Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular


Teslimat süresi üründen ürüne değişiklik göstermektedir. Ürünün açıklama kısmında ürün üretim süresi hakkında bilgiler mevcuttur, burada yazan süre elinize ulaşacak gün sayısı değil üretimin tamamlanacağı gün sayısıdır. Üretim bittikten sonra teslimat ofisimizden veya kargo ile gönderimi sağlanmaktadır.

baskibudur.com üzerinden vereceğiniz siparişlerde tasarım desteği ek bir ücret karşılığında verilmektedir. Tasarım desteği için sabit bir fiyatlandırma bulunmamaktadır, üründen ürüne fiyatlar değişebilmektedir. Bunun için ürün sayfasında bulunan kısımda fiyatlar belirtilmiştir. Eğer tasarım istiyorum seçeneğini seçmeniz halinde çıkacak olan alanda ne kadar ek ücret ödeyeceğiniz belirtilmektedir.

Ayrıca yakında çıkacak baskibudur.com Kendin Tasarla ile, kartvizit, el ilanı, broşür, magnet gibi işlerinizin tasarımlarını sitemiz üzerinden de ücretsiz bir şekilde yapabileceksiniz.

Kolay bir tasarım onay süreci için bize daha önce yaptırdığınız veya internetten beğendiğiniz bir örnek çalışma göndermeniz halinde süreç hızlanacaktır. Tamamen bize bırakmanız durumunda örnek bir çalışma hazırlanıp tarafınıza gönderilecektir, üzerinde düzenleme veya değişiklik yapma hakkınıza sahipsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta tasarım üzerinde en fazla 3 kere revize işlemi yapılabilmektedir.

Eğer tasarımınızı bize yaptırmak istiyorsanız öncelik ile logonuzun vektörel formatını (pdf,ai,cdr) formatlarında göndermeniz gerekmektedir, bunun haricinde adres, telefon gibi kişisel bilgilerinizi gönderebilirsiniz. Yaptıracağınız ürüne göre ek olarak resim ve ek içerik bilgilerini de gönderebilirsiniz.

Bazı işlerinizde logonuzun vektörel formatı gerekmektedir. Eğer logonuzun orijinal formatı elinizde yok ise, logonuzun elinizde bulunan en yüksek kalitedeki görsel halini tarafımıza göndermeniz halinde ek bir ücret karşılığında çizebiliriz.

Not: her logo için geçerli değildir, logonuzun çizilip çizilemeyeceği konusunda net bilgi için görsel halini tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.

Çalışmanın vektörel formatı gelmediği sürece birebir aynısını hazırlamamız mümkün değil ne yazık ki. Benzer formatta ancak hazırlanabilmektedir.

Elbette, gönderilen tüm tasarımlarda kesim payı, çözünürlük, yerleşim gibi kontrol işlemi ücretsiz bir şekilde yapılmakta olup, göze çarpan bir hatada müşteriye bilgi verilerek tekrar gönderilmesi talep edilmektedir.

Bizim düzeltebileceğimiz bir durum olması halinde müşterinin mail adresine onay için son hali gönderilmektedir. Onay işleminden sonra baskı programına dahil edilmektedir.

Baskıda sorun yaşamamak için resim ve yazıları CMYK formatında, ve görselleri 300 dpi olarak çalışmanız gerekmektedir. Çalışma içerisinde efekt kullandıysanız eğer (gölge, contour, transparan vs.) bunları resime çevirmeniz gerekmektedir. Lens olarak bırakmanız halinde baskı dosyasında tamamen bozulma veya büyük oranda renk sapmaları yaşayabilirsiniz.

Bu tarz bir sorunda sorumluluk tamamen müşteriye aittir.

Hazırladığınız çalışmaları pdf, cdr, ai, png, jpeg, tiff formatlarında yükleyebilirsiniz

Maksimum 100 mb dosya yükleyebilirsiniz. Daha yüksek dosyalar için sadece WeTransfer‘e çalışmanızı yükleyip linkini bize gönderebilirsiniz.

Eğer istediğiniz ürün adeti sitedeki seçeneklerin altındaysa bu adet altında baskı yapamadığımız için size yardımcı olamayacağımız anlamına gelir. Eğer ihtiyaç duyduğunuz adet sayısı sitedeki adetlerin üstündeyse ilk yapmanız gereken şey 2 farklı adeti sepete ekleyerek istediğiniz adete ulaşmaya çalışmak olmalıdır. Ancak ihtiyaç duyduğunuz baskılı ürün sayısı sitede belirtilen adetler çok üstündeyse, işte o noktada mail, whatsapp veya telefon yolu ile müşteri temsilcilerimiz ile iletişim sağlayarak probleminizi hızlıca çözebiliriz.

Eğer ürün listemizde olmayan bir ürün bastırmak istiyorsanız ürün detayını bize mail, whatsapp yolu ile göndermeniz halinde müşteri temsilcilerimiz fiyatını çıkartıp tarafınıza bilgi vereceklerdir.

Öncelik ile yaşadığınız durum için üzgünüz. Eğer bizden kaynaklı bir hata olduğunu düşünüyorsanız sorunun nereden kaynaklandığını anlayabilmemiz için görseller ile birlikte mail atarak bilgi verebilirsiniz.

İncelemelerden sonra (bizden kaynaklı bir durumda) ücretsiz olarak tekrar işiniz/işleriniz baskı programına dahil edilmektedir.

Not: Firmamız sadece baskı hizmetlerini karşılamaktadır. Kargo ücreti müşteriye aittir.

Tüm ürünleri anlaşmalı olduğumuz MNG kargo ile karşı ödemeli olarak gönderim sağlamaktayız. Ürünün ebatı, adeti, gramajı gibi bir çok etkene göre fiyat değişiklik göstermektedir. Ortalama bir fiyat için ürün detaylarını bize iletmeniz halinde, müşteri temsilcilerimiz konu hakkında bilgi vereceklerdir.

Eğer faturanızdaki adres dışında farklı bir yere gönderim yapılmasını istiyorsanız bunu profil sayfanızda veya sipariş not kısmında belirtilmesi gerekmektedir. Belirtilmeyen durumlarda standart olarak fatura ve ürünler fatura adresine gönderim sağlanmaktadır.

Düzenli olarak çalıştığımız reklam ajansları, matbaalara özel ekstra indirimlerden faydalanabilirsiniz. Size özel fiyatlandırma için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek üyeliğinize indirim talep edebilirsiniz.

Ödemelerinizi havale/eft olarak gönderebilirsiniz. Online olarak ödeme yapabilmek için tarafınıza link gönderilmektedir, gelen link ile 3D olarak ödeme yapabilirsiniz.

Ayrıca yakında sitemiz üzerinden de kredi kartı ile direk sipariş verebileceksiniz.