Magnet Fiyatları

Magnet Fiyatları

  • Ebat
    Kesim

  • Magnet baskı üretim süremiz 7 iş günüdür.
  • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
  • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Sektörel ürün olan magnet, özellikle son yıllarda yeme-içme sektörü dışında hizmet sektörünün birçok üye işletmesi tarafından reklam metodu olarak tercih edilen matbaa ürün üdür. Ülkemizde yeme-içme sektörünün temsilcisi olarak nitelendirebileceğimiz firmaların yanı sıra, su ve tüp işletmelerinin de tercih ettiği ürün, matbaa baskı ürünleri arasında tüm baskılı materyaller gibi tasarım ve baskı aşamasında bazı kriterler baz alınarak hazırlanmaktadır. Peki, magnet sipariş ederken matbaa tasarım ve baskısında dikkat edilecek hususlar nelerdir? Tasarımdan baskıya, baskıdan adet e ve magnet fiyatları na kadar her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Magnet Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Magnet dizaynı yaparken dikkat etmeniz gerekenler, diğer baskı materyalleri olan kartvizit ve broşür gibi ürünlerle aynı kriterlerdir (Adet, oval ya da düz kesim, vb. kriterler). Fakat diğer matbaa ürün lerine kıyasla genellikle daha küçük ölçülere sahip olması nedeniyle magnet tasarımı yaparken daha kısıtlı alana sahip olursunuz. Bu nedenle magnet tasarımında doğru renk, doğru görsel ve doğru font kullanımı diğer materyallere göre çok daha önemli kriter olarak kabul edilmektedir. 4.5×6.5 cm, 5×7 cm ve 8×5 cm vb. yaygın ölçülerde basılan magnet ölçüleri, özel ölçü ve özel kesim ile de hazırlanabilmektedir. Peki, magnet tasarımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

• Magnet tasarımı yaparken CMYK renk modunda çalışmaya özen gösterin.

• Taşırma payı ve bıçak izinin dışında kaldığından emin olun. Şayet tasarımı iç ölçülere göre yapmazsanız kesime girer kötü sonuç elde edersiniz. Aynı şekilde kesim baz alınarak (oval kesimli gibi , düz kesimli gibi) ürün öyle üretime alınmalıdır.

• Kullanılan görseller(resimler, telefon vb) boyut olarak küçük olacağı için mümkün mertebe tüm olarak yüksek kalite fotoğraflar ile çalışın.

• Magnet, genellikle hazırlanan sektöre göre özel kesimli olarak basılmaktadır. Bu nedenle “bıçak izi” (sıvamalı kartvizit veya kabartmalı kartvizit de olduğu gibi) denilen için hazırladığınız bıçak şeklinin toplam magnet ölçüsüne eşdeğer olduğundan emin olun.

Magnet Basımında Boyut ve Kağıt Kalitesi

Magnet, diğer baskılı ürün lere göre farklı birtakım işlemlerden geçmektedir. Bunun nedeni arka yüzeyinde mıknatıs olmasıyla ilgilidir. Standart kartvizit baskısı ya da broşür basımı gibi aşamalar magnet basımı ile farklılık gösterse de, tasarım , baskı ve üretim aşamasında benzer şekilde gerçekleşmektedir. Magnet basımında kullanılan malzemeler her ne kadar aynı hammaddeler olsa da, selefonlu yüzey ve kullanılan mıknatıs malzemesi, diğer ürünlere kıyasla daha çok önem arz eder. Peki, magnet basımında boyu, adet ve kâğıt kalitesi neden önemlidir?

• Boyut, magnetler de genellikle küçük ölçülerde tercih edilen özelliktir. Kalıcı olması ve mıknatıslı yapısı nedeniyle genellikle buzdolabı gibi eşyaların üzerinde sabit olarak kullanılır. Sipariş edilirken adet ve boyut, şekil baz alınmalıdır. Magnetler istenilen adet ve biçimde üretilebilen reklam ürünleridir.

Baskı adetleri şu şekildedir: 1000 adet, 2000 adet, 3000 adet, 4000, adet 5000 adet, 6000 adet, 7000 adet, 8000 adet şeklinde 1000 er adet olarak artmaktadır.

Magnet Baskı Aşaması ve Sonrası

Magnet baskısı, ilk olarak makine sarmalında rulo ya da düz tabaka şekilde bulunan mıknatıs üzerine tasarımı hazır kâğıdın baskısı ile elde edilir.

• Tabaka hâlinde uygun şekilde birleştirilen kağıt ve mıknatıs plaka kurutulduktan sonra genelde “parlak selefon” malzeme ile üzerinden geçilir. (Korunma için) Bu sayede hem malzeme daha şık ve göz alıcı görünür hem de formunu uzun süre korur.

• Malzemelerin birleştirilip kurutulmasının ardından çekilen selefon ile kesimli olarak magnet son hâlini alır.

• Tabaka hâlinde hazır olan magnet, uygun ölçülerde hazırlanan bıçak izinden geçerek hedeflenen özel ölçüye göre kesimli hale getirilir. Adet ne kadar ise o şekilde üretilir.

Magnet Baskısı Kalitesi Neden Önemlidir?

Magnet, diğer baskı ürünlerine kıyasla daha endüstriyel bir malzeme, sektörel bir reklam ürünü olması nedeniyle kalıcı reklam materyali olarak kabul edilebilir. (telefon, adres vb. bilgileri içerir) olarak dağıtılan magnet, kalite konusunda diğer ürünlere kıyasla bir adım önde olmalıdır. Peki, nedir magnet baskısında kaliteyi belirleyen etkenler?

1) Kağıt

2) Mıknatıslı Plaka (metal yerlere yapışması için)

3) Selefon Malzemesi

4) Uygulanan İşçilik (kesimli)

Magnet Fiyatları Nasıl Alınır?

Adet, fiyat, oval, düz veya özel, vb. özelliklerine göre m2 bazında fiyatlandırılır. Bu anlamda ürün için danışmanız yeterlidir. Bu tarz özel magnetlerde adet arttıkça fiyat düşer. Yani ne kadar yüksek adet ( oval ya da düz fark etmeksizin) olursa fiyat o kadar uyguna gelir.

Ek bilgi

Ebat

4,6cm x 6,8cm, 7x9cm

Kesim

Oval, Özel

Adet

1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.