Antetli Kağıt Örnekleri – En Başarılı Çalışma Örnekleri

anteli kağıt örnekleri

Antetli Kağıt Örnekleri – En Başarılı Çalışma Örnekleri

Kurumsal kimlik materyallerinin demirbaş ürünleri arasında önemli bir yeri olan antetli kağıt, doğru malzeme ve estetik bir tasarım ile markanıza duyulan güveni artırabileceği gibi dolaylı yoldan firmanızın reklamını yapmanızı da sağlar. Genellikle firmanın logosunda yer alan renklere göre hazırlanan kurumsal kimlik çalışmalarında homojen bir yapıda bütünlüğün sağlanması ile elde edilir. Ofset matbaadan baskının gerçekleşmesi nedeniyle CMYK renk değerlerinden elde edilen kurumsal renkler, logoda ve diğer çalışmalarda olduğu gibi antetli kağıt örnekleri içinde de benzer şekilde uygulanır.

Antetli kağıt örnekleri tasarım aşamasında her ne kadar diğer kurumsal kimlik materyalleri ile homojen bir yapıda tasarlansa da, markanın logosunu öne çıkartacak şekilde bir plan dâhilinde hazırlanır. Fakat kullanım amacı gereği mümkün mertebe sade tutulan antetli kağıt çalışmalarında renkler genellikle transparan baskı ile uygulandığı için öne çıkarılacak olan nesne genellikle antet kısmında yer alan logo ve firma bilgileridir. İşte bu kriterler dâhilinde ilham almanızı sağlayacak bazı antetli kağıt örnekleri.

Sade Antetli Kağıt Örnekleri

sade antetli kağıt örnekleri

sade antetli kağıt örnekleri

Antetli kağıt tasarımlarında en sık tercih edilen şablon: Sadelik. Zarafet ve inceliğin öne çıktığı sade tasarımlar, kurumsal kimlik materyallerinin tasarım aşamasında tercih ettiği bir şablondur. Sade şablonlar sayesinde müşteri ya da iş ortaklarınıza kullanım alanı sunarken, markanızın logo, antet bilgileri veya slogan gibi diğer bilgilerini de kolayca ve göz yormadan paylaşabilirsiniz. Belirli bir simetrik düzenle oluşturulan sade tasarımlar, genellikle tek renkten baskı ile elde edilse de, logo veya markanın kurumsal renkleri ya da müşteri talepleri doğrultusunda CMYK dört renkten baskıya girebilir.

Dikkat: Antetli kağıt baskı fiyatları için renk farkına dikkat etmeli buna göre çalışma hazırlamanızda fayda bulunmaktadır.

Antetli Kağıt Örnekleri – Göz Yormayan, Öne Çıkarıcı

göz yormayan çalışmalar

göz yormayan çalışmalar

Antetli kağıt gibi yüksek oran kullanıma sahip kurumsal kimlik materyallerinde tasarım aşamasında hedeflenen en önemli kriter, kullanım alanı ve kullanım kolaylığıdır. Tasarım ve oluşturulacak şablonun bütünlüğü, bu kriterleri sağlayacak şekilde seçilmelidir. Markayı öne çıkarmak için yapılacak tasarımda seçilecek olan yanlış bir şablon, materyalin kullanım kolaylığını kısıtlayabileceği gibi markaya duyulan sempatiyi de olumsuz şekilde etkileyebilir. Bu nedenle öne çıkarılacak obje ya da metinler, kısıtlı tutulmalıdır. Örneğini paylaştığımız görsellerde görüldüğü üzere, logodan yola çıkılarak yalnızca logo ve markanın kurumsal renklerini hedef alan küçük grafik hareketleri öne çıkarılmış. Bu nedenle antetli kâğıt tasarımlarında mümkün olduğunca göz yormayan sade objeler ve metinleri tercih etmelisiniz.

Kurumsal Çizgiler

kurumsal antetli kağıtlar

kurumsal antetli kağıtlar

Antetli kağıt örnekleri arasında sıkça karşılaştığımız popüler şablonlardan biri de profesyonel geçişleri, sıra dışı efektleri, gölgelendirme, ışıklandırma ve çeşitli renk oyunlarını bolca kullanan kurumsal şablonlardır. Genellikle birkaç ana rengin ahenkle dans ettiği, homojen bir uyum içerisinde ortaya koyulan tasarımlar, kurumsal kimliği öne çıkarma konusunda oldukça başarılı sonuçlar doğurur. Kurumsal şablon, genellikle firma logosunun öne çıkarıldığı, diğer bilgilerin marka ile özdeşleşen logonun uzantıları olarak betimlenir. Bütünlük olarak oldukça estetik örneklerine rastlamanın mümkün olduğu kurumsal antetli kâğıt örnekleri, genellikle logoda kullanılan ve marka ile eşdeğer hâle gelen renklerden seçilmektedir.

Gösterişli, Canlı

gösterişli antetli kağıt örneği

gösterişli antetli kağıt örneği

Kurumsal şablonla birlikte değerlendirebileceğimiz bir diğer popüler tasarım örneklerinden biri de karmaşık gibi görünse de, kullanılan renkler ve motifler gereği bütünlük olarak oldukça estetik bir görüntü ortaya koyan gösterişli ve canlı şablonlardır. Genellikle transparan motiflerin yer aldığı gösterişli antetli kağıtlı örnekleri, kurumsal firmaların kurumsal kimlik materyalleri arasında sıkça tercih ettiği bir şablon seçeneğidir. Antetli kâğıt örnekleri arasında da sıklıkla tercih edilir. Transparan motiflerin yanı sıra vektörel çizimlerin sıkça yer aldığı bu şablonlarda genellikle ana renkler hâkim olurken, transparan geçişler sayesinde çeşitli ara renkler elde edilir. Ancak tasarımın genel bütünlüğüne birkaç ton ile öne çıkan ana renk hâkimdir.

Zarif, Sade, Dikkat Çekici Tasarımlar

zarif antetli kağıt örneği

zarif antetli çalışması

Antetli kağıt örnekleri arasında bir diğer popüler şablonlarda sade ve zarif hatlara sahip modeller yer alıyor. Genellikle dikkat çekici şekilde marka ya da logoyu öne çıkarak tek renk ile hazırlanan zarif tasarımlarda göz yormayan, kullanışlı ve dikkat çekici bir şablon tercih ediliyor. Tercih edilen renk genellikle logo ile bir bütünlük ortaya koysa da, marka ile uyum gösteren başka renklere de atıfta bulunulur. Bütünlük olarak oldukça estetik hatlara sahip olan zarif tasarımlarda tasarımın merkezinde transparan bir şekilde markanın sloganı ya da logosu yerleştirilebilir. Ancak çoğunlukla kullanım alanını geniş tutmak ve göz yormayan sadelikle dikkat çekmek için mümkün mertebe sade bir tasarım tercih edilir.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *


+