Antetli Kağıt Fiyatları

Antetli Kağıt Fiyatları

 • Ebat
  Renk

 • Antetli kağıt baskı süremiz 3 iş günüdür.
 • Tasarım desteği ücretsizdir.
 • Kargo ücretleri müşteriye aittir.
 • Verilen fiyatlar 80gr 1.hamur için geçerlidir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Matbu evrak kategorisinin yanı sıra promosyon ürün olarak da nitelendirebileceğimiz antetli kağıt, uzun yıllardır her sektörden firmanın baskılı materyal ihtiyaçları arasında yer almayı sürdürüyor. Tasarımdan baskı özelliklerine kadar her detayının kişisel talepler doğrultusunda tasarlanabildiği antetli kağıt fiyatları ise bu özelliklere bağlı olarak oldukça ekonomik bir aralıkta seyrediyor. Bu özellikleri nedeniyle küçük, orta ve büyük ölçekli her sektörden işletmenin promosyon ihtiyaçları arasında yıllardır demirbaş favorisi olarak kabul ediliyor. Peki, fonksiyonel bir ürün olarak öne çıkan antetli kağıt, tasarımdan baskıya kadar ne gibi aşamalardan geçiyor, özellikleri neler? İşte sipariş ve kargo süreci hakkında hakkında bilmeniz gerekenler.

Antetli Kağıt Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Antetli kağıt basımında ilk önemli nokta şablondur. Şablon, matbu evraklarda, diğer baskılı materyallerde olduğu gibi kompozisyon bütünlüğünü ortaya koyan, resmi bir evrak görünümünden çok estetik bir algı yaratan bir tür tasarım sihridir. Bu nedenle diğer tüm matbu evraklarda olduğu gibi antetli kağıt basımında da tercih edeceğiniz şablonun estetik, sade ve göz yormayan bir incelikte olmasına özen göstermelisiniz.

Şablonun yanı sıra renk seçimi de oldukça önemlidir. Genellikle standart olarak tek renk seçeneği ile baskı uygulanan antetli kağıt, müşteri tercihi doğrultusunda çift ya da dört renk CMYK ile basılabilmektedir. Ancak fazladan kullanılacak olan renkler çoğunlukla logo ya da antet kısmı için tercih edilir. Şablon için renk kullanmak her ne kadar ürünü renkli gösterecek olsa da, matbu evrak kategorisinde olduğu için estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olacaktır. Bu nedenle antetli kağıt basımında tek renk veya az renk kullanmak daha etkilidir. (renk sayısı fiyat konusunda değişiklik göstermektedir)

Kâğıt türü ve boyutu da firma prestijiniz bakımından önem arz eden ve göz önünde bulundurulması gereken bir başka detay. Nitekim antetli kağıt baskısı için tercih edilen kağıt formalar muadili olan diğer ürünlere –bloknot ya da küp bloknot kıyasla daha kalın gramaja sahiptir.

Genellikle A4 ebadında, yani 21×29.7 cm 80 gr 1 hamur tek renk olarak basılan antetli kağıtlar, matbaa basım teknikleri ya da formaya bağlanan işin türüne göre kısmi farklılıklar gösterebilir. Örn: 20x28cm (ebat konusunda küçük değişiklikler yapma hakkını baskibudur.com haber vermeksizin değiştirebilmektedir. Tüm hakları saklıdır)

Not: sipariş için grafik dosya nızı bize mail gönderebilirsiniz. Uygun fiyat politikamız ile tüm adet li işlerinizde kargo ile gönderimini yapabilmekteyiz.

Antetli Kağıt Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Antetli kağıt basımında boyut ve kağıt kalitesi genellikle standart A4 boyutunda 21×29.7 cm olup, 80 gr 1 hamur kullanılmaktadır.
 • Boyut çoğunlukla tam A4 boyutunda olup matbaanın basım teknikleri, forma türü ya da müşteri isteğine bağlı olarak birkaç santim ya da milimetre daha düşük ölçülerde olabilir. Ancak tam A4 boyutunun üstünde baskı tercih edilmediği gibi maliyeti de doğrudan etkilemektedir. Zira boyutun birkaç santim artırılması ikinci bir forma ihtiyacı doğurur ve bu durum fiyatın katlanmasına neden olur.
 • Boyutun yanı sıra kâğıt gramajı da benzer şekilde daha düşük olarak basılabilir, ancak yüksek gramaj pek tercih edilmez. Hem antetli kâğıdın kullanım amacı gereği, hem de maliyeti etkilemesi nedeniyle genellikle 80 gr 1 hamur şeklinde basılmak ile birlikte isteğe göre gramaj değişikliği yapılabilmektedir.

Adet olarak genellik ile minumum 500 adet baskı olmaktadır. isteğe göre 1000 adet, 2000 adet 3000 adet 5000 adet, 10.000 adet 15.000 adet 20.000 adet 30.000 adet 40.000 adet veya daha yüksek adet sipariş işlerinizi de yaptırabilirsiniz. Yüksek adetli işlerinizde kargo yerine ambar kullanabilirsiniz.

Antetli Kağıt Baskı Aşaması ve Sonrası

 • Antetli kağıt basımı, diğer birçok evrakta olduğu gibi “forma katlama” tekniği ile yapılmaktadır. Fakat antetli kâğıt gibi işlerde tek yön baskı uygulanmaktadır. Bu nedenle arka sayfalar boş kalacak şekilde yalnızca ön yüze baskı uygulanır.
 • Hedeflenen sayfa sayısında bağlanıp baskısı uygulanan antetli kağıt formaları baskı sonrası ciltleme işlemine tabi tutulur.
 • Baskısı biten formalar klasik yöntem ya da otomatik makineler aracılığıyla üst ya da sırt kısmından – antetli kağıt baskısı genellikle üst kısımdan- sıcak tutkal yardımıyla ciltlenir. Diğer birçok matbu evrakta olduğu gibi antetli kağıt basımında da Amerikan ciltleme metodu tercih edilmektedir.

Antetli kâğıt basımında matbaa sektöründe yaygın olarak kullanılan Amerikan ciltleme tekniği tercih edilmektedir. Forma katlama yöntemi ile elde edilen baskı ürünlerinde genel olarak Amerikan ciltleme yönteminin tercih edilmesinin nedeni düşük maliyet ile sağlıklı ve kaliteli baskıya ulaşılmasıdır. Dolayısıyla diğer matbu evraklarda olduğu antetli kâğıt basımında da Amerikan ciltleme metodu yaygın olarak kullanılmaktadır.

Not: Bu ekstra bir işlemdir, normalde ciltleme işlemi yapılmamaktadır. Sipariş işlemlerinizi sitemiz üzerinden yaparak kargo ile teslimini alabilirsiniz.

Antetli Kağıt Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

 • Antetli kağıtlar her ne kadar yaygın olarak promosyon ürünü olarak kabul görse de, marka prestijini belirleyen ürünler arasında da popüler yere sahiptir. Kullanılan şablon, tercih edilen renkler, boyut ve kâğıt ile baskı kalitesini belirleyen detaylar, genel olarak kalite konusunda bütünlüğü sağlayan unsurlardır. Bu değerlerden herhangi birinin dikkate alınmaması hedeflenen kaliteyi olumsuz etkiler.
 • Değişken özellikler ile farklı varyasyonlara sahip olan antetli kâğıt basımında kalite, genel olarak diğer baskılı materyaller ile kompakt bir ölçü içerisinde olur. Bunun nedeni bahsini ettiğimiz üzere matbaa sektöründe baskıda kullanılan katlama yöntemidir. Örneğin A5 boyutundaki tutkallı bloknot, A6 boyutundaki fatura, A4 ebadındaki antetli kağıt ile simetrik düzen içerisinde olur. Bu da marka değeri için doğru bir mesaj vermenin en etkili yoludur.
 • Değişken kriterlerin yanı sıra bütünlük açısından kalite, firmanın verdiği hizmete ve müşterilerine verdiği değere dair en keskin mesajdır. Bu nedenle baskıda standart özelliklerin altında kaliteye düşmemeye özen göstermelisiniz.

Antetli Kağıt Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel antetli kağıt basım fiyatları, söz konusu değişkenlerin çeşitli varyasyonlarına bağlı olarak ortaya çıksa da, genel olarak diğer baskılı materyallerde olduğu firma ya da müşteri isteğine bağlı olarak şekillenir. Standart ölçünün dışında ölçü, gramaj, ekstra renk, özel ciltleme metodu ya da tüm bu değişkenlerin farklı özellikleri, özel fiyatı belirleyen en önemli etkenlerdir.

Başta i stanbul olmak üzere türkiye nin tüm bölgelerine anlaşmalı kargo avantajı ile uygun fiyat ile gönderimler sağlanmaktadır. Fiyatlarımız kdv dahil belirtilmiştir. Kargo firması değişikliği haber vermeksizin değişebilmektedir. tüm hakları saklıdır

Ek bilgi

Adet

500, 1000, 2000, 3000

Renk

Tek Renk, 2 Renk, 3 Renk, CMYK

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.