Gemici Takvim Fiyatları

Gemici Takvim Fiyatları

 • Ürün stoklarımızda kalmamıştır.
 • Gemici takvimi üretim süremiz 10 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

değil

Açıklama

İçinde bulunulan, önceki ve sonraki ayı bir arada gösteren ve ticari trafiği yoğun olan işletmelerin iş takibinde de büyük kolaylık sağlayan, ancak promosyon ürün grupları arasında da rağbet gören gemici takvimi, takvim modelleri arasında yıllardır popüler olan bir baskılı ürün dür. Üzerinde yer alan ve tarih belirtici olarak kullanılan şeffaf şerit, önceki ve sonraki ay dâhil içinde bulunulan ayı bir arada göstermesi ve kişisel talepler doğrultusunda baskı imkânı sunması, uzun yıllardır firmaların baskı ihtiyaçlarında talep görmesine olanak sağlıyor. Peki, diğer ürün modelleri arasında popülerliğinin yanı sıra promosyon (reklam) ürün grupları arasında da önemli bir yeri olan bu ürün ün basımında neler göz önünde bulundurulur? İşte gemici takvim fiyatları dair bilmeniz gerekenler.

Gemici Takvim Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

 • Gemici takvimi isim olarak rivayetlere göre mavi yolculuğa çıkan gemilerin süreç içerisinde tüm zaman mevhumunu yitirmeleri nedeniyle ortaya çıkmıştır. Bu nedenle önceki veya sonraki ayın bir arada gösterilmesini büyük kolaylık gören firmalar, üç ayın tek sayfada gösterilmesi için talepte bulunmaya başlayınca, günümüz promosyon (reklam) ürünlerinde bile hâlâ popüler bir şekilde talep görmeyi sürdürmüştür.
 • Basım tekniği olarak muadili takvim modelleri ile benzer aşamalardan geçen, ancak spiral işlemine tabi tutulması nedeniyle maliyet olarak daha yüksek olan ürüni, antet bölümü sayesinde kurumsal firmaların da tercihi olabiliyor.
 • Genellikle matbaaların mevcut ürün seçenekleri arasında firma bilgilerinin basılması ile elde edilen ürün ü, tek renk ya da dört renkten basımı mümkün olan bir üründür.

Gemici Takvim Baskı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Gemici takvimi, diğer modelleri gibi genellikle A3 (29.7×42 cm) ya da 33×48 cm ebadında basılmaktadır.
 • 33×48 cm ebat, afiş basımında yaygın kullanılan bilindik bir ölçüdür.
 • Söz konusu ölçüler diğer tüm baskı ürünlerinde olduğu gibi takvim basımında da çok küçük farklılıklar gösterse de, bu tarz promosyon (reklam) ürünlerde bu ölçüler genellikle benzerlik göstermektedir.
 • Boyutun yanı sıra kâğıt kalitesi ise matbaanın ürün çeşitliliği ve firmanın isteğine bağlı belirlenmektedir. Ancak boyut gibi kâğıt kalitesinde de yaygın tercih edilen bazı gramaj ve forma türleri mevcuttur.
 • Yapraklarında 80 gramlık 1. hamur tercih edilirken, baskı alanı olan takvim forması genellikle 350-400 gramlık kâğıt formadan elde edilmektedir. Amerikan Bristol ya da mukavva sıvama da basımında tercih edilen diğer kâğıt türleridir.

Alternatif olarak piramit takvim baskısı veya masa takvimi fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

Gemici Takvim Baskı Aşaması ve Sonrası

 • Gemici takvimi basımı, genellikle matbaanın mevcut ürün katalogundan seçilen formaya firma bilgilerinin tek ya da dört renkten baskısı ile gerçekleşir.
 • Antet kısmındaki boş alana firmanın bilgilerinin basımı ile gerçekleştirilen baskı türünün yanı sıra özel tasarım ile baskı da mümkündür. Ancak artan işçilik ve kullanılan malzeme nedeniyle maliyet artmaktadır.
 • Forma basımı gerçekleştirildikten sonra yaprakları yine forma katlama tekniği ile basılır ve genellikle parlak selefon çekilir. Selefon, diğer baskılı ürünlerde olduğu gibi opsiyoneldir ancak genelde parlak selefon tercih edilir.
 • Forma ve yapraklar basım aşamasından sonra belirlenen sınırlar dikkate alınarak spiral makinesine sokulur ve monte edilir.

Gemici Takvim Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

Ürün, her ne kadar tüm kurumsal kimlik materyalleri arasında sayılabilecek bir ürün olsa da, yaygın kullanılan promosyon (reklam) ürünler i arasında rağbet görmektedir. Marka bilinirliğini artırması veya iş ortaklarının yanı sıra tüm potansiyel müşteriler ile paylaşılması nedeniyle kalite, prestij açısından önem arz etmektedir. Maliyet anlamındam her ne kadar diğer takvimlere kıyasla daha yüksek bir fiyat skalasına sahip olsa da, kullanılan kalite malzeme ve uygulanan doğru basım teknikleri sayesinde hedef kitlenizde doğru bir intiba bırakmak için idealdir. Bu nedenle ürün basımında kalite, firma prestijinizi muhafaza etmeniz için önemli bir kritedir. Reklam için de çok pratik ve şık bir ürün dür.

Gemici Takvim Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel gemici takvim fiyatları, talep edilen özelliklere bağlı belirlenmektedir. Şayet mevcut ürün kataloğundan standart özellikler seçilerek üretim hedeflenirse, fiyat skalası matbaanın fiyat politikasına göre belirlenmektedir. Ancak forma yüzünün özel baskı ile elde edilmesi, kâğıt formanın daha kalın gramajdan elde edilmesi ya da baskı sonrası talep edilecek özel baskı oyunları, fiyatı doğrudan etkilemektedir. Bu özel taleplerin yanı sıra fiyat belirleyici ana kriterler adet, kâğıt gramajı, ölçü ve baskı sonrası uygulanan işlemlerdir. Ankara,İstanbul, İzmir Türkiye’nin hangi noktasına isterseniz o şekilde kargo (Ankara kargo, Manisa Kargo vs. farketmesinzin) imkanlarımız vardır. Detaylı bilgilendirme ve uygun siparişler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen sizde online matbaa avantajlarımızdan faydalanın..

Ek bilgi

Ürün Ebatı

24x52cm Tek Parça Spiralli, 27,5×60,5cm Tek Parça Spiralli, 27,5x65cm 3 Parça Spiralli, 31x65cm Tek Parça Spiralli, 31x70cm 3 Parça Spiralli, 33x71cm Tek Parça Spiralli, 33×77,5cm 3 Parça Spiralli, 33×77,5cm 3 Parça Spiralli, 33x57cm Tek Parça Spiralli, 27,5×60,5cm Tek Parça Spiralli, 33×47,5cm Tek Parça Spiralli, 33x90cm 3 Parça Spiralli, 33×92,5cm 3 parça Spiralli, 31x70cm 3 Parça Spiralli, 31x86cm 4 Parça Spiralli, 33x78cm 3 Parça Spiralli, 33×77,5cm 3 Parça Spiralli (Atatürk Görselli)

Adet

50, 100

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.