Perakende Satış Fişi Fiyatları

Perakende Satış Fişi Fiyatları

 • Ebat
  Nüsha
  Yaprak Sayısı
  Baskı Rengi
  Numaratör
  Numaratör

  lütfen 6 haneli rakam giriniz.

 • Perakende satış fişi baskı üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Matbu evrak kategorisinin en popüler ürünlerinden biri olan perakende satış fişi, küçük, orta ve büyük ölçekli iş hacmine sahip birçok sektörden firmanın demirbaş ürünlerinden biri olarak kabul edilebilir. Otokopili formu sayesinde karbon kâğıdı kullanımına gerek bırakmayan perakende satış fişi, diğer matbu evraklar (tahsilat makbuzu , adisyon) gibi düşük adet ve düşük maliyet ile üretilebilmektedir. Genellikle 50 yaprak 100 sayfa şeklinde basımı gerçekleştirilen perakende, ağırlıkla hizmet ve gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından talep görmektedir. Otokopili şekilde basılan ürün, ön nüshaya yazılan bilgileri direkt olarak arka yüzdeki sarı renkteki sayfaya geçirmektedir. Bu sayede bir nüsha müşteriye bir nüsha firmaya verilir. Firma içi satış işlemlerini yazılı takip etmeye yarar sağlayan ürün , bu sayede firma içi dokümantasyon oluşturmada da fayda sağlamaktadır. Peki, birçok sektörden firmanın demirbaş matbu evrakları arasında yer alan perakende satış fişi fiyatları için nelere dikkat edilir, boyutu, özellikleri nelerdir?

Perakende Satış Fişi Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

 • Perakende satış fişi, firmaların pazarda aktif yer alan iş ortakları ile yaptıkları mal dağıtımını yazılı bir dokümantasyona dökmek için kullandıkları bir matbu evraktır. Bu nedenle baskıda matbu evrakların tamamında yer alan klasik şablonlar kullanılır.
 • Perakende satış fişi tarzında matbu evrak kategorisindeki basılı ürünlerde (maliye anlaşmalı matbaa tarafından basılan fatura vs) genellikle tek renk basım metodu uygulanır. Teksir kâğıt ı vb. 60, 70 gramlık 1. hamur formadan elde edilen ürün, standart şablon ve maliye bilgileri eklenerek elde edilir.
 • Kapak kısmı 200, 250, 300 veya 350 gramlık kağıt formalardan basılmaktadır.
 • Perakende de kapak kısmı yaygın tercih edilen birkaç standart şablondan basılırken renk bazında genellikle tek ya da iki ana renkten elde edilen karışım renkler kullanılmaktadır.
 • Basım sırasında dikkat edilecek husus, diğer matbu evrakların basım aşamasında (fatura vb.) olduğu gibi perakende nin tasarımı sırasında kullanılan siyah değerinin %100 şeklinde verilmiş ve “stroke” denen kenar çizgilerinin olmamasıdır.
 • Rengin yanı sıra “tram” diye adlandırılan dış kenar çizgileri kullanılırsa veya obje hâline getirilmezse, şablon bozma yapar ve ortaya perakende nin estetik bütünlüğünü bozan bir görüntü çıkar.
 • Dikey ya da yatay şekilde basımı mümkün olan perakende satış fişi tasarım yönüne göre ciltlenmektedir.

Perakende Satış Fişi Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Perakende satış fişi basımında boyut, matbu evrak olması nedeniyle standart ölçüler dâhilinde belirlenmektedir. Bu ölçüler milimetrik farklılıklar gösterse de genellikle 10.5×14.8 cm olarak kabul edilmektedir.
 • Boyutla birlikte kâğıt gramajı da benzer özellikler göstermektedir. İç kâğıtlar genellikle 60, 70 gramlık kâğıtlardan elde edilirken dış kapak baskı rengi de tek renk lacivert şeklinde uygulanır.
 • Perakende kâğıt türü genellikle 1. hamur üretilirken, gramaj 60 veya 70 gram tercih edilir. Ancak bu gramaj, matbaadan matbaaya birkaç gramlık farklar gösterebilir.

Parekende Satış Fişi Baskı Aşaması ve Sonrası

 • Perakende baskı, iki aşamadan oluşmaktadır: İç sayfalar ve kapak baskısı. İç sayfalar, forma katlama tekniğiyle elde edilirken, kapak baskıları mevcut formaya bağlama tekniği ile gerçekleştirilir.
 • 60-70 gramlık kâğıtlara katlama tekniği ile kalıbı alınan tasarımlar pozlanır ve seri baskı uygulanır.
 • Otokopili şekilde kullanılan perakende satış fişinde iç sayfaların baskısı, formaların baskı sonrası arka arkaya gelmesi ile sağlanır. Bir beyaz bir sarı renkteki formalar üst üste gelir ve taşırma payı dikkate alınarak katlanır.
 • Katlamanın ardından kesim öncesi hedeflenen ölçülerde kapak içerisine yerleştirilen formalar Amerikan ciltleme dediğimiz tutkallama metodu ile kapağa yapıştırılır.
 • Kapak ciltlemesinin ardından tıraşlama aşamasına geçilir.
 • Tıraşlama, giyotin makinesinin ürünün üç köşesinden eşit şekilde törpülenmesi ile uygulanır. Bu sayede ürün hedeflenen nihai formuna kavuşur.
 • Son hâlini alan ürün; perforaj ve numaratör işlemine tabi tutulur.

Parekende Satış Fişi Baskı Kalitesi Neden Önemli?

Perakende satış fişinde kalite, diğer baskılı materyallerde olduğu kadar dikkate alınan bir esas değildir. Ancak standart olarak kabul edilebilecek bazı özellikler dikkate alınmalıdır. Kâğıt gramajı asgarî düzeyde 55, 60 veya 70 gramlık formalardan üretilirken kapak kısmı daha kalın şekilde tercih edilir. Basım için iç sayfalarda tek renk siyah, kapak için ise tek renk lacivert tercih edilir. Kalite asgarî düzeyde de olsa elbette önemlidir. Zira perakende, firmanın iş ortakları ve müşteri ile olan ticari işlemlerinin dokümantasyonu (fatura gibi) olarak kabul edilir.

Perakende Satış Fişi Fiyatları Nasıl Alınır?

   Perakende satış fişi fiyatları için; boyut, kağıt kalitesi ve özellik (2 renk vs.) bakımından diğer birçok matbu evrak (anlaşmalı matbaa larda üretilen otokopili kağıt ya da 1. hamur kağıt ürünler, satış fişleri vb.) ve kurumsal kimlik materyalleri gibi belirli standartlara sahiptir. Bu nedenle fiyat skalasıda belirli aralıkta ilerler. Dolayısıyla özel fiyatı belirleyen en önemli kriter adet tir.(1000 adet , 2000 adet , 3000 adet, 5000 adet, 10000 adet, 15.000 adet vs.) Yüksek adet de talep edilen özel baskılar, birim fiyatı oldukça uygun bir aralığa çeker. Bu nedenle basımında özel fiyatı belirleyen en önemli unsuru adet olarak kabul edebiliriz.(1000 adet , 2000 adet , 3000 adet, 5000 adet, 10000 adet, 15.000 adet vs.) Perakende satı fişi için size uygun renk ve adet (çok ya da az olmayacak şekilde) , kağıt cinsi (İstanbul içi yada dışı farketmeyecektir.) matbaa mızdan bilgi alabilirsiniz. Perakende Satış Fişi basımından önce bu tarz bir görüşme sağlamanız basım aşaması için çok daha sağlıklı bir süreç geçirmenizi sağlayacak ve matbaa baskı sürecini de hızlandıracaktır.

Ek bilgi

Ebat

A6 (10x14cm)

Nüsha

1 Asıl + 1 Suret, 1 Asıl + 2 Suret, 1 Asıl + 3 Suret

Adet

5 Cilt, 10 Cilt

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.