Tahsilat Makbuzu Fiyatları

Tahsilat Makbuzu Fiyatları

 • Ebat
  Nüsha
  Yaprak Sayısı
  Baskı Rengi
  Numaratör
  Numaratör

  lütfen 6 haneli rakam giriniz.

   
   

 • Tahsilat makbuzu baskı üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren birçok firmanın demirbaş matbu evrak ihtiyaçlarından biri olan tahsilat makbuzu, muadili matbu evraklar gibi(sipariş fişi baskısı) düşük adet üretimi mümkün olan bir materyaldir. Firmaların iş ortakları ve müşterileri ile yaptıkları çeşitli alışverişleri resmî bir doküman hâline getirmeleri için ihtiyaç duydukları tahsilat makbuzu basımı, genellikle belirli bir ölçü, şablon ve renk seçeneği ile yapılmaktadır. Peki, nedir bu özellikler? İşte ürün sipariş aşaması, tahsilat makbuzu fiyatları ve teslim için dikkate almanız gereken detaylar.

Tahsilat Makbuzu Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Tahsilat makbuzu, diğer birçok matbu evraklar genellikle A6 ebadında basımı gerçekleştirilen bir üründür. Bu nedenle ürünün baskısının yapıldığı makinenin teknik detayları dikkate alınarak şablon hazırlanmalıdır.

Şablon, mevcut formaya göre değil, iç ölçülere göre ayarlanmaktadır. İç ölçüler, matbaanın basım tekniklerine bağlı olarak birkaç santimetre içeriden alınacak şekilde uygulanır. Bu sayede kesim ve taşırma payının da içinde kalır ve tasarım kesime girmez.

Tahsilat makbuzu basımında tek renk baskı tercih edilir. Ancak talebe göre bazı durumlarda antet kısmında yer alan firma bilgileri ya da logo renkli ya da kurumsal renklere göre basılabilir. Tabii bu talepler maliyeti doğrudan etkileyebileceği gıbı fiyatı da aynı oranda artırır.

Tahsilat makbuzu üretimi belirli bir ölçü ve üretim kriterlerine bağlı olarak kaliteli şekilde basılmaktadır. Bu kriterler matbaa basım tekniklerine bağlı olarak değişebileceği gi bi genellikle CMYK renk paleti ve “tram” adı verilen kenar çizgilerinin kaldırılması ya da objeye çevrilmesiyle alakalıdır.

Not: Teslim at için kargo veya ofisimizi tercih edebilirsiniz.

Tahsilat Makbuzu Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

Tahsilat makbuzu, genellikle A6 olarak bilinen 148,5×105 mm ebat basılmaktadır. Bu ölçü A4 kâğıt formanın dörtte biridir. Matbaacılıkta mevcut forma ölçüleri dâhilinde yapılan baskının mantığı, fireyi asgarî düzeyde tutarak maliyeti düşürmektir.

Boyut, müşteri talebine göre kısıtlı şekilde milimetrik artış/düşüş gösterse de, bu talepler maliyeti doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle her matbaa, baskı makinesinin üretim parkuruna ve baskı kriterlerine bağlı olarak baskı uygulamaktadır.

Boyutun yanı sıra kâğıt kalitesi de belirli forma sahiptir. Genellikle kitap üretiminde kullanılan teksir kâğıdı gibi ince formadan üretimi yapılan tahsilât makbuzu, otokopili şekilde üretilmektedir. Otokopili baskı, tahsilât makbuzu matbu evraklarda sıkça uygulanan baskı yöntemidir. Tahsilat makbuzunda otokopili kâğıt üretiminin nedeni, bir nüshanın tahsilâtı yapan firmada, diğerinin tahsilâtın yapıldığı müşteride kalmasıdır.

Teksir kâğıdı olarak bildiğimiz ince kâğıt formanın yanı sıra 60, 70, 80 gramlık kâğıtlar sıkça tercih edilmektedir.

Tahsilat Makbuzu Baskı Aşaması ve Sonrası

 • Tahsi lat makbuzu üretiminde ilk aşama mevcut formaların açık hâlinde baskısı ile gerçekleşir. Örneğin A4 formadan yapılacak üretimde katlama sonrası üst üste gelecek şekilde çift yönden uygulanan baskı sonrası tüm formalar üst üste getirilir. (ebat ve adet e göre ayarlanmakta)
 • Üst üste gelen formalar kapak içerisine yerleştirilir ve bloknot gibi ciltlenir.
 • Ciltleme sonrası giyotin parkurunda tıraşlanan ürünler kullanıma hazır hâle gelir.

Sipariş hazırlandıktan sonra var ise diğer sipariş ler ile birlikte kargo ile gönderimi yapılmaktadır.

Tahsilat Makbuzu Ciltleme Çeşitleri

Tahsilât makbuzu üretiminde tutkallama olarak da bilinen Amerikan ciltleme metodu tercih edilmektedir. Sıcak tutkal yardımıyla formalar kapak merkezine yerleştirilir ve soğuma sonrası tutkalın oluşturduğu tabaka kapak ve formaları bir arada tutar. (belirtilen adet ve yaprak sayısı kadar ciltleme işlemi yapılmaktadır)

Tahsilat Makbuzu Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

Tahsilat makbuzu gibi kısa süreli kullanımı bulunan kullan-at ürünler, kısıtlı bir kalite standardına sahiptir. Fakat orta düzeyde de olsa söz konusu kriterleri belirleyen esaslar, kâğıt forma ve kapak kalınlığı ve uygulanan ciltleme metodudur. Bu kriterler doğru şekilde sağlandığında söz konusu ürün sağlıklı şekilde kullanılabilir.

Tahsilat Makbuzu Fiyatları Nasıl Alınır?

Tahsilât makbuzu gibi düşük adet üretimi mümkün olan baskılı ürünlerde özel fiyatı belirleyen en önemli kriter adettir. Bu nedenle firmanız için ihtiyacınız olan tahsilat makbuzu üretiminde düşük maliyet hedeflerinizi sağlamak için yüksek adet üretime özen göstermelisiniz.

Uygun fiyat için ebat ve adet tercihinin yanında renk seçeneğini de dikkate almalısınız. Kaliteli şekilde basılan siparişler hazırlanarak teslimat için belirtilen yerlere kargo ile uygun fiyat ile gönderimi yapılmaktadır.

Ek bilgi

Ebat

A5 (14x20cm)

Nüsha

1 Asıl + 1 Suret, 1 Asıl + 2 Suret, 1 Asıl + 3 Suret

Adet

5 Cilt, 10 Cilt

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.