İnsert Baskı

İnsert Baskı

 • Ebat
  Sayfa Sayısı
  Kağıt

 • İnsert baskı üretim süremiz 3 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Kurumsal anlamda tercih edilen baskılı materyaller arasında en çok rağbet gören üründür. Genellikle dönemsel kampanyalar, indirimler ya da duyurular(promosyon vb.) gereği firmaların potansiyel müşterileri hedef alan reklam stratejileri için başvurduğu, kullan-at bir materyal olması nedeniyle düşük maliyet hedeflenerek hazırlanmaktadır. Kırımlı broşür ya da kalın gramaj kâğıt formalardan elde edilen dayanıklı el ilanlarına kıyasla daha düşük maliyete sahip ince hamur kağıtlardan ve A3 ebat (katlamalı) gibi klasik ölçülerde basımı gerçekleştirilen insert, isteğe bağlı olarak farklı size uygun gramaj ve ebat da baskı yapılabilmektedir. İşte sipariş öncesi insert baskı hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar.

İnsört En Çok Hangi Sektör Tercih Eder?

Insert materyalini en yaygın kullanan sektör market ve benzeri perakende firmalardır. Genellikle çeşitliliği duyurmak ya da mevcut ürün kategorilerinde yapılan çeşitli kampanyalardan haberdar etmek için basılan insört, gıda sektörünün yanı sıra kurumsal firmalar tarafından da yaygın olarak tercih edilmektedir. (genelde en çok ankara ve istanbul bölgelerinden talep olmaktadır)

Diğer baskılı materyallerde olduğu gibi müşteri isteğine bağlı olarak şekillendirilebilen bir üründür. Fakat genellikle katlamalı A3 ebat ve Afiş kalınlığında yani 90 gram kuşe kâğıda 1000 adet, 2000 adet, 3.000 adet, 5.000 adet, 10.000 adet, 20.000 adet, 25.000 adet, 30.000 adet, 40.000 adet, 50.000 adet, 60.000 adet, 70.000 adet, 80.000 adet, veya 100.000 adet üzeri genelde en çok istanbul ve ankara bölgesinden sipariş verilmektedir. (genelde hazır çalışma gelmektedir)

Insört baskı her ne kadar yaygın olarak zincir market ve teknoloji firmaları tarafından tercih edilse de son yıllarda farklı sektörlerde hizmet veren işletmelerin reklam kampanyalarında da kullanılan popüler baskılı ürün olarak kabul edilebilir.

İnsört Basım Boyutu ve Kağıt Kalitesi

İnsert baskı, A3 basılmaktadır ve katlama ile sayfa sayfa A4 ebadına çekilir. Katlama mantığı, matbaa basım tekniklerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ürün müşteri talepleri doğrultusunda da farklı ölçülerde sipariş i alınabilmektedir.

Standart ve özel talep ile oluşturulan boyutun yanı sıra kağıt gramajı ve türünde de standart özelliklerin yanı sıra yine müşteri isteğine bağlı olarak farklı özelliklerde kâğıtlar kullanılabilmektedir. Fakat basımda standart afiş kağıdı dediğimiz 90 gram kuşe kâğıt ürün tercih edilmektedir. Fakat kuşe kâğıt formanın parlak yüzeyi kaliteli doku hissiyatı uyandırmaktadır.

İnsert Basım Aşaması ve Sonrası

 • insört katlamalı bir ürün olması nedeniyle tabaka basımı ile başlar. Hazırlanan tasarım A3 ebadındaki formalara makine parkurunda seri bir şekilde basılır.
 • Uygun şablona göre tasarım ve baskı yapıldıktan sonra formalar tıraşlama parkuruna gönderilir. Giyotin makinesi ile uygulanan baskı sonrası formaların dört kenardan fazlalıkları alınır ve hedeflenen baskılı formaya ulaşılır.
 • Tıraşlamanın ardından formalar kırım parkuruna gönderilir ve merkezden kırımları yapılır. Kırım aşamasında dikkat edilecek en önemli husus, formaların dört kenardan eşit şekilde törpülenmesidir. Şayet formalardan biri kayacak olursa ciltleme sonrası kötü bir görüntü ortaya çıkar.
 • Kırımı yapılan formalar son olarak ciltleme işlemine tabi tutulur. Baskı da yaygın olarak tercih edilen ciltleme yöntemi tel dikiş ciltleme tekniğidir. Hem sayfa sayısının (12 sayfa, 16 sayfa vb.) az olması hem de düşük maliyet ile uygulanması tel dikiş metodunun tercih edilmesini sağlar.
 • Ciltlemenin ardından kontrolleri yapılan baskı teslim için paketlenir.

İnsört Basımı Ciltleme Çeşitleri

Genellikle afiş kalınlığında 90 gram kuşe olarak sipariş gerçekleştirilir, 115 ve 130 gram seçenekleriyle de basılmaktadır. Kısa süreli kampanya ve indirimler gereği ihtiyaç duyulan insört basımında öncelikli hedef düşük maliyettir. Baskı maliyetini belirleyen işlemlerden biri de ciltleme teknikleridir. Insört ciltleme çeşitleri arasında ülkemizde de tercih edilen yöntem tel dikiştir.

Daha kalın kağıt gramajlı (115-130gr) ürünümüz için dergi baskısı fiyatlarını veya (170 ve üzeri için) katalog baskısı fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

İnsört Baskı Sonrası Ciltleme Aşamaları

Basımda uygulanan tel dikiş ciltleme metodu, işleyiş olarak pratik, süre olarak oldukça kısa zamanda çözülebilen bir yöntemdir. Elde edilen –genellikle A3 ebadındaki- formalar, ortadan kırım yapıldıktan sonra üst ve altlardan belirli bir pay aralığı verildikten sonra zımba teli ile bir araya getirilir. Baskı maliyeti olarak oldukça düşük rakamlar ile uygulanan tel dikiş ciltleme metodu, düşük sayfa sayısına sahip baskı lı materyallerin formunu muhafaza etmesi için ideal bir yöntemdir.

İnsört Baskı Kalitesi Neden Önemli?

Her ne kadar (12 sayfa vb.) kullan-at bir baskı materyal olsa da, markaya dair potansiyel müşterilerin fikir edinmesi için en popüler yollardan biridir. Uygulanan indirimler ya da duyurulmak istenen kampanyalar, temelde marka bilinirliği ve logonun verdiği güven çatısı altında amacına ulaşır. Bu nedenle yaratılmak istenen güven ilişkisine dair baskı lı materyallerde kalite, belirleyici bir unsurdur. Baskı da önemli etken olan kaliteyi belirleyen kriterler ise kağıt kalitesi ve boyuttur. Boyutun kaliteyi belirleyen etkisi, insanların okuma alışkanlıkları ve formanın estetik özellikleri ile alakalıdır. insert baskı tüm promosyon ürünleri gibi önem arz eden bir konudur.

İnsert Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

Diğer baskı lı materyallerde olduğu gibi insert basımında da fiyatları belirleyen üç ana kriter boyut, kağıt türü ve adet tir. Standart olan tel dikiş, kuşe kâğıt ve kağıt boyutu zaten mevcut fiyat aralığını belirleyen özelliklerdir. Promosyon olarak da kabul edilen baskı fiyatları , adet ve sipariş bazında değerlendirilmektedir. Adet belirlendikten sonra, tek yapmanız gereken insert basım onayını tüm olarak vermektedir. Tüm onaylar alındıktan sonra ürün belirlenen adet de(1000 adet, 2000 adet, 3000, adet, 5000 adet , 10000 adet , 15000 adet ,20.000 adet vb.) üretilip kargo edilecek ve sipariş tamamlanacaktır. İstanbul ankara başta olmak üzere tüm türkiye ye kargo ile gönderimi sağlanmaktadır.

Not: kargo anlaşmalı olduğumuz firma ile karşı ödemeli olarak gönderilmektedir.

Ek bilgi

Ebat

A4

Sayfa Sayısı

4, 8, 12, 16

Adet

1000, 2000, 3000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.