Mouse Pad Baskı

Mouse Pad Baskı

 • Ebat
  Malzeme
  Baskı Yönü

 • Mouse pad baskı üretim süremiz 12 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Promosyon ürün kategorisinde son yılların en popüler materyallerinden biri olan mouse pad baskı , özellikle teknoloji firmalarının viral reklam politikalarında önemli bir furya hâline gelmiş durumda. Son yıllarda gelişen oyun dünyası, beraberinde oyun ekipmanlarının da ciddi oranda bir talep görmesini tetikledi.

Tabii bu durum teknoloji firmalarının mouse pad gibi eşantiyon ürünlere ağırlık vermesinin de önünü açtı. Ofset matbaacılığın yanı sıra UV baskı ve dijital baskı sektöründe de önemli ölçüde bir talep hacmine sahip olan mouse pad baskısı, firmaların daha çok genç kitle ile olan bağını güçlendirmek için başvurdukları daha dinamik ve enerjik reklam girişimlerinde yer alıyor.

Peki, genel hatlarıyla daha çok genç kitleleri hedef alan (tabiki diğer tüm kitle de dahil) ve promosyon ürün kategorisinde değerlendirilebilecek mouse pad basımında neler göz önünde bulundurulur, nelere dikkat edilir? İşte mouse pad basımına dair bilmeniz gerekenler.

Mouse Pad Baskı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Mouse pad, genellikle kumaş, polyester ve kısmen plastik malzemelerin (pvc vb.) karışımından ya da her birinden tek şekilde üretilmesi nedeniyle baskıda kullanılacak olan boya kalitesi, baskının nihai şeklini belirler.

Kullanılan tabaka nedeniyle (kauçuk taban, pvc vb.)–özellikle kumaş yüzeylerde- emici bir özelliği bulunan baskı alanı, boyayı kolayca emebilir. Bu nedenle boyanın belirli bir standartta olması gereklidir.

Mouse pad, tıpkı bir ızgara, tost makinesi bir sıcak baskı yöntemi ile uygulanması nedeniyle baskı sonrası ürünün formunu kazanması için soğumaya alınan ürünlerdendir. Bu nedenle baskı sonrası işlemler, baskı aşamasına dâhil kabul edilebilir.

Mouse pad basımı, organize matbaa baskısı gerçekleşmesi durumunda tıpkı diğer baskılı materyaller gibi mevcut malzeme tabakasına toplu şekilde pozlanması ile elde edilir. Kesim ve bıçak izi payı dikkate alınarak belirli aralıklarla tabakaya pozlanan işler sıcak baskı yöntemiyle seri şekilde basılır.

Baskı aşamasında dikkate alınacak en önemli detay, tabakaya bağlanan işlerin kesim ve bıçak izi paylarını dikkate alarak kesime göndermektir.

Mouse pad gibi farklı dokuya sahip malzemeler, sıcak baskı yöntemi ile üretilmektedir. Özellikle kumaş ya da polyester malzeme uygulanan boyayı kolayca emebilir. Bu nedenle malzeme ve boya kalitesi baskıda önemli rol oynamaktadır.

Mouse Pad Boyutu ve Malzeme Kalitesi

Gündelik kullanım için genellikle A5 ölçülerine yakın, ancak daha çok kare formunda olan, profesyonel oyun kullanımlarında ise daha çok A4 boyutlarında, ancak yine kare formuna yakın olan mouse pad, genel olarak standart bir ölçüye sahip değildir. Ancak yaygın olarak kullanılan ve çoğu firma tarafından günlük ya da promosyon kullanım için standart olarak üretilen mouse pad boyutları, 20×17 cm, 21×21 cm gibi en-boy oranı birbirine yakın, tam kare olmayan, daha çok dikdörtgen formuna sahiptir.

Değişken boyutların yanı sıra kullanılan malzemenin kalitesi de mouse pad üretiminde önemli bir rol oynar. Kullanılan kumaş, tercih edilen polyester ya da plastik malzeme, hem ürünün üretim aşamasındaki, hem de kullanım esnasındaki kalitesini belirleyen en önemli unsurdur.

Alternatif promosyon ürünleri için oto kokusu ve bardak altlığı ürün gruplarımızı da inceleyebilirsiniz.

Mouse Pad Baskı Aşaması ve Sonrası

 • Mouse pad basımı, basım tekniği ve türüne göre iki şekilde yapılır: Organize seri üretim ve dijital baskıda adet bazı üretim.
 • Organize serim üretimde baskı uygulanacak mevcut forma üzerine, oluşturulan şablon dikkate alınarak belirli sayıda iş pozlanır ve tabaka seri baskıya girer.
 • Baskı uygulanan tabaka kesim ve bıçak izi sınırları dikkate alınarak eşit parçalara bölünür ve dört kenardan hedeflenen bıçak izi için kesime girer.
 • Özel talepler doğrultusunda üretilen ve özel bıçak izi ile üretimi hedeflenen mouse pad modelleri, genellikle kare ya da dikdörtgen olarak üretilse de, firma ya da müşteri talebi doğrultusunda özel bir obje şeklinde kesime girebilir.
 • Organize üretimin yanı sıra UV baskı veya dijital üretimde her bir tabaka, sıcak pres makinesine yerleştirilir ve üzeri kalıbı alınan ve tıpkı yağlı kâğıt gibi olan forma ile örtülür. Sıcak baskı uygulaması sayesinde pozlanan tasarım tabakaya geçer ve baskı sonrası soğumaya bırakılır.

Mouse Pad Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

 • Mouse pad, bize her ne kadar promosyon ürün kategorisinde gibi gelse de, diğer promosyon ürünlerin aksine ekseriyetle aktif kullanımı olan bir üründür. Yalnızca firmaların yoğun bilgisayar kullanımlarında değil, oyun severlerin yoğun oyun oynama mesailerinde de önemli bir oyun arkadaşıdır.
 • Bu nedenle tercih edilen hammadde, iş ve oyun performansını doğrudan etkilemektedir. Şayet kullanılan malzeme orta kalite bir ürün olursa, iş ve oyun anlarında yaşanan aksilikler, ürünün kısa sürede çöp olmasına neden olur. Dolayısıyla mouse pad gibi aktif kullanımı olan promosyon ürünlerde mümkün mertebe marka değerinizi muhafaza edecek kalitede hammaddeleri tercih etmelisiniz.

Mouse Pad Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel mouse pad baskı fiyatları (kauçuk taban üzerine vb.); adet, baskıda kullanılacak boya ve özel bıçak izine bağlı olarak değişmektedir. Genellikle baskı merkezlerinin ölçü ve ürün özelliklerine bağlı olarak opsiyonel seçenekler (taban vb.) oluşturdukları ürünlerden biri olan mouse pad, bu opsiyonların değiştirilmesiyle farklı fiyat aralıklarına kavuşabilir. Dolayısıyla standart ya da özel baskıda fiyat belirleyici ana unsur yine adet ve ürün özellikleri olarak kabul edilebilir.

Tüm bu bilgilere istinaden kauçuk dahil bize sormak istediğiniz, bilgi almak istediğiniz tüm kalite, kargo, kargo teslim vb. konularda irtibata geçebiliriniz. Yapmanız gereken hangi kalite ve hangi adet olarak mouse pad baskı ürünleri istediğinizi bize bildirmektir. Teslim süreci de dahil olmak üzere ürünler, kargo, fiyat vb. her türlü konuda en kısa sürede bilgilendirme için geri dönüş sağlıyoruz. Bu sayede (ürünler hakkında teslim, kargo firması, kargo seçenekleri, takribi kargo süresi , kargo teslim hızı vs.) süreç hızlanacaktır. Ürünler en kısa sürede üretime alınacak olup, lokasyonunuza göre yakın ise elden teslim alabilir, ya da kargo edilecek ise, en kısa sürede size ulaştırılmaküzere hazırlanıp kargo edilir.

Ek bilgi

Ürün Cinsi

21x18cm veya 20x20cm Kauçuk Taban

Adet

1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.