Ekonomik Kartvizit Fiyatları

Ekonomik Kartvizit Fiyatları

 • Ürün Cinsi
  Baskı Yönü
  Kesim

 • Ekonomik kartvizit üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Çeşitli özelliklere sahip olan ürün modelleri arasında son dönemde öne çıkan reklamcılık alanında rağbet gören günümüzün popüler ürünlerinden biri. Peki, muadillerine kıyasla bu denli ilgi gören uygun kartvizit tanımının karşılığı tam olarak nedir? basımında nelere dikkat edilir? Adet vs. fiyatları nasıl etkiler? Yüksek adet de maliyet düşük adet e göre ne kadar artar gibi adet ile ilgili sorularınıza aşağıda ekonomik kartvizit fiyatları nı etkileyen ebat, adet gibi seçenekler hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Ekonomik Kartvizit Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Ucuz kartvizit, firmaların baskı ihtiyaçlarında düşük maliyeti göz önünde bulundurmaları nedeniyle kartvizit modelleri arasında diğerlerine kıyasla daha düşük maliyete ve fiyat aralığına sahip bir üründür.

Diğer seçeneklere kıyasla daha düşük gramaja sahip bu ürün de, kâğıt formalardan elde edilen kartvizit ölçüleri için standart kartvizit ölçüleri ile neredeyse tamamen aynıdır. Bu nedenle uygun kartvizit baskı öncesi oluşturulacak olan tasarımı bu ölçüleri dikkate alarak yapmalısınız. Bu ürün fiyatları konusunda da önemli bir noktadır.

Uygun kartvizit modelleri, genellikle kısa vadeli projeler, iş planlamaları ve dönemsel girişimler i çin başvurulan baskılı materyaldir. Dolayısıyla basım aşamasında bu marka prestijine zarar verebilecek detayları da göz önünde bulundurmalısınız.

Tasarım, diğer baskılı materyaller ve kartvizit modellerinde olduğu gibi uygun kartvizit modellerinde de aynı şekilde önem arz eden bir detaydır. Ürünün nihai formunun kalitesini, estetik açıdan kompozisyon bütünlüğünü ortaya koyan önemli faktördür. Bu nedenle kartvizit ihtiyaçlarınızda ucuz kartvizit modelini seçseniz dahi, diğer kurumsal kimlik materyalleri (logo vb) ile kompakt uyum içerisinde olmasına özen göstermelisiniz.

Ekonomik Kartvizit Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Diğer kartvizit modelleri (sıvamalı kartvizit, acil kartvizit) ile benzer ölçülerde basılmaktadır.
 • Tek ve çift yön baskıda da farklı seçenekler sunabilmektedir.
 • Kâğıt kalitesi de kısıtlı gramajlarda , benzer türlerde basılmaktadır. Genellikle 250-350 gram aralığında basımı gerçekleştirilen kartvizit modeli, kâğıt türü seçiminde de yine aynı şekilde benzer özelliklerde tercih edilmektedir.
 • Kâğıt türüyle bağlantılı ve kâğıt türüne bağlı olarak baskı sonrası selefon işlemi de kartvizit modelinde matbaanın baskı seçeneği ve fiyat aralığına göre değişmektedir.

Ucuz Kartvizit Baskı Aşaması ve Sonrası

Diğer kartvizit modelleri ile aynı baskı aşamalarından geçmektedir. İlk olarak oluşturulan tasarımda dikkat edilecek hususlar ile başlanır: Logo, içerik , adet, ürün taşırma, kesim payı ve iç ölçüler dikkate alınarak elde edilen tasarım kalıba pozlanır ve ürün seri üretime girilir.

Baskıda dikkate alınacak ilk husus, cross (kesim) çizgileri dikkate alınarak forma bağlamadır. Taşırma ve kesim çizgileri dikkate alınarak formaya bağlanan kartvizitler, tabaka kağıt hâlinde parkurdan çıkar ve baskı sonrası şayet uygulanacaksa (ki bu matbaanın kartvizit basımında sunduğu opsiyonel özellik olarak kabul edilebilir) ürün selefon çekme işlemine tabi tutulur. Şayet selefonsuz olarak hazırlanacaksa, baskı sonrası tabaka kesime girer.

Giyotin parkurunda cross (kesim) çizgileri dikkate alınarak kesime giren forma, eşit ölçülerde parçalar hâline getirilir.

Ekonomik Kartvizit Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

Adından da anlaşılacağı üzere diğer kartvizit ve baskılı materyallere kıyasla düşük maliyet hedeflendiği için baskısı gerçekleştirilen ürünler dir. Bu nedenle kalite, kısıtlı bir düzeyde elde edilebilen bir kriterdir. Bu ürünler kağıt kalitesi olarak parlak ya da mat olabilir ancak hangi yön de olursa olsun baskı kalitesi ürünler için önemli kıstastır.

Fakat kısıtlı da olsa, kurumsal bir materyal olarak nitelendirebileceğimiz kartvizit modelinin kalitesini belirleyen belli başlı standart özellikler mevcuttur. Kâğıt kalitesi, kullanılan boya ve baskı tekniği, ürünün kalitesini belirleyen standart faktörlerdir.

Şayet belirli bir seviyede kaliteyi sağlayacak bir kâğıt formanın altına düşülürse ya da baskıda düşük kaliteye sahip boya kullanılırsa, baskı sonrası elde edilen ürün, tatmin edici bir sonuç vermeyeceği gibi kurumsal prestijinize de zarar verebilir.

Bu nedenle düşük maliyet de hedeflense, uygun olarak da nitelendirilse, kartvizit basımında (kağıt, parlak ya da mat olması, ürün adet vb.) esas olarak kabul edilen faktörler dikkate alınmalıdır.

Ekonomik Kartvizit Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel fiyat almak için belirli kriterler vardır. Bunlardan ilki adettir. Adet, matbaa sektöründe maliyeti düşürmenin, birim fiyatı en uygun seviyeye getirmenin altın kuralı kabul edilebilir. Adet gibi ürünün tek veyaçift yön , standart veya özel ölçülerden mi basılacağı konusuda fiyatın belirlenmesinde önemlidir. Online matbaa nızdan sipariş , kargo, kağıt kalitesi , parlak ya da mat olması gibi seçimlerinizi online gerçekleştirebilirsiniz. Sipariş verdikten sonra online olarak takip edebileceğiniz online matbaa sizin için avantajlıdır. Kargo konusu ile ilgili bilgiyi matbaamızdan alabilirsiniz.

Ek bilgi

Ürün Cinsi

Parlak Selefon, Mat Selefon

Baskı Yönü

Tek Yön, Çift Yön

Adet

1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.