Yelken Bayrak Baskı

Yelken Bayrak Baskı

 • Ebat
  İçindekiler
  Baskı Yönü

 • Yelken bayrak basımı üretim süremiz 5 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Yelken bayrak baskı reklam faaliyetlerinin popüler materyallerinden biridir. Uzun yıllardır farklı sektörlerde, organizasyonlarda, panel ve reklam girişimlerinde demirbaş bir reklam aracı olarak kullanılmaktadır. Çok çeşitli formlarda, özellik ve boyutlarda basım imkânı bulunan yelken bayrak, raşel kumaş adı verilen bir malzeme üzerine basılmaktadır. İnce yapısına karşın standart basım kalitesinin sağlanması durumunda uzun süre formunu koruyabilen raşel kumaş, tek yön baskı ile işletmenizin ve organizasyonunuzun reklamını açık hava reklamcılığında ekonomik şekilde yürütmenizi sağlayan popüler bir materyaldir.

Peki, geniş bir kullanım alanına sahip olan yelken bayrak basımında neler dikkate alınır, hangi aşamalardan geçer, özellikleri nelerdir? İşte yelken bayrak basımına dair bilmeniz gerekenler.

Yelken Bayrak Baskı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Yelken bayrak her ne kadar ihtiyaçlar doğrultusunda müşteri talebine bağlı olarak üretilse de, diğer baskılı materyallerde olduğu gibi ekonomik, standart ve kaliteli olmak üzere farklı formlarda basılabilen bir üründür. Fakat açık hava reklamcılığında demirbaş bir ürün olması nedeniyle dış etkenlerden kolayca etkilenebilir. Bu nedenle yelken bayrak basımında maliyetten önce kalite esas alınır.

Ekseriyetle dış etkenlere maruz kalması nedeniyle zaman içinde formunu yitirebilecek olan yelken bayrak basımında nihai formu belirleyen kumaş dokusu ve basım kalitesidir. Fakat işin reklamcılık tarafını belirleyen, yani dikkat çekecek kısım basım öncesi olan tasarım aşamasıdır.

Yelken bayrak basımında tasarım aşamasında basım kriterleri dikkate alınarak bir şablon oluşturulmalı ve bu alan en verimli şekilde kullanılmalıdır.

Kumaşın ince ve şeffaf yapısı nedeniyle yelken bayrak basımı tek yön şeklinde yapılmaktadır. Bu nedenle baskı uygulanan alanın sektörü, işinizi, varsa kampanyanızı en doğru ve göz alıcı şekilde yansıtması ve mesajı kısa sürede vermesi gerekir.

Basım aşamasında uygulama ile bağlantılı olan tasarımın yanı sıra kullanılacak olan mevcut şablonun da dikkate alınması gerekir. Şayet tasarımın taşırma payı verilmez ya da iç ölçü bıçağına göre ayarlanmazsa, baskı sonrası estetik bütünlüğün bozulduğu bir görüntü oluşabilir. Bu nedenle baskı aşamasına girmeden evvel tasarımınızın taşırma ve kesim payını doğru şekilde verdiğinizden emin olmalısınız.

Yelken Bayrak Basımı Boyutu ve Kalitesi

Yelken bayrak reklam basımında boyut, diğer basım materyallerine kıyasla daha kısıtlı özellikleri bulunması nedeniyle daha belirgin ve kısıtlı boyut seçeneklerine sahiptir.

75×250 cm, 75×300 cm, 100×300 cm ve 100×400 cm gibi yaygın ölçüler birçok matbaanın standart boyut seçeneklerinden sayılır.

Bu ölçüler diğer baskılı materyallerde olduğu gibi kısmî farklılıklar gösterse de yine birbirine yakın boyutlarda basım gerçekleşir.

Boyutla birlikte kumaş dokusu da benzer özelliklerde karşımıza çıkmaktadır. Raşel kumaş (olta bayrak, dubalı bayrak, plaj bayrağı gibi ürünler) adı verilen ince dokulu malzeme üzerine basım uygulaması ile üretilen yelken bayrak kalitesi, kumaşın gramajına bağlı olarak belirlenir. Örneğin 90 gramlık raşel kumaş (olta bayrak, dubalı bayrak, plaj bayrağı gibi ürünler) daha düşük maliyet sağlarken, 110 veya üstü gramaja sahip raşel kumaş daha kaliteli basım imkânı sunar.

Tabii bu fiyat-performans karşılaştırması yelken bayrak basımında çok sağlıklı kesinlik olarak kabul edilemez. Zira günü birlik ya da kısa süreli organizasyonlarda kullan-at ihtiyaçlar için üretilen bayrak basımında genellikle düşük maliyet hedeflenir ve düşük gramaja sahip malzemeden üretim sağlanır. Ancak işletmelerin devamlılığı olacak ihtiyaçları için genellikle yüksek gramaja sahip (bayrak)kumaş tavsiye edilmektedir.

Roll up baskı veya X banner basımı ürün grubu alternatiflerini de inceleyebilirsiniz.

Yelken Bayrak Basım Aşaması

Bu bayrak (plaj, fuar , bayrak yelken ürünler in benzeri), raşel kumaş (plaj bayrağı) adı verilen malzeme üzerine dijital baskı olarak basılır. 90, 100, 110 veya 120 gramlık kumaş üzerine seri dijital baskı üretim ile basım uygulanan bayrak basımında dikkat edilecek en önemli husus renk faktörüdür. Kumaşın ince dokusu nedeniyle ekranda görülen renk değerleri, kumaş üzerinde farklı sonuçlar verebilir. İnce dokusu nedeniyle transparan görüntü veren raşel kumaş üzerine uygulananbasımı, soluk görüntüye neden olur. Bu nedenle bayrak üretiminde yaygın olarak ya sade renkler ya da çok canlı renkler tercih edilir. Ara tonlar, yani riskli renkler kategorisinde yer alan seçenekler, pek tercih edilen (bayrak)renkler değildir. Forma üzerine uygulanan baskının ardından (bayrak) kumaşlar eşit parçalar hâline getirilir ve sırt kısmından verilen pay ile içe doğru dikilir. Bu dikimin amacı hem (bayrak) kumaşı düzgün forma sokmak hem de bayrak direğinin girmesi için alan açmaktır. Bu sayede bayrak kumaşı direğe kolayca girer.

Yelken Bayrak Baskısı Kalitesi Neden Önemli

 • Bayrak , açık hava reklam materyalleri kategorisinde değerlendirilebilecek bir üründür. Bu nedenle ulaşabileceği müşteri kitlesi işletmenin bulunduğu alanın çemberi dâhilindedir. Dolayısıyla (bayrak) vitrin, markayı anlık olarak özetleyebilen reklam kanalı olarak kabul edilebilir. Hâliyle yel ken bayrak baskısında kalite, ana kriterdir.
 • Bayrak reklam basımında kaliteyi belirleyen şey elbette bayrak basım kalitesidir ancak kullanılan materyaller, bayrak ın bütün anlamda kalitesini ortaya koyar.
 • Raşel (bayrak) kumaşın dokusu, gramajı kadar tercih edilen yelken direği ve dubanın rengi, şekli ve malzemesi de kalite için belirleyici faktördür.
 • Şayet plastik bayrak, göze hoş gelmeyen malzeme (bayrak) tercih edilirse, verilmek istenen “kalite” mesajının yanlış şekilde ortaya konmasına neden olur. Nitekim son dönemde bayrak üretiminde takım hâlinde satışı yapılan duba ve bayrak direğinde metal ya da parlak metal görünümü olan malzemeler kullanılmaktadır. Bu da bayrak malzemesinin bütün anlamda kaliteli intiba bırakmasını sağlamaktadır.

Yelken Bayrak Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel yelken bayrak basım fiyatlarını doğrudan etkileyen en önemli etken miktardır. Yel ken bayrak, kullanım amacı gereği 1 adet bayrak tanbaşlayarak düşük miktar üretimi mümkün olan üründür. Dolayısıyla bayrak adet leri arttıkça birim fiyat da düşer. Bayrak miktarının yanı sıra basımında tercih edilecek forma özelliği, bayrak ölçü ve bayrak kumaş gramajı da özel bayrak fiyatı belirleyen en önemli faktörlerdir. Bayrak için size en uygun sipariş verebilmek adına dijital ortamdan ya da telefon yoluyla fiyat ve süreçle alakalı online bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde fuar vb. organizasyonlarınız için bayrak yelken basımı yapılmaktadır.

Bayrak yelken ürünler için bayrak ,adet, kargo, kargo süreci , takribi kargo süresi, kargo firması, kargo i ade vb. ya da elden teslimat her türlü konuda bilgi almak için bizimle online yada telefon üzerinden uygun bayrak sipariş adına irtibata geçmeniz yeterlidir. Uygun bayrak sipariş konusunda onay verdiğiniz taktirde sipariş en kısa sürede üretime alınarak tamamlanır. Bayrak basımı en kısa sürede gerçekleştirilir.

Ek bilgi

Ebat

75x250cm, 75x300cm, 100x400cm

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.