Branda Baskı

 • Ebat
  Baskı Yönü

 • Branda basımı üretim süremiz 2 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Açık hava reklamcılığının yıllardır popüler ürünlerinden biri olan branda baskısı, ölçeklendirilebilir ve fonksiyonel özellikleri ile çeşitli sektörlerden firmaların demirbaş ihtiyaçları arasında yer alıyor. Vinil adı verilen plastik alaşımlı dökme malzeme üzerine uygulanan branda basımı, çeşitli reklam ve organizasyon ihtiyaçları için dönemsel reklam materyali olarak kullanılsa da, son yıllarda düşük maliyeti nedeniyle tabela gibi kalıcı reklam materyallerinde de tercih edilen popüler bir ürün hâline gelmiştir. Peki, bu denli rağbet gören branda baskı sında nelere dikkat edilir, özellikleri nelerdir? İşte branda baskı ile ilgili bilmeniz gerekenler.

Branda Baskı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

 • Kullanım amacı gereği genellikle kısa ya da uzun vadeli reklam ihtiyaçları için basılmaktadır. Kısa vadede genellikle firmaların dönemsel kampanyalarını duyurmak, uzun vadede ise tabela (tabela ankara, Ankara branda baskı vs.) üretiminde maliyeti düşürmek için germe branda usulü tabela üretmek için kullanılmaktadır. Bu nedenle tercih edilecek olan malzeme, ihtiyaca göre belirlenmektedir. Bu tercih ise maliyeti doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla üretimde maliyet faktörü için üretim amacınızı göz önünde bulundurmalısınız.
 • Branda baski ihtiyaca bağlı olarak farklı özelliklerde, gramaj seçeneklerinde basılsa da, ülkemizde genellikle 260 ve 400 gramlık vinil malzeme üzerine basılır. Çin ve Avrupa vinil malzeme en çok kullanılan ürün seçenekleridir. 260 gramlık Çin vinil malzeme, genellikle kısa vadeli reklam ihtiyaçlarında(Örn Kazım karabekir caddesi nde bir dış alanda kısa süreli) tercih edilirken, 400 gramlık Avrupa vinil malzeme (Yine Kazım karabekir caddesi nde bir dış alanda ancak uzun süreli) daha uzun süreli ya da germe tabela üretiminde kullanılmaktadır.
 • Matbaanın üretim şekline bağlı olarak renk değerlerini CMYK kartelasının ara tonlarından vermek mümkündür. Fakat CMYK baskıda riskli renkler kategorisinde yer alan renk tonları bu ürünün basımında da geçerlidir.
 • Baskı öncesi tasarımda göz önünde bulundurmanız gereken en önemli kriterlerin başında taşırma ve kesim payına göre ayarlanması gerekmektedir. Bilgilerin kesime girmesine neden olabilir.(Adres gibi; Kazım karabekir caddesi vb.)
 • Branda baskı sonrası genellikle “kuşgözü” olarak bilinen delme işlemi, malzemenin dört köşesine içeriden belirli bir pay alınarak uygulanmaktadır. Bu nedenle yalnızca kesim payı değil, kuşgözü payı da dikkate alınmalıdır.

Branda Basımı Boyutu ve Kalitesi

 • Branda baskı da genellikle standart olarak kabul edeceğimiz bir boyut olmasa da, matbaaların ürün çeşitliliği adına bir seçenek sunması için rağbet gören bazı ölçüler mevcuttur. Bu ölçüler genellikle 50×70 cm, 70×100 cm, 80×120 cm, 100×150 cm gibi sıkça tercih edilen ölçülerdir. Söz konusu seçenekler talebe göre daha yüksek ölçülerde basılabilmektedir.
 • Boyut, genellikle ihtiyaca göre(isteğinize uygun şekilde olması durumu söz konusudur.) şekillendirilebilen bir özelliktir. Standart olarak kabul gören ölçüler genellikle dış mekân reklamcılığında tercih edilse de, mevcut bir zemine gerilecek ya da tabela üretiminde kullanılacak olan branda ölçüleri, zeminin mevcut en ve boyuna göre ayarlanmaktadır.
 • Kâğıt kalitesi olarak ise kullanılan vinil malzemeyi baz alabiliriz. Ülkemizde yaygın olarak Çin ve Avrupa vinil malzemeden üretilen branda baskısı, genellikle 260 gramlık Çin vinil gibi ve diğer 400 gramlık Avrupa vinil malzemeden yapılmaktadır.

Yapışkanlı malzeme için folyo baskı ürün grubumuzu inceleyebilirsiniz.

Branda Baskı Aşaması ve Sonrası

   Branda(pankart) basımı, baski makinesinin sarmalında rulo şekilde bulunan vinil malzeme üzerine seri baskının uygulanması ile elde edilir. 4 ana rengin üst üste basılması ile elde edilen branda basımı sonrası malzeme kesim çizgileri dikkate alınarak tabaka hâline getirilir ve baskı sonrası şayet uygulanacaksa dört köşeden kuşgözü işlemi ile delinir.

Branda Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

Branda, genel olarak dış mekân reklamcılığında tercih edilen bir ürün olması nedeniyle dış etkenlerden kolayca etkilenebilir. Bu nedenle üretimde Çin vinil değil, Avrupa vinil ve yüksek gramaj tercih edilmelidir. Şayet kalite faktörü konusunda standart olarak kabul edilebilecek malzemeden üretim sağlanmazsa, ürün kısa sürede formunu yitirebilir.

Branda Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

   Branda basımı, boyut, gramaj ve adet konusunda tamamen müşteri talebi doğrultusunda üretim mümkün olan bir materyaldir. Bu nedenle fiyat, bir şekilde talep edilecek olan özelliklere bağlı olarak oluşmaktadır. Öte yandan branda, düşük adet üretim imkânı olan bir baski materyaldir. Bu nedenle yüksek adet üretimde birim fiyat oldukça ekonomik ve uygun seviyelere çekilebilir. Dolayısıyla üretimde özel fiyatı etkileyen en önemli faktör olarak adedi baz alabiliriz.

Vinil baskı konusunda zaman, baskı kalitesi, dijital baskı,vinil baskı, uygun fiyat ,konum (Örn. Ankara branda baskı, kazım karabekir caddesi dijital baskı vb.) vs. tüm konularda gerekli bilgiyi tam anlamıyla almak adına bizlere e-posta gönderebilirsiniz. E-posta’nıza dijital baskı ile ilgili dönüş sağlanacaktır. Bir şekilde bu imkana sahip olmasanız dahi telefonla baski hakkında detaylı bilgilendirme alabilirsiniz. Dijital baskı sektöründe verdiğimiz hizmetlerle alakalı olarak daha detaylı bilgilendirme için zaman dan kazanmak adına baski süreçlerini sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

50x70cm, 70x100cm, 80x120cm, 100x150cm, 100x400cm, 200x300cm, 200x400cm, 200x600cm, 300x400cm, 300x500cm, 400x600cm

Malzeme

260gr Vinil, 400gr Vinil

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.