Tutkallı Bloknot Fiyatları

Tutkallı Bloknot Fiyatları

 • Verilen fiyatlar dikey ebat için geçerlidir, yatay ebat olması halinde fiyat farkı eklenmektedir.

  Ebat
  Kağıt
  Yaprak Sayısı
  Baskı Rengi

 • Tutkallı bloknot üretim süremiz 5 iş günüdür.
 • Tasarım desteği ücretsizdir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Kırtasiye ürün grubu, demirbaş ambalaj ve hatta kurumsal kimlik ürünleri arasında da değerlendirebileceğimiz tutkallı bloknotlar, farklı sektörlerden birçok işletmenin sabit baskılı materyalleri arasında popüler yere sahip. İşletmelerin daha çok promosyon ürün grubu arasında yer alan tutkallı bloknotlar, düşük maliyetli ve uzun vadeli bir reklam stratejisi olarak kabul edilebilir. Amerikan ciltleme metodu olarak da bilinen tutkallama tekniği ile basımı gerçekleştirilen tutkallı bloknotlar, düşük miktarda ve düşük maliyet ile elde edilmesi nedeniyle birçok işletmenin promosyon ürün ve kurumsal kimlik ihtiyaçlarında önemli yere sahip. Muadili olan diğer ürünlere kıyasla daha geniş kullanım alanı sunan tutkallı bloknot, genel basım tekniklerinde boyut çeşitliliği nedeniyle de taşıma kolaylığı sunmaktadır. Peki, benzer ürünlere kıyasla işletmelerin daha çok tercih ettiği tutkallı bloknot basımında nelere dikkat edilir, hangi aşamalardan geçilir? Tutkallı bloknot fiyatları kargo ve diğer tüm işlemler hakkında bilmeniz gerekenler.

Tutkallı Bloknot Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Tutkallı bloknotlar, her ne kadar promosyon ürün kategorisinde de değerlendirilse, genel bütünlük olarak kurumsal kimlik materyalleri kategorisinde yer almaktadır. Bu nedenle standart olarak kabul gören üç çeşit formadan basılmaktadır. Ölçüler milimetrik ya da santimetre farkı gösterse de A4, A5 ve A6 olarak 50 yapraklı formalardan basım gerçekleştirilmektedir.

Tutkallı bloknot genellikle tek renk baskı ile üretilmektedir. renk baskılı olması her ne kadar maliyeti artırsa da, kurumsal kimlik için önem arz etmektedir. Fazladan talep edilen renkler, genellikle antet bölümü ya da merkeze şeffaf şekilde basımı gerçekleştirilen logo için kullanılmaktadır. (genelde ortada şeffaf tek renk baskılı yapılmaktadır)

Farklı ölçülerde forma opsiyonu bulunan tutkallı bloknotda, yapraklar isteğe bağlı olarak çizgili, çizgisiz ya da kare kâğıt üzerine basılabilmektedir. Bu opsiyonlar, basımı gerçekleştirilen sektöre ya da firmaya bağlı olarak değişebildiği gibi kişisel talepler doğrultusunda da değiştirilebilir. (genelde standart 50 yaprak bulunmaktadır)

Yapraklar da çizgili ya da kare basım, sektöre bağlı olarak yazım kolaylığı sağlarken çizgisiz tutkallı bloknot, daha çok günlük notlar, eşantiyon ürün ihtiyaçları ya da düşük maliyet hedefleri nedeniyle tercih edilmektedir.

Her ne kadar promosyon ürün taleplerinde de yer alsa, tutkallı bloknot kategori olarak kurumsal kimlik materyalleri arasında önemli yere sahiptir. Bu nedenle mevcut ölçülerle birlikte yapraklar için tercih edilen en düşük 80 gram 1. hamur, baskı kalitesi konusunda standart olarak kabul edilmektedir. Diğer bloknot çeşitlerine nazaran (küp bloknot spiralli bloknot) uygun maliyetli olması açısından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Tutkallı Bloknot Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

Tutkallı bloknot basımında boyut, diğer kurumsal kimlik ürünlerinin mevcut forma boyutları dikkate alınarak belirlenmektedir. Bu özellikler matbaa basım tekniklerine bağlı olarak milimetrik ya santimetre bazında ufak farklılıklar gösterse de, ölçüler standart olarak kabul edilmektedir.

A4, A5 ve A6 olmak üzere üç farklı ölçüde basımı gerçekleştirilen tutkallı bloknot üretiminde tercih edilen ölçülerin nedeni kullanım ve taşıma kolaylığının yanı sıra diğer ürünler ile kompakt bir kullanıma sahip olması içindir.

Boyutun yanı sıra kullanılan kağıt kalitesi de birçok matbaada benzer gramaj ve kalitede tercih edilmektedir. Bu özellik ve kalite genellikle 80 gr 1 hamur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kağıt kalitesi, ortalama olarak 70, 80 gr 1 hamur ve 90 gramlık formalardan baskı yapılmaktadır. Bunun nedeni, tutkallı bloknotlar her ne kadar devamlılığı olmayan kullan-at ürün olsa da, kurumsal kimlik materyalleri arasında kabul edilmektedir. Bu nedenle kağıt kalitesi, belirli standartta olmalıdır. (Bloknot üretiminde genelde tek renk basım yapılmak ile birlikte istediğiniz adet de üretimi yapılabilmektedir. 350 adet, 750 adet, 1000 adet, 1500 adet, 2000 adet, en çok tercih edilen olsa da 3000 adet, 5000 adet, 7000 adet, 10.000 adet – 15.000 adet ve üzeri de yapılabilmektedir.)

Tutkallı bloknot da standart xx.00 tl diye bir rakam bulunmamaktadır. İstediğiniz ebat ve adetlere göre birim fiyatı değişebilmektedir. Şuan güncel fiyatlarımız A6 Ebat 350 adet için 350.00 tl – 700 adet 800.00 tl – A5 ebat için 350 adet 750.00 tl – 700 adet fiyatı 1.1 00 tl’dir

Tutkallı bloknot alternatifi istemeniz halinde küp bloknot veya spiralli bloknot ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz.

Tutkallı Bloknot Baskı Aşaması ve Sonrası

Tutkallı bloknot baskısı forma katlama tekniği ile yapılmaktadır. Forma katlama tekniği, matbaacılıkta yaygın olarak kullanılan ve “işi formaya pozlama, bağlama” mantığı ile çalışır. Bu sistemin çalışma mantığı formaya arkalı önlü iş bağlanması ve hedeflenen materyali elde edecek şekilde belirli sayıda katlanarak arkalı önlü işin elde edilmesiyle oluşur. Fakat tutkallı bloknot gibi tek yön baskı işlerde forma tek yüz baskıdan işlem görür.

Hedeflenen ölçüler için seçilen uygun forma, kalıbı alınan tasarımların tek yüze baskı uygulanmasının ardından seri baskıya girer. Örneğin A6 ölçülerinde basımı hedeflenen tutkallı bloknot için A3 formaya tek yüz baskı ile bağlanan işler, katlama sonrası her sayfada arka arkaya gelir. Bu baskı ve katlama metodunun ardından tüm formalar üst üste koyulur ve baskı sonrası aşamaya geçilir.

Tutkallı bloknot üretiminde baskı aşaması, ciltleme ve giyotin ile tıraşlama işlemlerini kapsamaktadır.

Pek tercih edilmese de perforaj talep ediliyorsa, forma antet kısmına yakın, ancak sınırdan belirli ölçüde uzakta kalacak şekilde perforaj işlemine sokulur ve belirli aralıklarla delikler açılarak kullanım kolaylığı sağlanır.

Basımı gerçekleştirilen formalar üst üste koyulur (50 yapraklı olarak)ve sıcak tutkal yardımı ile üst kısımdan tutkallanır. Sıcak tutkal, tüm formaların antet kısmından birbirine yapışmasını ve her bir yaprağın kolayca ayrılmasını sağlar.

Tutkallama işleminin ardından bloknot tabakası giyotin makinesine sokulur ve üç köşesinden tıraşlanarak son hâlini alır.

Tüm bu işlemlerden sonra bloknotlar hazır bir hale getirilerek paketler halinde kargo işlemi yapılabilmektedir.

Tutkallı Bloknot Baskı Sonrası Ciltleme Aşamaları

Tutkallı bloknot basım sonrası tutkallama işlemi muadili ürünlere kıyasla oldukça kolay ve pratik işlemlerden oluşmaktadır. Bu işlemler teknik açıdan farklılık göstermese de, kullanılan malzemeler gereği farklılık gösterebilir.

Genelde tek yön ve tek renk baskı uygulanan ve katlanarak bloknot formuna kavuşan tabakalar, üst kısımdan sıcak tutkal yardımıyla bir araya getirilir.

Üst kısma sürülen sıcak tutkal, bir süre soğumaya bırakılır.

Soğuma işlemiyle birlikte uygulanan pres, formaların nihai formunu almasını sağlar.

Sıcak tutkalın forma üzerinde oluşturduğu tabaka, kağıtların simetrik ve sağlıklı şekilde birbirlerine tutunmalarını sağlar.    

Tutkallı Bloknot Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

Tutkallı bloknot, bahsini ettiğimiz üzere hem promosyon hem de kurumsal kimlik materyalleri arasında değerlendirilebilir. Bu nedenle muadili olan ürünlerde olduğu gibi kalite, ana bir kriter olarak kabul edilir. (80 gr 1 hamur aşağısı kullanmanızı tavsiye etmeyiz)

Her ne kadar promosyon ürünler düşük maliyet gözetilerek üretilse de, bu ürün grubu arasında yer alan ve kurumsal marka değerini öne çıkaracak ürünler, bazı değişmez dinamiklere ve kriterlere sahiptir. Tutkallı bloknotlar ve benzeri ürünler de bu kriterlere sahiptir.

Kalite, tutkallı bloknot basımında kâğıt gramajı, kullanılan tutkal ve uygulanan işçiliğe göre belirlenmektedir. Şayet düşük kalitede bir kağıt ya da tutkal kullanılırsa veya teknik detaylar dikkate alınmadan işçilik uygulanması halinde, formalar birbirinden kolayca kopar ve dağılabilir.

Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak ve marka değerini düşürmemek için kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik, bloknotlar da önemli kriterler olarak kabul edilmelidir.

Tutkallı Bloknot Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel tutkallı bloknot basım fiyatları, birkaç değişkene ve opsiyona bağlı olarak belirlenmektedir. Her ne kadar ürün özelliği açısından kısıtlı varyasyonlara sahip olsa da, tutkallı bloknot basımı da kişisel tercihler doğrultusunda oluşturulabilmektedir. Fakat özel fiyatı belirleyen iki ana kriter, miktar ve sayfa sayısıdır. Tutkallı bloknot basımında genellikle 25 veya 50 yaprak tercih edilirken üretim miktarı ise oldukça düşük sayılardan başlamaktadır. Diğer matbu evrak ve promosyon ürünler gibi 5, 10, 50 gibi düşük miktarlarda üretim her ne kadar maliyeti artırsa da, ihtiyaçlara göre bu rakam artış/düşüş gösterebilir. Ancak özel olarak alacağınız fiyatı etkileyen yalnızca miktar veya sayfa sayısı değil, baskıda kullanılacak olan renk ve kağıt gramajıdır. Şayet standart olarak kabul edilen 80 gram 1. hamur yerine daha kalın ya da özel bir formadan üretim talep ederseniz, maliyet doğrudan artacak ve fiyat yükselecektir.

Hemen sizde bloknotlar hakkında sipariş ve bilgi için iletişime geçebilir dilerseniz alternatif olarak küp bloknot veya spiralli bloknot ürünlerimizden birini de tercih edebilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

A6, A5

Renk

Tek Renk, 2 Renk, CYMK

Adet

350, 700, 1000, 1750

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.