Kuzguncuk Günlük Ajanda

Kuzguncuk Günlük Ajanda

Ürün stoklarımızda kalmamıştır.

değil

Açıklama

Promosyon ürün grubunun yanı sıra son yıllarda firmaların kurumsal kimlik ihtiyaçlarında da ciddi bir yer edinen ajanda, gelişen baskı teknikleriyle birlikte çok zengin bir ürün çeşitliliğine kavuşmuş durumda. Boyut ve kâğıt seçeneklerinin yanı sıra özel talepler doğrultusunda da şekillendirilebilen ajanda basımı, düşük adetlerde üretilebilmesi nedeniyle çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların yıllık olarak tercih ettikleri üründür. Boyut farkları matbaadan matbaaya ya da müşteri isteğine bağlı olarak şekillendirilebilse de, küçük, orta ve büyük ajanda modelleri şeklinde nitelendirilebilir. İşte ajanda baskı üzerine bilmeniz gerekenler.

Ajanda Baskı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Ajanda basımında ilk aşama tasarım safhasında oluşturulan şablondur. Promosyon ürünler kategorisinde sayılsa da kurumsal anlamda da tüm anlamıyla firmanızı temsil edebilecek tasarımda size uygun defter tasarımı olmalıdır.

Ajanda gibi kurumsal kimlik promosyon materyalleri ve matbu evraklarda tek renk baskı ve standart şablon tercih edilir.

İç sayfalar genellikle antet kısmı, logo, tarih ve talep edilmesi durumunda özel metin ya da vektör görseller ile süslenirken, dış kapak tek ya da çift yön baskı ile üretilir.

Ajanda basımında kapak baskısı maliyeti artırmasının yanında kurumsal kimlik imajı için de etkendir.

Dolayısıyla ajanda promosyon modelleri arasında baskı aşamasını belirleyen en önemli kriter ihtiyaç faktörüdür.

Ajanda Basımı Boyutu

Promosyon ürünler in basımında boyut, basım amacına bağlı olarak değişse de, müşteri talepleri doğrultusunda da belirlenebilir. Matbaadan matbaaya milimetre ya da santimetre olarak küçük farklılıklar görülse de, standart olarak kabul edilebilecek yaygın ölçüler genellikle 9×14 cm, 13×21 cm ve 17×21 cm’lik defterler dir.

Küçük, orta ve büyük şeklinde nitelendirebileceğimiz bu ölçüler, sadece basım değil, kullanım amacına bağlı olarak da değişebilir. Örneğin şirket içi kullanım amaçlı baskıda sektörel ihtiyaçlar dikkate alınarak büyük boy defter baskı tercih edilirken, tamamen reklam amaçlı promosyon ürün basımlarında küçük veya orta boy ajanda defterler tercih edilebilir.

Ajanda Baskısı Kağıt Kalitesi

Kâğıt kalitesi yalnızca ürünün değil, markanın prestiji bakımından da önem arz etmektedir. Zira ajanda, kurumsal kimlik materyalleri arasında müşteriler ve iş ortakları ile direkt olarak paylaşılan ürün olma özelliğine sahiptir.

Alternatif promosyon ürünü için küp bloknot basımı veya bardak altlığı fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

Ajanda Ciltleme Çeşitleri

  Ajanda modellerinde kullanılan ciltleme çeşidi, Amerikan ciltleme metodudur. Tutkallama olarak da bilinen Amerikan ciltleme, katlama yöntemi ile arka arkaya gelen iç sayfaların hedeflenen sayı ve ölçüde hazırlanarak kapak merkezine oturtulması ve sıcak tutkal yardımıyla bir araya getirilmesidir. Katlanarak bir araya getirilen formaların sırt bölümü sıcak tutkal yardımıyla yapışkan bir hâle gelir ve talep edilen kalınlıktaki kapağın tam merkezine oturtulur. Tutkallama sonrası ürüne pres uygulanır ve soğumaya bırakılır. Soğuma sonrası tutkal bir tabaka hâline gelir ve sayfalar ile kapak arasında bir bağ oluşturur.

Ajanda Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

   Ajanda, kurumsal kimlik materyalleri başta olmak üzere promosyon ihtiyaçları arasında da uzun yıllardır firmaların en çok ihtiyaç duydukları ürün olarak kullanılmaktadır. Firmaların baskılı materyaller aracılığıyla yaratmak istedikleri kaliteli dokuyu, kurumsal imajı, eskiye kıyasla çok daha pratik ve düşük maliyet ile bu ürünler de yakalamalarını sağlıyor. Her sektörden her işletmenin demirbaş ürünü olarak kabul edebileceğimiz ajanda aracılığıyla yalnızca iş ortaklarına değil, potansiyel müşterilere de viral reklam kanalıyla ulaşmayı mümkün kılar. Bu nedenle kalite, esas bir kriterdir.

Ajanda Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel ajanda basım fiyat ı, çeşitli değişkenlere bağlı olarak belirlenebilir. Diğer baskılı materyallerde olduğu kadar ana faktörler adet, boyut ve ürün özellikleridir. Çok katmanlı bir iş olması nedeniyle sadece kapak ya da iç sayfalarda kullanılan kâğıdın türü ya da gramajı değil, tercih edilen ekstra özellikler de fiyatı belirleyen ana faktörler olarak kabul edilebilir. Örneğin aynı özelliklerde bir ajanda modelinde tercih edilecek tek yön veya çift yön baskı önemli ölçüde fiyat değişikliği (20. 00 tl ,50 .00 tl , 100 .00 tl , 150 .00 tl, 200 .00 tl , 250 .00 tl, 300 .00 tl , 350 .00 tl , 400 .00 tl vs. )çıkarabilir.

Ya da kapak dokusunda tercih edilebilecek özel doku, fiyatı doğrudan katlayabilir. Fakat matbaalar tarafından yaygın olarak (Türkiyenin her yerinde Ankara, izmir vs.) standart ürün özellikleri arasında sunulan çeşitli özellikler, adet in yükselmesiyle birlikte birim fiyatların da düşmesine olanak sağlıyor. Yüksek adet ve düşük adet de fiyatlar değişlenlik göstermektedir. . Elbette bu özellikler (adet, baskı vs.) sektöre ve ihtiyaçlara göre değiştirilebilir ve maliyet çok daha ekonomik rakamlara çekilebilir. (20. 00 tl ,50 .00 tl , 100 .00 tl , 150 .00 tl, 200 .00 tl , 250 .00 tl, 300 .00 tl , 350 .00 tl , 400 .00 tl vs. fiyatlar ürün adetlerine göre şekillenmektedir.)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.