Şeffaf Kartvizit Fiyatları

Şeffaf Kartvizit Fiyatları

 • Bu üründe tek yön baskı yapılabilmektedir.

  Ürün Cinsi
  Kesim
  Baskı Rengi
  Lak

 • Şeffaf kartvizit üretim süremiz 8 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Baskılı materyaller arasında öne çıkan yenilikçi bir ürün olarak kabul edilebilir. Kartvizit şeffaf olduğunda da bazı standart durumlar vardır. Örneğin adet gibi kartvizit fiyatını ve siparişi etkileyen bazı unsurlar tüm matbaa siparişlerinde olduğu gibi önem arz etmektedir. Son yıllarda özellikle kurumsal firmalar ve imaja önem veren kuruluşlar tarafından rağbet gören şeffaf kartvizit, diğer kartvizit modellerinin aksine bir reklam materyali olarak da kabul edilebilir. Asetat adı verilen sert bir dokuya sahip plastik üzerine baskının gerçekleştirilmesi ile üretilen şeffaf kartvizit, çeşitli basım sonrası işlemler ile diğer kartvizit modellerinden daha şık bir görüntü yakalamanızı sağlarken kurumsal imajınıza da bir ayrıcalık tanıyor. Peki şeffaf kartvizit fiyatları konusunda neler etkilidir, boyut ve kalitesi hakkında tüm detaylar

Şeffaf kartvizitler diğer kartvizitlere nazaran firmanızı öne çıkarabilecek materyallerdir. Kartvizit şeffaf olduğunda diğer kartvizit modellerinden ayrışacak ve sizin farkedilmenizi arttıracaktır. Adet hususunu özellikle matbaanızla (özellikle kartvizit şeffaf olduğunda) görüşmeniz gereken hassas konudur. Şeffaf kartvizitler adet bilgileri ile alakalı mutlaka matbaanızla görüşün. Adet 500 ya da 1000 adet ya da 2000 adet olacak ise fiyat da ona göre şekillenir. Yani diğer kartvizitlerde olduğu gibi adet fiyat ilişkisi birbirini tetikleyen etkenlerdir. Adet belirlendikten sonra kartvizit şeffaf olacak denildikten sonra ve kartvizit adet tutarı gibi sipariş detayları görüşüldükten sonra belirlenen ölçü ve adet olarak üretilecek ve kartvizit şeffaf olarak üretime alıncaktır.

Tıpkı sıvama kartvizit modelleri gibi kartvizit şeffaf olduğunda da sert bir dokuya sahip olması, kartvizit şeffaf olduğunda kalın yapısı sayesinde uzun ömürlü olması ve şeffaflığı nedeniyle tercih edilen şeffaf kartvizit modelleri, matbaa sektöründe genellikle 8×5 cm ebadında ve oval köşe olarak basılmaktadır. Peki, bu denli rağbet gören şeffaf kartvizit modelleri baskıdan çıkana kadar ne gibi aşamalardan geçiyor? İşte grafik tasarımdan kargo ya son müşteriye ulaşana dek şeffaf kartvizit modellerinin işlem ve sipariş aşamaları. Bakalım kartvizit şeffaf olduğunda adet vs. konuları hakkında neleri baz almalıyız?

Şeffaf Kartvizit Fiyatları Hakkında Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Şeffaf kartvizit, diğer kartvizit modelleri gibi kâğıt forma üzerine değil, asetat adı verilen sert plastikten bir tabaka üzerine basılır. Ürün kalınlığı diğer kartvizitler den farklı olarak “mikron” olarak belirtilen asetat tabakadan üretilen şeffaf kartvizitin kalınlığı tıpkı diğer kartvizit modellerinde olduğu gibi sayılar ile belirtilir. Ülkemiz matbaa basım sektöründe şeffaf kartvizit ürün modelleri genellikle 400 mikron şeffaf asetat üzerine basılır.

400 mikron asetat tabakasına basımı gerçekleştirilen kartvizit özellikleri genellikle uygulanan işlemleri ve hammaddenin kalınlığı şeklinde belirtilir. Örneğin; 8×5 cm ebadında, 400 mikron, buzlu asetat, CYMK+Beyaz vb. Buzlu asetat olarak tabir edilen özellik, tabakanın buzlu bir görüntüye sahip olmasıdır. Bu sayede üzerine baskı yapılan yazılar, çizimler, görseller, okunaklı bir şekilde görünebilir. CMYK+Beyaz olarak bahsedilen özellik ise, yapısı gereği şeffaf olan kartvizit, tek yön basım şeklinde uygulanır. Şeffaf olması nedeniyle de baskılı olan tarafındaki semboller, yazılar, çizimler, ışık ya da yansıma nedeniyle kırılma yaşayabilir. Bu nedenle zemine beyaz renk ve 4 renkten basımatılarak zeminin şeffaflığı alınır. Bu sayede şeffaf asetat da olsa bilgileriniz kartvizit üzerinde kolaylıkla okunur.

Şeffaf kartvizit baskısı, diğer kartvizit modellerine göre oldukça pratik işlem sırasına sahiptir. Evvela tabaka hâlinde bulunan asetat plakalar UV basım makinesine yerleştirilir ve ekranda tasarımı gerçekleştirilen tasarım baskı programı aracılığıyla makineye gönderilir. Diğer kartvizit modellerinde dikkate alınan tüm kriterler şeffaf kartvizit modelleri baskısında da dikkate alınmalıdır. Yazıların objeye çevrilmesi (convert), renk değerlerinin CMYK kartelasından ve doğru yüzdelerle verilmesi, kesim payı ve iç ölçülerin ayarlanması vs.

Ayarlanan ölçülerde tabakaya uygun ölçülerde basılan şeffaf kartvizitin cross (kesim) çizgilerinden eşit şekilde kesimi yapılır. Fakat CMYK+Beyaz ya da kısmi, kabartma lak gibi işlemler uygulanacaksa, önce bu işlemler uygulanır, ardından kesime geçilir.

Kesimi gerçekleştirilerek eşit parçalara bölünen şeffaf kartvizit modelleri kesime girer. Genellikle oval bıçak izi (magnet baskı gibi) kesimi gerçekleşen şeffaf kartvizit modelleri istenen bıçak izinde ayarlanabilir. Fakat şeffaf kartvizit modellerinde düz kesim pek tercih edilen bir bıçak izi değildir. Bunun ilk nedeni asetat sert bir madde olduğu için taşırken sorun yaratabilir ve kesici, rahatsız edici olabilir. Bir diğeri ise köşelerin kenar olarak bırakılması, zaman içinde kartvizitin aşınmasına neden olur. Oysa oval köşede kartvizit formunu rahatlıkla koruyabilir.

Şeffaf Kartvizit Boyutu ve Kalitesi

Şeffaf kartvizit ( pvc kartvizit ) genellikle 8×5 cm ebadında basılmaktadır fakat özel ölçü şeklinde basımı da mümkündür. Genellikle oval köşe olarak basılsa da, boyutta olduğu gibi bıçak izinde de özel talepler doğrultusunda basımı gerçekleştirilir. Fakat bıçak izi ne olursa olsun toplam ölçü hedeflenen ölçü ile aynı olur.

Şeffaf kartvizit ( pvc kartvizit ) modellerinde kalite, asetat tabakanın mikron değeri ile ölçülür. Asetat tabakanın kartvizit baskısı için ortalama 350-400 mikron olması gerekmektedir. Bunun örneğini poşetlerden verebiliriz. Ekmek poşetleri genellikle 15-20 mikrondur. Bu kalınlık örneğinden şeffaf kartvizit ( pvc kartvizit ) kalınlığının asgari kaç mikron olması gerektiğini saptayabilirsiniz.

Boyut ve kalite, diğer baskı ürünlerinde olduğu gibi şeffaf kartvizit modellerinde de maliyeti belirleyen özelliklerdir. Bu nedenle matbaalar genellikle standart ölçü, standart mikron değeri ve belirli varyasyonlarda(kartvizit şeffaf olduğunda da)baskı gerçekleştirir. Fakat özel talepler doğrultusunda da boyut, adet, mikron değeri baz alınarak fiyat alınır.

Benzer daha kaliteli bir ürün için, plastik kartvizit modellerimizi de inceleyebilirsiniz.

Şeffaf Kartvizit Sonrası Ekstra İşçilikler

 • Şeffaf kartvizit, diğer kartvizit modellerinde olduğu gibi şayet varsa basım sonrası özel işlemlere tabi tutulur. Bu işlemler genellikle farklı ölçüler, farklı bıçak izi ya da tasarıma renk katacak, küçük baskı oyunları ile ürünü daha şık gösterecek işlemlerdir.
 • Şeffaf kartvizit baskısı, asetat tabakaya UV makine ile gerçekleştirilen baskı işlemiyle sonlanır. UV basım
 • teknolojisinin mantığı, baskısı uygulanan boyayı saniyede kurutmasıdır. Bu sayede asetat tabaka üzerine basılan tasarım sorunsuz bir şekilde çözümlenir. Baskı sonrası işlemleri tabakanın sarmal banttan alınması ile başlar.
 • Şayet herhangi bir özel talep yoksa (kartvizit şeffaf olduğunda)kesimi ve bıçak izi uygulanarak baskı tamamlanır. Ancak baskı sonrası özel talepler ekstra işçilikler doğurur. Bu işlemler genellikle asetat tabakanın şeffaflığıyla ilgili işlemlerdir. Asetat tabaka üzerine basımı gerçekleştirilen tasarım, ışık veya güneş kırılmaları ya da tasarımda kullanılan renkler gereği bazen net olarak seçilemez. Bu gibi durumlar için tasarım üzerine CMYK+Beyaz tabaka atılarak tasarım belirgin hâle getirilir. Malzeme şeffaf da olsa tabaka üzerinde yer alan görseller, yazılar, objeler gözün kolayca seçebileceği bir şekilde öne çıkarılır.
 • Tabaka üzerinde yer alan tasarım materyallerinin öne çıkarılması dışında ekstra işçiliklere bıçak izi ve kesim şekli de dâhil edilebilir. Genellikle oval şekilde kesimi gerçekleştirilen şeffaf kartvizit, bazı sektörel talepler doğrultusunda özel bıçak izi ile törpülenir. Bu durum genellikle diş hekimlerinin kartvizitleri diş şeklinde talep etmesi gibi taleplerle açıklanabilir.

Şeffaf Kartvizit Kalitesi Neden Önemli?

 • Şeffaf kartvizitte ( pvc kartvizit ) kaliteyi belirleyen en önemli faktör asetat tabakadır. Tüm kartvizitlerde olduğu gibi adet konusu da dikkate alınmalıdır. Ancak şeffaf kartvizit daha görsel ve ekstrem daha görsel olduğundan adet konusundan daha önemli olan asetat tabakadır.
 • Fakat bu teknik şeffaf kartvizit baskı için ürün ömrünü kısaltan yöntemdir.
 • Asetatın mikron kalitesinin yanı sıra basım gerçekleşirken uygulanan işçilik de kaliteyi belirleyen bir diğer ana etkendir. Şayet CMYK+Beyaz işlemi doğru şekilde uygulanmazsa, tasarımda yer alan yazı ya da objelerin kenar bölgelerinde kırılmalar, kaymalar meydana gelir. Bu görüntü genellikle lak kayması gibi bir bozukluğu andırır.
 • Kaliteyi belirleyen bir diğer özellik ise diğer kartvizit ürünlerinde olduğu gibi kullanılan boya malzemeleridir. Sıcak baskı şeklinde uygulanması ve saniyede kurutma işlemi gerçekleşmesi nedeniyle şeffaf kartvizit basımında kullanılan boyanın kalitesi, ilerleyen süreçte kartvizit üzerindeki ürün yazı ve sembollerin uçmasını engeller ve ürün için kartvizit ömrünü uzatır.
 • Tüm bunların gölgesinde şeffaf kartvizit için tüm ürün kalitesini belirleyen asıl ana etken ise UV baskı makinesinin kalitesidir. Şayet kaliteli baskı uygulayan bir makine ile yapılmazsa, ürün kısa sürede formunu kaybetmesinin yanı sıra bütünlük olarak kalitesiz bir görüntü ortaya çıkar.
 • Kaliteyi baz aldıktan sonra adet vb konularda kartvizit ile ilgili diğer adımları sağlam atabilirsiniz.

Şeffaf Kartvizit Fiyatları Nasıl Alınır?

Şeffaf kartvizit modellerinde fiyatı belirleyen kriterler, bahsini ettiğimiz üzere asetat tabakanın ürün mikron değeri, kartvizit ürün ölçü, kartvizit ürün adet ve yine kartvizit ürün kesim şeklidir. Diğer kartvizit modellerinin aksine şeffaf kartvizit ( pvc kartvizit ) modelleri asgari 500 adet şeklinde basılabilir. Kartvizit adet konusu matbaanızla görüşülmelidir. Öncelikle size kaç adet kartvizit yeterli olacak. Kartvizit bastırdığınız adet olarak sizin taleplerinizi karşılayabilecek mi? Kartvizit kaç renk olacak? Kartvizit adet arttıkça ya da adet azaldıkça kısacası adet duruma göre kartvizit fiyatı nasıl etkilenir gibi sorularınızın yanıtı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Genellikle standart özellikler ve çeşitli varyasyonlarla belirli bir fiyat bandında satışı gerçekleşen şeffaf kartvizitte basım fiyatı, talep edilen ürün özelliklerine göre belirlenir. Kartvizit adet konusu, kargo konusu, karvizit şeffaf olduğunda nasıl görünecek , şeffaf kartvizit adet durumları nasıl değişkenlik gösterebilir detaylı bilgi edinmenizde fayda var. (Kartvizit nasıl olacak, ürün adet durumu ne olacak, ürün kargo durumu nasıl olacak, ürün kaç günde kargo edilecek gibi bilgilendirmeyi bizler sağlıyoruz. Kartvizitler şeffaf ürün kartvizit matbaa ürünleri gibi belirlenen süreçte ve adet olarak matbaa tarafından üretilmekte ve kargo durumu matbaa tarafından hızlandırılmaktadır.

Mevcut kartvizit şeffaf varyasyonların yanı sıra örneğin altın yaldız ya da kabartma lak gibi ürünü daha göz alıcı göstermek isterseniz, ekstra fiyat ödemeniz gerekir. Bunun dışında kartvizit sipariş için size en uygun kartvizitler matbaa ile görüşerek seçilebilecek bir durumdur. Sipariş oluşturmadan önce tüm ürün kargo pvc kartvizit detayları ve diğer tüm ürün özellikleri için gerekli tüm bilgiyi veya işlemleri matbaamızdan edilebilirsiniz. (Kargo son aşamadır. Ancak şeffaf kartvizitler ( pvc) konusunda kargo kısmı da en az adet, kartvizit vb. gibi sipariş unsurları kadar önemli bir aşamadır. Size belirtilen kargo , size belirtilen adet de kargo firmasına teslim edilerek , kartvizit durumunuzun kargo takibini yapabilmeniz önemlidir. Çünkü ürün kargo süreci , şeffaf kartvizitler konusunda üretim tamamlanmış olup, hızlıca kargo edilmesi ve kargo tesliminin en hızlı sürede yapılmasının istendiği hassas bir süreçtir. Sonuç olarak kargo verilmesi ve kargo teslimi süreçleri önemli konulardır.

Kargo konusunda , (pvc kartvizit )adet konusunda, ve diğer kartvizit özellikleri konusunda sizleri detaylı bilgilendirebilmek adına gereken bilgilendirmeyi sağlıyoruz.Kargo konusunda veya (pvc kartvizit ürün ) şeffaf kartvizitler konusunda sipariş geçmeden önce aldığınız bilgiler ışığında sipariş kartvizitler matbaa tarafından size uygun adet ile üretilir ve en kısa sürede kartvizitler ulaştırılır.

Ek bilgi

Ürün Cinsi

500 Micron PVC, Kenarları Oval Kesim Kabartma Laklı

Adet

500, 1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.