Folyo Baskı

 • Ebat
  Baskı Yönü
  Kesim

 • Folyo basımı üretim süremiz 2 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Ambalajdan cam mekâna, vitrin reklamcılığından özel baskılı işlere kadar geniş bir alanda kullanım imkânı bulunan folyo, muadili olan etiket gibi çok çeşitli özelliklerde basımı mümkün olan bir üründür. Özel bıçak seçenekleri ile iç ve dış mekân reklamcılığın önemli materyallerinden biri olan folyo basımı, opak yapısı sayesinde çok çeşitli sektörlerin kampanya reklamcılığında tercihi olan popüler ürünlerden biri. Mat ve parlak seçenekleri bulunsa da genellikle mat opak baskısı tercih edilen folyo, tek yön baskı ve 4 renk CMYK seçeneği ile üretilmektedir. Peki, çok çeşitli sektörlerde farklı işleyişe sahip firmalar tarafından rağbet gören folyo basımında nelere dikkat edilir, ürün özellikleri nelerdir? İşte folyo baskı hakkında bilmeniz gerekenler.

Folyo Basımı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Genel olarak vitrin giydirme, araç giydirme, cephe giydirme, araç kaplama, kısaca dış mekan ihtiyaçlarında tercih edilen bir baskılı materyaldir. Bu nedenle ölçü, mevcut zemin dikkate alınarak hazırlanır. Ancak standart olarak kabul edilebilecek zeminler için matbaaların bazı ölçü seçenekleri mevcuttur.

Tasarım aşamasında şablon ürüne göre değil, baskı tekniklerine göre ayarlanmalıdır. Örneğin zemini 4×4 cm ise tasarım matbaanın kesim ve tıraşlama kriterlerine bağlı olarak 5×5 cm olarak basılabilir.

Folyo baskı opak (parlak veya şeffaf olmayan) veya şeffaf/parlak şekilde basılabilmektedir. Bu seçenekler matbaanın baskı teknikleri ve ürün seçeneklerine bağlı olarak değişebileceği gibi basımına ihtiyaç duyulan zemine göre de değişebilir.

Ölçü ve baskı seçeneğinin yanı sıra bıçak izi matbaanın seçenekleri arasında bir alternatif olarak sunulsa da, ihtiyaca bağlı olarak farklı bıçak izleri ile basım mümkündür. Bu nedenle tasarım aşamasında öngörülen bıçak izi için matbaa ile görüşülmelidir.

Online e-posta ile ürünler hakkında daha detaylı bilgi alabilir dijital baskı konusunda öncü firmamız ile çalışabilirsiniz.

Folyo Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Folyo basımında boyut, matbaanın standart olarak sunduğu çeşitliliğin yanı sıra müşteri talebine bağlı olarak da değiştirilebilir bir opsiyondur. Küçük ambalaj basımı ihtiyaçlarının yanı sıra camekân gibi daha büyük zeminler için de baskı mümkündür.
 • Genellikle 3×3 cm gibi küçük ölçülerden başlayan folyo basımı, 10×10 cm gibi kare formunda bir kartvizit ölçülerinde de basılabilmektedir.
 • Tıpkı boyut seçeneği gibi kullanılan folyo kalitesi de matbaadan matbaaya değişmektedir. Genellikle mat opak folyo ile basımı gerçekleştirilen baskısı, talebe göre farklı gramajlarda, forma seçeneklerinde ve kalitede basılabilmektedir.

Dijital baskı konusunda ışıklı tabela veya dış mekan için kaliteli bir şekilde ürünler in basımı yapılarak teslim edilmektedir.

Folyo Baskı Aşaması ve Sonrası

 • Sarmalda rulo hâlde bulunan mevcut yapışkanlı formanın parkurda seri baskı ile üretilmesiyle elde edilir.
 • Baskıda tıpkı diğer baskılı materyallerde olduğu gibi taşırma ve kesim payı gibi kriterler dikkate alınır.
 • Özel ölçülü işler, genellikle mevcut formaya birden fazla işin bağlanması ile basılır. Bu nedenle baskı öncesi tabaka yerleşimi, formadan asgarî düzeyde fire verme üzerine uygulanmaktadır.
 • Baskı sonrası tabaka hâlinde bulunan forma, cross (kesim) çizgileri dikkate alınarak uygun ölçülerde eşit parçalara bölünür ve kullanıma hazır hâle gelir.

genelde istanbul bölgesi ve ankara dijital firmaları tarafından sıklıkla tercih edilen tabela / işıklı tabela dijital baskı için oldukça önemlidir. Teslim için genelde kargo ile gönderimi yapılmaktadır.

Alternatif ürünümüz olan branda baskısı fiyatlarımızı da inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Folyo Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

Kullanım alanı olarak genellikle dış mekân reklamcılığı kategorisinde değerlendirilmektedir. Bu nedenle dış etkenlerden kolayca etkilenebilir. Baskıda kalite faktörünün dikkate alınmaması, malzemenin kısa sürede dış etkenler nedeniyle formunu kaybetmesine, solmasına ve kısa sürede dağılmasına neden olur. Kalitesiz folyo malzeme ya da boya ile elde edilen ürün, güneş ışınları, sıvı teması gibi dış etkenler nedeniyle yırtılma, solma gibi tepkimeleri kısa sürede verebilir. Bu nedenle üretiminde tıpkı diğer baskılı materyallerde olduğu gibi kaliteli malzeme ile üretim sağlanmalıdır.

Tabela üzerine logo ekleyebilir veya direk logo olan bir tabela da tercih edebilirsiniz.

Folyo Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel folyo baskı fiyatları, talep edilecek olan ölçü ve adede bağlı olarak belirlenmektedir. Zira folyo gibi özel talep kategorisinde değerlendirilebilecek ürünler, ihtiyaca neden olan ürün özelliklerinin genellikle müşteri tarafından belirlenmesiyle ortaya çıkar. Bu nedenle ölçü ve adet, folyo gibi özel baskı işlerinde fiyat belirleyici kriterler olarak kabul edilebilir.

E-posta ile fiyat teklifinizi online şekilde alabilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

50x100cm, 100x100cm, 100x150cm, 150x150cm, 200x150cm, 200x200cm

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.