Oto Paspası Baskı

Oto Paspası Baskı

 • Ebat
  Kağıt
  Baskı Rengi

 • Oto paspası üretim süremiz 4 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Oto paspası baskı sektörel bir ürün olmasının yanı sıra endüstriyel bir reklam materyali olarak da kabul edilebilir. Özellikle oto aksesuarcılarının ve oto yıkamacılarının son yıllarda reklam amaçlı dağıttıkları promosyon ürünlerin artan maliyetleri nedeniyle hem bir tür kurumsal imza hem de reklam materyali olarak rağbet gören oto paspası, düşük maliyeti ve hedef kitleye kolaylıkla ulaşabilmesi nedeniyle tercih ediliyor. Endüstriyel sanayinin reklam potansiyeline olan ilgisi ve bütçe payının artmasıyla birlikte ofset matbaacılıkta da yer bulan bu gibi materyaller, genellikle kullan-at reklam ürünleri olması nedeniyle düşük maliyet odaklı üretilmektedir.

Teksir kâğıdı tarzı kraft kağıt formalara baskısı gerçekleştirilen oto paspası, genellikle tek renk baskı ile hazırlanmaktadır. Bu durum maliyeti düşürmek ve kağıt türüyle ilgilidir. Kraft kağıt, boyayı kolayca emen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle mümkün olduğunca tek renk siyah baskı uygulanmaktadır. Bazı özel reklam girişimlerinde kuşe kâğıt tarzı baskılar da talep edilmektedir ancak oto paspası genellikle teksir benzeri kraft kağıt ya da 1. hamur diye tabir edilen 70, 80, 90 gramlık kâğıtlara basılmaktadır. Peki, oto paspası baskısı ne gibi aşamalardan geçer? Özellikleri nedir, hangi kâğıt türleri kullanılır. Kargo ve baskı fiyatları hakkında detaylı bilgiler;

Oto Paspası Basımı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Oto paspas baskı, oto yıkamacılarının kurumsal imzaları olarak kabul edilebilir. Kullanım alanı nedeniyle kullan-at reklam materyali olduğu için düşük maliyet ürün grupları arasında yer almaktadır. Bu nedenle tek renk baskı ve ince hamur kâğıt formalara (kraft) basımı gerçekleşmektedir.

Oto paspas basımında dikkate alınacak hususların başında kâğıt yapısı, ölçüsü ve kullanılan renk kriterleri gelir. Genellikle ince hamur kâğıda basılmasının nedeni kullanım amacıyla bağlantılıdır.

Basım aşamasında dikkate alınacak ilk husus, kâğıt yapısı nedeniyle tek renk baskının tercih edilmesidir.

Tek yön baskı ile uygulanan oto paspası, diğer baskılı materyallerin aksine asgari 500 adet şeklinde basılabilir.

Basım aşamasında diğer materyallerde olduğu gibi tasarım ve toplam ölçüler dikkate alınmalıdır. Genellikle 33×48 cm ebadında basımı gerçekleşen oto paspasının matbaanın basım kriterlerine bağlı olarak kesim ve taşırma payı dikkate alınmalıdır. Bu ölçü genellikle 1-2 cm içeriden alınmaktadır.

Tek renk siyah baskı ile uygulanan baskıda renk konusunda dikkate alınacak husus ise matbaanın renk değerleridir. Her ne kadar siyah renk tasarım programlarında CMYK kartelasının “K” değerinin %100 şeklinde verilmesi ile elde edilse de, bazı matbaalar tüm renklerden kısmen ya da %100 vererek siyah değeri elde etmektedir. Bu nedenle baskı aşamasında olduğu gibi tasarım aşamasında da verilen siyah renk değerine dikkat edilmelidir.

Diğer baskılı materyallerde olduğu gibi iç ve dış ölçüler dikkate alınmalıdır. Genellikle A3 ebadına yakın bir ölçüde basımı gerçekleşen oto paspasının yine matbaa kriterlerine bağlı olarak kesim payı ve iç ölçüleri farklılık gösterebilir.

Oto Paspası Baskısı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Oto paspas boyutu genellikle A3 ölçüsüne yakın olarak 33×48 cm ebadında basılmaktadır. Bu ölçü matbaaların ürün çeşitliliğine, forma ya da makine türüne göre zenginlik gösterebildiği gibi özel ölçülerde basımı da mümkündür.
 • Fakat genellikle standart olarak 33×48 cm ebadında basımı gerçekleştirilen oto paspası yine tek renk siyah olarak basılmaktadır. Bunun teknik açıdan nedeni, metnin başında da bahsettiğimiz üzere baskıda kullanılan kağıdın yapısıyla ilgilidir. Teksir benzeri ya da kraft kağıtlar, boyayı emen ve su ile temasında kolayca dağılabilen bir yapıya sahiptir. Oto paspas kullanım alanı nedeniyle suyla ya da toz-toprak ile iç içe olacağı için tek renk siyahtan baskısı gerçekleşmektedir.
 • Oto paspas basımında kağıt kalitesi, çoğunlukla önem arz eden bir konu değildir. Bunun temel nedeni materyalin kullanım alanıdır. Kullan-at bir materyal olması, su, toz ve toprağın bol olduğu bir alanda kullanılması nedeniyle kısa vadeli bir reklam ürünü olarak kullanılmaktadır.
 • Genellikle 70, 80, 90 gramlık kraft kağıtlara basımı gerçekleştirilen oto paspas kâğıdının rengi kahverengi tonlarındadır.

tek renk basım yapılmak ile birlikte kargo ile gönderimi uygun fiyatlar ile yapılabilmektedir. Sitemiz üzerinden dosya nız ile online sipariş geçebilirsiniz.

Ürünler için adetler 1000 adet 2000 adet 3000 adet 4000 adet 5000 adet 6000 adet 7000 adet 8000 adet 9000 adet 10.000 adet 11.000 adet 12.000 adet 13.000 adet 14.000 adet 15.000 adet, 20.000 adet, 21.000 adet, 25.000 adet, 30.000 adet, 35.000 adet, 40.000 adet, 45.000 adet, 50.000 adet, 55.000 adet, 60.000 adet, 65.000 adet, 70.000 adet, 75.000 adet, 80.000 adet, 90.000 adet ve 100.000 adet üzeri şekilde kaliteli basımı yapılabilmektedir.

Yüksek adetli işlerinizde kargo yerine nakliye tercih edebilirsiniz.

Alternatif ürün grubu olan oto kokusu ürünümüzü de tercih edebilirsiniz.

Oto Paspası Baskı Aşaması ve Sonrası

 • Oto paspasının baskısı diğer baskılı materyallerde olduğu gibi mevcut forma üzerinden gerçekleşmektedir.
 • Tasarım, CTP dediğimiz işlem aracılığıyla tabakaya aktarılır.
 • Tabakaya aktarılan tasarımın kalıbı kağıt üzerine uygun bir şekilde çekilir ve basım gerçekleştirilir.
 • Baskı aşamasında tasarım aşamasında olduğu gibi kesim payı ve cross (kesim) çizgileri dikkate alınarak forma bağlaması gerçekleştirilir. Buradaki amaç, formadan asgari düzeyde fire vermek ve baskıyı olabildiğince düşük maliyet ile sonuçlandırmaktır.
 • Formaya basımı gerçekleştirilen oto paspas baskı aşamasının ardından giyotin işlemine tabi tutulur ve hedeflenen ölçülerde uygun tabakalara ayrılır.
 • Giyotin ile kesimi gerçekleştirilen oto paspas formalarında bıçak kayması olup olmadığı kontrol edilir. Şayet bıçak kayması varsa dört kenardan tıraşlanır ve paketlenir.

En son kraft kağıtlar , tek renk baskı işlemleri bittikten sonra kargo için hazırlanır ve gönderimi sağlanmaktadır.

Oto Paspası Kalitesi Neden Önemli?

 • Paspas baskı, her ne kadar kullan-at bir materyal olsa da, diğer baskılı materyallerde olduğu gibi belli başlı basım kriterlerine sahiptir. Kağıt kalınlığı ve kullanılan boya kaliteli basım için önemlidir. (kraft)
 • Kullanım alanı gereği su ile temasının mümkün olması, oto paspas ının kısa sürede formunu kaybetmesine neden olur. Bu nedenle kullanılması gereken kağıt kalınlığının altında bir kağıt kullanılması, hem ürünün daha kolay deforme olmasına hem de baskı kalitesinin düşük olmasına yol açar.
 • Her ne kadar kullan-at bir reklam materyali olsa da, marka bilinirliği için bir reklam alanı olarak kabul edilebilir. Bu nedenle kullanılması gereken standart kağıt ölçüsü, kağıt kalınlığı ve boya kalitesinin dışına çıkılmamalıdır.

Oto Paspası Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel oto paspası baskı fiyatları, farklı ölçü, farklı kağıt (kraft vs) ve renk özelliklerine bağlı olarak belirlenmektedir. (tek renk baskı , renkli baskı) Her ne kadar standart ölçüler, adet ve tek renk seçeneği ile basılsa da, özel talepler doğrultusunda farklı ölçüler ve adetlerde baskı yaptırmak mümkündür. Dolayısıyla oto paspas ında da diğer materyallerde olduğu gibi fiyatı belirleyen ana etken kağıt kalınlığı, kağıt ölçüsü ve adettir.

Oto Paspası Sipariş Aşaması

Türkiye nin online matbaa da uygun fiyatlı firması baskibudur.com ile kaliteli ürünler e sahip olmak için sitemiz üzerinden online sipariş verebilir kargo ile ürünler i alabilirsiniz. Sipariş için ürün seçeneklerinden size uygun özellikleri seçerek sipariş verebilirsiniz. Pdf yada cdr formatında dosya mevcut ise onu göndererek hazır çalışmanızı bastırabilirsiniz. Hazır çalışma gönderebileceğiniz gibi ek bir ücret ile tasarım talebinde de bulunabilirsiniz. Tasarım hazırlanacak ise, firmanızın vektörel logosu ve ek olarak kullanmak istediğiniz adres , telefon gibi bilgileri de göndererek örnek çalışma hazırlanmakta ve daha sonrasında tarafınıza onay için gönderilmektedir. Onay işleminden sonra üretim programına dahil etmekteyiz. Organize olarak basım yaptığımızdan dolayı fiyatlarımız oldukça uygundur.

Kaliteli ürünler uygun fiyatlı kargo ile siparişleriniz hazırlandıktan sonra en kısa sürede gönderimini yapmaktayız. Tüm kargo gönderilerimiz anlaşmalı karşı ödemeli olarak gönderilmektedir.

Ek bilgi

Ebat

35x50cm

Gramaj

70gr Kraft, 90gr Kraft, 105gr Kraft

Renk Farkı

Tek Renk, 2 Renk, CMYK

Adet

1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.