Adisyon Baskı

Adisyon Baskı

 • Ebat
  Nüsha
  Yaprak Sayısı
  *Baskı Rengi
  Numaratör
  Numaratör

  lütfen 6 haneli rakam giriniz.

 • Adisyon baskı üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Tıpkı sipariş fişi gibi gün içi işlemleri kayıt altında tutmak için kullanılan bir üründür. Talebe göre otokopili şekilde basımı da mümkün olan, genellikle 50×2 sayfa şeklinde basılmaktadır. Ölçü olarak genellikle A6 (14.8×10.5 cm) ebadında basılabilir. Ancak adisyon basımında genellikle tercih edilen ölçü A4 forma hesabına göre yapılır. İşte adisyon baskı hakkında bilmeniz gerekenler.

Adisyon Baskı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Adisyon, matbu evraklar gibi düşük adet üretimi olan mümkün olan ürünler arasındadır. Bu nedenle firmanız için bastıracağınız adisyon üretiminde adedi ne kadar yüksek tutarsanız maliyet o oranda düşük olacaktır.

Adisyon, matbu evrak kategorisinde değerlendirilebilecek bir ürün olması nedeniyle genellikle klasik bir şablon ve tek renk baskı ile üretilmektedir. Hazır şablonlar matbaalarda bulunsa da, antet bölümüne firma bilgilerini bastırmak isteyen firmaların talepleri doğrultusunda şablonda düzenleme yapmak da mümkündür.

Adisyon gibi genellikle sabit ölçülere sahip ürünler, matbaanın forma ölçüsüne bağlı olarak ayarlanmaktadır. Örneğin A4 forma baskıda 4 adet adisyon iş bağlanabilirken, A3 formada 8 adet iş bağlanır. Makinenin baskı tekniğine bağlı olarak forma katlama mantığıyla baskı uygulanır ve ölçüler tam A6 ya da yakın ölçülerde hazırlanır.

Adisyon Fişi Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

Adisyon üretiminde yaygın olarak A6 ebat tercih edilmektedir. Genellikle sipariş almak için kullanılan adisyon, rahat kullanım ve taşıma kolaylığı için mümkün olduğunca A6 ebadında üretilmektedir. Boyutla birlikte kâğıt kalitesi de benzer şekilde tercih edilir. Kullan-at bir materyal olması nedeniyle teksir kâğıdı gibi 70-80 gramlık kâğıt formalardan üretilen adisyon baskısında söz konusu gramajlar küçük farklılıklar gösterse de genellikle yakın ölçü ve gramajlar tercih edilir.

Adisyon Basım Aşaması ve Sonrası

 • Mevcut formaya tek renk basım ile uygulanan adisyon tasarımı, elde edilen formaların katlanmasıyla birlikte kapak merkezine oturtulur.
 • Kapak, iç sayfalardan daha kalın olarak üretilmektedir.
 • Merkeze oturtulan formalar ciltlemeyle (10 cilt, 20 cilt vb. defter formu) birlikte giyotin parkuruna gönderilir ve üç köşeden tıraşlanır.
 • Tıraşlama sonrası kullanıma hazır hâle gelir.

Adisyon Fişi Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

Adisyon Baskı düşük üretim imkân olan bir üründür. Boyut olarak genellikle A6 ebadı standart olarak kabul edilir. Ürün özellikleri(ürün kodu vb.) genel olarak standart bir düzeyde (10 cilt, 20 cilt vb.) olduğu için fiyat ı belirleyen en önemli etken adettir. Bu nedenle özel adisyon basımında fiyatı belirleyen en önemli kriteri adet olarak kabul edebiliriz. Sipariş verirken size uygun olacak grafik, kalite,kağıt, kargo bilgisi vb. tüm konularda bizden bilgi alabilirsiniz. İstanbul içi ya da dışı farketmeksizin firmamız tarafından en kaliteli şekilde müşteri için uygun fiyat aralığında üretim sağlamaktayız. Kargolandıktan sonra takip kodu ile kargonuzu kontrol edebilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

A6 (10x14cm)

Adet

5 Cilt, 10 Cilt

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.