Spiralli Bloknot Fiyatları

Spiralli Bloknot Fiyatları

 • Verilen fiyatlar dikey ebat için geçerlidir, yatay ebat olması halinde fiyat farkı eklenmektedir.

  Ebat
  İç Kağıt
  Kapak
  Kapak Selefonu
  Kapak Baskısı
  İç Baskı Rengi

 • Spiralli bloknot üretim süremiz 5 iş günüdür.
 • Tasarım desteği ücretsizdir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Kurumsal kimlik ve promosyon ürün kategorisi başta olmak üzere birçok kategoride değerlendirebileceğimiz spiralli bloknot fiyatları , özellikle son yıllarda firmalar kadar şahısların da baskılı materyal ihtiyaçları arasında popüler bir yere sahip olmaya başladı. Tutkallı bloknot ve küp bloknot kadar rağbet gören spiralli bloknot, farklı ürün özellikleri, farklı baskı yöntemleri ve matbaanın baskı çeşitliliğine bağlı olarak müşteri taleplerine karşılık vermesi, promosyon ürün grupları arasında gördüğü talebin artmasına neden oluyor.

Birçok baskı tekniğinin kolayca uygulanabildiği spiralli bloknot, işletmelerin viral reklam ihtiyaçları konusunda olduğu kadar kişisel ihtiyaçlarında da önemli bir yere sahip. Düşük adet ve düşük maliyet imkânı sunmasıyla da tercih nedeni olan spiralli bloknot, sayfa sayısından tel rengine, kapak kalınlığından baskı sonrası uygulanacak işlemlere kadar geniş bir yelpaze ile öne çıkıyor. Peki, birçok kategoride değerlendirebileceğimiz ve zengin bir çeşitliliğe sahip olan spiralli bloknot basımı nasıl gerçekleşir, ürün özellikleri nelerdir, neler göz önünde bulundurulmalıdır? İşte spiralli bloknot basımına dair bilmeniz gerekenler.

Spiralli Bloknot Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Spiralli bloknot çok çeşitli değişkenlere ve özelliklere(küp bloknot, tutkallı bloknot , 50 yapraklı a5 spiralli bloknot, tek renk baskılı spiralli bloknotlar isteğer göre adet ve kağıt seçenekleri vs.) sahip olması nedeniyle baskıda maliyet esas kriter olarak alınır.

Bloknot fiyatları, tasarımda kullanılacak olan renk zenginliğinden (renkli baskı ) kâğıt gramajına, boyuttan adet e kadar birçok değişkene bağlı olarak belirlenebileceği gibi ürün özelliklerine bağlı olarak da değişebilir. Bu nedenle bloknot baskı da (küp bloknot , a5 spiralli bloknot , tutkallı bloknot, renkli baskı bloknot ve i steğe göre farklı bloknotlar dahil,) göz önünde bulundurulacak esas kriter ürün özellikleridir.

Bloknotlar iç sayfa sayısından sayfaların çizgili kağıt, çizgisiz kağıt ya da kareli kağıt olması, kâğıt gramajı ve kapak kağıt yapısının baskıda göz önünde bulundurulmasının nedeni, bloknot ihtiyacının hangi sektör için olduğudur.

Genellikle A6, A5 ve A4 ebadında basımı gerçekleştirilen spiralli bloknot her ne kadar promosyon ürün gamında yer alsa da, genellikle kurumsal kimlik materyalleri arasında tercih edilen baskılı üründür. Dolayısıyla (a5 spiralli bloknot ,renkli baskı bloknot, 50 yapraklı bloknot, tek renk baskılı bloknotlar , tutkallı bloknotlar, küp bloknot vs. dahil) kabul gören kalite, spiralli bloknot basımında da önemli bir kriterdir.

Kurumsal kimlik çalışmalarında hedeflenen prestiji, verilmek istenen doğru mesajı ve kaliteli dokuyu sağlayan şey her ne kadar logo olsa da, logo ile bütün kompozisyon içerisinde olduğunu kabul edebileceğimiz materyal ve baskı kalitesi de belirleyici bir rol oynamaktadır. Nitekim baskı, görsel bütünlük için gerekli olan ilk esastır.

Kapak kısmının kraft kâğıt formadan ya da sert plastik malzemeden üretimi mümkün olan spiralli bloknot kalitesi, ürün çeşitliliğinde tercih edilen malzeme dokusuna göre de belirlenebilmektedir. Örneğin kaliteli bir kraft kâğıt ile basımı gerçekleştirilen kapak, kalitesiz ve ince plastik kapağa göre çok daha kaliteli bir görüntü ortaya koyar.

Spiralli Bloknot Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Spiralli bloknot basımında boyut, sektöre, ihtiyaçlara ve kullanım amacına bağlı olaraki müşteri talebi doğrultusunda da belirlenebilen çeşitliliğe sahiptir.
 • Her ne kadar boyut konusunda zengin çeşitlilik sunsa da genellikle A4, A5 ve A6 ebatlarında baskı tercih edilmektedir. Bu ölçüler müşteri talepleri doğrultusunda küçük farklılıklara müsaittir ancak forma sınırını aşması durumunda söz konusu talepler maliyeti doğrudan artıracaktır.
 • Boyut konusunda standart çeşitlilik, spiralli bloknotun yalnızca promosyon ürün kategorisinde değil, kurumsal kimlik materyalleri arasında da değerlendirilmesiyle ilgilidir.
 • Boyut çeşitliliği kağıt türü ve gramaj seçeneklerinde de geçerlidir. Ancak genel olarak yapraklar 80 gram 1. hamur tercih edilmektedir. 80 gramlık (yapraklar) kâğıtlar iç sayfalar için kullanılırken kapak kısmı farklı kâğıt türlerinden ve daha kalın olacak şekilde basılır. Kraft kağıt, sert plastik ya da mukavva sıvama vb. daha kalın kapaklar tercih edilirken, bu çeşitlilik maliyeti artıran en önemli değişkenlerin başında gelir.

Spiralli Bloknot Baskı Aşaması ve Sonrası

Spiralli bloknot baskı aşaması, matbaa basım teknikleri arasında yaygın olarak kullanılan forma katlama tekniği ile elde edilmektedir. Forma katlama tekniği, mevcut formadan azamî seviyede verim elde etmek ve baskı işlemini kolayca nihai aşamaya getirmek için başvurulan yaygın metottur.

Talep edilen gramaja sahip kâğıt formalar hedeflenen ölçüler elde edilene kadar katlanır ve arka arkaya gelecek şekilde pres halinde uygulanır.

Pres sonrası üst kısımdan spiral yapılacak şekilde kapak oturtulur.

Kapak kısmına genellikle tek yüz baskı işlemi uygulanır.

Spiralli bloknot fiyatları kâğıdın (yapraklar)türüne göre kullanılan renkler değişiklik gösterebilir. Örneğin kraft kâğıtta beyaz renk vb. boş alanlar olmayacağı ve bloknot kraft kâğıdın (yapraklar) rengini alacağı için tasarım daha mat ve cansız gibi görünür. Benzer durum şeffaf plastik kapak modellerinde de geçerlidir. Ancak CMYK+Beyaz işlemi ya da talebe göre kabartma veya altın yaldız uygulanması, obje ya da yazıların öne çıkmasını sağlar.

Asetat vb. plastik malzemelerden üretimi gerçekleştirilen kapaklarda da benzer şekilde daha sade tasarımlar tercih edilirken, standart ya da mukavva sıvama kâğıt formalarda baskı, daha canlı renklerden tercih edilir.

Baskının ardından elde edilen kapaklar, iç sayfalar ile bir araya getirilir ve spiral makinesine yerleştirilir.

Mekanik ciltleme parkurunda her ürün, kapaklar ve iç sayfaların eşit hizada delinip spiral geçirilmesi ile hazır hâle getirilir.

Spiralli Bloknot Basımı Sonrası Ekstra İşçilikler

 • Spiralli bloknot basımı sonrası ekstra işçilikler, genellikle kapak kısmı için talep edilecek baskı ya da tasarım oyunları ile ortaya çıkar.
 • Bu talepler genellikle kabart lak, altın yaldız, trigromi gibi renk ve tasarım oyunları olurken, özel bıçak izi de talep edilen ekstra işçilikler arasında sayılmaktadır. Spiralli bloknot fiyatları konusunda etken unsurlardır.
 • Söz konusu tasarım oyunlarının yanı sıra spiralli bloknot basımında oldukça rağbet gören özel bıçak izi de ürünün dikdörtgen formunda değil de, talep edilen özel obje şeklinde kesilmesi ile uygulanır.
 • Fakat söz konusu talepler, genellikle firmanızın kurumsal kimlik ihtiyaçları halinde başvurulan teknik detaylardır. Promosyon ürün ihtiyaçlarında bu vb. talepler maliyeti artırdığı için pek tercih edilmez. 

 Spiralli Bloknot Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

Spiralli bloknot, yaygın olarak kurumsal kimlik ihtiyaçlarında üretimi talep edilen bir baskılı üründür. Bu nedenle firmanın kalite ve prestiji konusunda vermek istediği mesajı, basılı bir materyal aracılığıyla verir. Nitekim kurumsal kimlik ürünlerinde maliyet kriteri, kalite hedefinden sonra gelir. Spiralli bloknot basımında kaliteyi belirleyen ana esaslar ise kağıt formanın dokusu, gramajı ve kapak basımında tercih edilen formanın türüdür. Örneğin standart ve ince gramaj bir kâğıt ya da asetat malzemeden elde edilen kapak ürünün ömrünü kısaltabildiği gibi isteğe göre tutkallı mukavva sıvamadan elde edilen kapak çok daha kaliteli bir intiba bırakır.

Spiralli Bloknot Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel spiralli bloknot basımında fiyat, diğer materyallerde olduğu gibi bloknot konusunda da talep edilen özelliklere göre belirlenir. Adet, kâğıt gramajı, kapak çeşidi ve ölçüler, fiyat belirleme konusunda etkin özelliklerdir. Kullanılacak olan tel bile maliyeti etkilerken, bu değişken üretime pek yansıtılmaz. Adet konusu ise (yüksek-düşük adet vb.) önemlidir. Asıl belirleyici unsur, kâğıt gramajı, adet ve (tutkallı bloknot baskı , küp bloknot vb. ) özelliklerdir. Bu ana kriterlerin yanı sıra baskı sonrası talep edilecek özel işlemler (baskı sonrası baskı dışındaki işler) ise maliyeti doğrudan etkileyen prestij ile alakalı belirleyici unsurlardır.

Ek bilgi

Ebat

A6, A5

Adet

350, 700, 1000, 1750

Renk (İç Sayfalar)

Tek Renk, 2 Renk, CMYK

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.