Kabartma Laklı Kartvizit Baskı

Kabartma Laklı Kartvizit Baskı

 • Ürün Cinsi
  Baskı Yönü
  Kesim

 • Kabartma laklı kartvizit üretim süremiz 7 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Kurumsal kimlik materyallerinin kendi kategorisinde özellikleri ve estetik duruşu ile öne çıkan kabartma laklı kartvizit baskı , firmaların kartvizit gibi baskılı materyaller arasında en çok tercih ettiği ürünlerin başında geliyor. Lak adı verilen malzeme ile kartvizit yüzeyinde oluşturulan kabartma doku ve estetik parlaklık, materyale kaliteli bir hava katarken, üretimde tercih edilen kalın kâğıt da ürünün ömrünün uzun olmasını sağlıyor.

Lak, temelde uygulanan yüzeyin uzun ömürlü olmasını,sağlarken, ortaya koyduğu estetik görüntü sayesinde de resmi bir çizgi yaratıyor. Ortaya çıkan estetik görüntü ise özellikle büyük firmalar tarafından ürünün rağbet görmesini sağlıyor. Peki, son dönemde oldukça rağbet gören uygun kabartma laklı kartvizit basımında nelere dikkat edilir, ürün özellikleri nelerdir, hangi aşamalardan geçer?

Kabartma Laklı Kartvizit Baskı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Bu kartvizitler, genellikle uzun ömürlü kullanımın öngörüldüğü kartvizit taleplerinde tercih edilmektedir. Bu nedenle baskıya neden olan talebin ömrüne göre grafik çalışılıp, üretim yapılmalıdır.

Ürünler in baskı aşaması sonrası üzerine bir doku takviyesi yapılması ile elde edilir. Bu işlem matbaadan matbaaya, makineden makineye farklılık gösterebileceği gibi, lak bıçağı genellikle belirli bir milimetrik kalınlığa sahip yüzeylere uygulanır. Dolayısıyla baskı öncesi tasarım aşamasında laklı kısım olarak ayrılan şablonda ideal seviyenin altındaki bölümlere lak verilmemelidir.

Söz konusu kriter, bahsini ettiğimiz üzere matbaadan matbaaya değişebildiği gibi tasarım ve baskı için tavsiye edilmeyen bir detaydır. Lak uygulama aşamasında olası bir bıçak kayması, bozuk bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Örneğin oldukça ince bir dokuyla çizilmiş G harfini baz alalım. İdeal kalınlığın altında olan G harfine lak uygulanması durumunda şayet bıçak kayarsa, baskı sonrası ortaya çıkan görüntü, sanki objeye bir gölge verilmiş gibi, ancak bozuk şekilde bir görüntü ortaya çıkar. Bu görüntünün benzer incelikteki birçok objede tekrarlanma olasılığını düşündüğümüzde ise bütünlük olarak estetik açıdan kötü bir görüntü oluşur.

Kabartma laklı kartvizit, genellikle 400-800 gram kâğıt formadan üretilmesi nedeniyle, standart olarak (350 gr mat kuşe , 1000 adet vb.) oval kesim olarak üretilmektedir. Bunun nedeni ürünün kalınlığı nedeniyle ömrünü uzatmak, dış etkenlerden korumak ve formunu uzun süre koruyabilmesi için köşelerinin törpülenmesidir. Bu sayede kâğıt forma ömrünü muadili ürünlere kıyasla daha fazla koruyabilir.

Kabartma Kartvizit Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Matbaa ya da müşteri talebine bağlı olarak standart şekilde kabul gören ölçüler farklılık gösterebileceği gibi genellikle 8×5 cm şeklinde üretim yapılmaktadır.
 • Diğer tüm baskılı materyallerde olduğu gibi kabartma laklı kartvizit üretiminde de milimetrik farklılıklar olabilir. Örneğin standart olarak kabul gören 8×5 cm ölçüsü, bazı matbaalarda 8.2×5.2 cm olabilirken bazı matbaalarda 8.6×5.6 cm olabilir.
 • Genellikle (350 gr mat kuşe ,ve 1000 adet katları vb.) 600-800 gram arası kâğıt kalınlığı tercih edilirken, bazı matbaalar düşük maliyetli ürün seçeneği sunmak için bu gramaj seçeneğini 400 grama kadar çekebilmektedir.
 • Kabartma laklı kartvizit, genellikle sıvama kartvizit olarak bilinen ve 500-800 gramaja sahip kartvizitlerde tercih edilse de, talep gören ürün özelliği nedeniyle 400 gram gibi daha düşük gramaja sahip kartvizit modellerine de uygulanabilmektedir.

Kabartma Laklı Kartvizit Baskı Aşaması ve Sonrası

 • Kabartma laklı kartvizit üretimi, ilk olarak oluşturulan ve kalıbı alınan tasarımın formaya pozlanması ile başlar.
 • Forma ölçüsüne bağlı olarak taşırma ve kesim çizgileri dikkate alınarak pozlanan tasarımlar, seri baskıya girer.
 • Seri baskının ardından özel bıçak ile kabartma lak uygulanacak bölümlerin taslağı çıkartılır. Ve tabaka üzerinde her bir kartvizit üzerinde bir doku oluşturur. Kabartma lak uygulanan bölümler elle dokunulup gözle görülebilen bir tabaka hâline gelirken, estetik açıdan da güzellik kazanır.
 • Lak işleminin ardından ürün özelliğine ya da talebe göre mat veya parlak selefon çekilir. Ve tabaka hâlindeki formalar giyotin parkuruna gönderilir.
 • Burada kesim çizgileri dikkate alınarak eşit ölçülerde kesime gönderilen ürünler, kesim sonrası şayet gerek görülürse törpülenir ve paketlenmeye hazır hâle gelir.

Kabartma Laklı Kartvizit Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

Bu kartvizitler genellikle (350 gr mat kuşe kağıt özelliğinde) işleyiş politikası genellikle kurumsal çizgide ilerleyen ya da meslekî vitrinine önem veren (hizmeti ön plana çıkaran) meslek grupları (diş hekimleri, avukatlar, doktorlar vb.) tarafından sipariş edilen kartvizit modelidir. Bu nedenle kalite, diğer baskılı materyallerde olduğu gibi kabartma laklı kartvizitler gibi prestiji öne çıkaran ürünlerde de oldukça önemli bir kriterdir.

Fakat kabartma laklı kartvizitlerde kaliteyi belirleyen esaslar yalnızca kağıt kalitesi (mat vb.) gramaj, kullanılan boya, ve uygulanan işçilik değil, kabartma dokunun profesyonelliğiyle de ortaya çıkar. Şayet lak işlemi standart olarak kabul edilen kriterler dikkate alınarak doğru teknikler ile uygulanmazsa, baskı sonrası sipariş de estetik açıdan kötü sonuç elde edilir. Bu nedenle önce kalite, kabartma laklı kartvizit basımında oldukça en önemli faktördür.

Kabartma Laklı Kartvizit Basım Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel basım fiyatları (tl kdv) , adet (1000 adet ve katları), ürün özelliği, kağıt gramajı ve boyuta bağlı olarak belirlenmektedir. Diğer kartvizit modellerinde olduğu gibi genel olarak asgarî 1000 adet (350 gr mat kuşe) üretilen kabartma laklı kartvizit, son dönem artan talepler nedeniyle 500 adede kadar üretimi mümkün olan ürünler kategorisinde yer almayı başarmış durumda.

Fakat maliyet (tl kdv) bakımından kâğıt gramajı ve adet e (1000 adet ve katları) bağlı olması nedeniyle düşük üretim imkânı fiyat (tl kdv) bandını çok esneten bir kriter değil. Bu nedenle özel kabartmalı laklı kartvizit basım fiyatları (tl kdv) , diğer baskılı materyallerde olduğu gibi adet, ölçü ve ürün özelliklerine bağlı olarak belirlenmektedir. Sipariş vermeden önce grafik,süreç (karç gün vb.) ve kargo hizmeti gibi konularda detaylı bilgi almanızda fayda var. Firmanıza uygun olması önce dikkat etmesi gereken en önemli husustur.

Sonrasında verdiğiniz sipariş hakkında kaç gün içinde kargo edilir. (Kargo firması, kargo iş gün ü, kargo ödeme seçenekleri ve kargo sonrası dönem gibi kargo ile ilgili tüm detaylı bilgileri bizden alabilirsiniz.)

Ek bilgi

Kağıt Kalınlığı

350gr (Standart), 700gr (Sıvamalı)

Kesim

Düz, Özel

Adet

1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.