Torba Zarf Baskı

Torba Zarf Baskı

 • Ebat
  Kağıt
  Baskı Yönü
  Baskı Rengi

 • Torba zarf üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
 • Tasarım desteği ücretsizdir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Torba zarf baskı , kurumsal kimlik materyallerinin yanı sıra bireysel anlamda da baskılı materyaller arasında popüler bir ürün olarak kabul edilebilir. Her ne kadar mektup, resmî evrak ve faturalar için tertip getiren bir ürün olsa da, dosyalama konusunda da büyük kolaylık sağlayan torba zarf, özellikle son yıllarda kurumsal kimlik çalışmalarında önemli bir yere sahip.

Bireysel kullanımlarda genellikle resmî işlemlerde kullanılan ya da evrak postalamada ihtiyaç duyulan torba zarf, baskısız ve düşük gramaj hamurdan elde edilmektedir. Ancak kurumsal ihtiyaçlarda genellikle şirket bilgilerinin yer aldığı, tıpkı diplomat zarf baskı gibi antet, logo ve adres bilgilerinin bulunduğu bir üründür.

Peki, hem bireysel hem de kurumsal ihtiyaçlar için rağbet gören torba zarf basımı hangi aşamalardan geçer, nelere dikkat edilir? İşte torba zarf basımına dair bilmeniz gerekenler.

Torba Zarf Baskı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Torba zarf basımı konusunda dikkate alınacak ilk detay boyuttur. Zira bu ürün, firmanın evrak, fatura ve benzeri ürünlerini kolaylıkla muhafaza edebilmesi için ihtiyaç duyulan bir üründür. Bu nedenle A3, A4 ve A5 gibi farklı boyutlarda basımı mümkündür. Bu ölçüler her ne kadar standart kabul edilse de milimetrik olarak bazı değişkenlere sahiptir.

Ürünümüz genellikle diğer kurumsal kimlik materyallerinin bir arada tutulması ve kolayca muhafaza edilmesi için ihtiyaç duyulan bir materyaldir. Bu nedenle çoğunlukla düşük maliyet hedeflenerek baskısız şekilde elde edilir. Fakat tamamen kurumsal bir çizgide ilerlemek isteyen firmalar tüm ürünleri baskılı seçenekten oluştururlar. Tabii bu seçenek maliyeti artıran bir faktördür.

Genellikle 90, 100 ve 110 gramlık kraft kâğıt formadan elde edilen bu ürün, 110 gram 1. hamurdan da basılabilmektedir. Bu iki formanın farkı, yalnızca estetik açıdan görüntü farkı değil, maliyet ve baskı farklılığıdır. Zira kraft kâğıt da boş alanlar kraft kâğıt rengini almaktadır. Bu nedenle renkler 110 gramlık formaya kıyasla daha cansız görünebilir. Daha canlı renklere sahip firmalar genellikle beyaz renkteki 110 gramlık 1. hamur formayı tercih ederken, baskısız modellerde kraft kâğıt forma tercih edilmektedir. Bu iki forma farkının arasındaki en belirgin iki özellik baskı türü ve maliyettir.

Baskısız ve tek yön baskı seçeneği ile basımı gerçekleştirilen torba zarf, diğer birçok matbu evrak ve kurumsal ürün gibi 50-100 adet şeklinde üretilebilmektedir. Bu gibi ürünlerde organize matbaada düşük miktarda üretim imkânının nedeni, kartvizit ve broşür gibi reklam materyali değil de, daha çok kurumsal ürün kategorisinde tanımlanmasıyla ilgilidir.

Torba zarf, her ne kadar diğer matbu evraklar ve kurumsal ürünler için bir tür fizikî klasör görevi görse de, diğer kurumsal kimlik materyalleri ile homojen bir yapıda olmalıdır. Zira kurumsal kimlik ürünleri, marka değerine dair en somut ve yalın mesajı veren baskılı platformlardır. Bu nedenle baskı aşamasında kalite de boyut ve gramaj kadar önem arz etmektedir.

Torba Zarf Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

Torba zarf basımında boyut, belirli bir ölçü standardına bağlı olarak belirlenmektedir. Zira torba zarfın kullanım alanı genellikle kurumsal ve resmî evraklardır. Bu nedenle diğer materyaller ile uyum içerisinde olması hedeflenir.

Hedeflenen bu uyum için genellikle A3, A4 ve A5 ebatlarında basım gerçekleştirilir. Bu ölçüler her ne kadar standart olarak kabul edilse de, birkaç milimetre küçük ve büyük olarak basılabilmektedir. Bu ölçü değişikliği matbaanın basım tekniklerine bağlı olarak değişebildiği gibi müşteri talebine göre de değişebilir. Fakat standart olarak kabul edilen ölçünün dışında talep edilen farklı ölçüler maliyeti doğrudan etkilemektedir.

Boyutla birlikte değerlendirilebilecek olan kalite ise bu ürünün basımında diğer materyallerde olduğu gibi marka prestiji açısından önem arz eder. Baskısız kraft formadan elde edilen modellerde genellikle düşük maliyet hedeflenirken, baskılı torba zarf modellerinde kalite ön plandadır. Bu nedenle baskılı modellerde standart olarak kabul edilebilecek forma ölçüsü, kâğıt gramajı ve baskı kalitesi kriterleri dikkate alınarak baskı uygulanır.

Torba Zarf Baskı Aşaması ve Sonrası

 • Torba zarf basımı, tıpkı diplomat zarf basımında olduğu gibi benzer aşamalardan geçmektedir. Bu aşamalar baskı, kesim, katlama ve yapıştırma işlemleridir.
 • İlk olarak baskı aşamasında mevcut ölçülerdeki tasarımı formaya pozlanır ve baskı seri bir şekilde gerçekleştirilir.
 • Baskı sonrasında cross (kesim) çizgileri dikkate alınarak eşit parçalara bölünen tabakadan forma ve iş ölçüsüne göre eşit miktarda ürün elde edilir.
 • Elde edilen küçük tabakalar katlama payları dikkate alınarak uygun bıçak izi ile kesime tabi tutulur.
 • Kesimin ardından kenarlarında oluşturulan kulaklar, uygun şekilde katlanır ve yapıştırma işlemine tabi tutulur.
 • Yapıştırma işlemi sırt ya da üst bölüm hariç diğer üç kenara uygulanır.
 • Üst ya da sırt kenar kulağı dışarı bırakılarak iç kısmına yapıştırıcı şerit çekilir. Bu sayede kullanım sırasında şerit bant çıkartılarak kolaylıkla dış yüze yapıştırılabilir.

Torba Zarf Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

Torba zarflar , genel kullanım amacı dikkate alındığında her ne kadar düşük maliyet hedeflenerek üretimi gerçekleştirilen bir ürün olsa da, yapısı gereği kurumsal kimlik materyalleri arasında değerlendirilmektedir. Bu nedenle tasarımınız , baskı ve kağıt kalitesi de maliyet kadar önemli bir faktördür.

Kaliteyi belirleyen esaslar, diğer baskılı ürünlerde olduğu gibi (diplomat zarf vb. ) kâğıt türü, forma gramajı, üzerine kullanılan boya ve uygulanan işçiliktir. Şayet bu ana etkenlerden herhangi biri standardın altında tutulursa, ürün hedeflenen kalitenin üzerine çıkamayabilir aksine bu kalitenin altında olur.

Torba zarf her ne kadar ekürisi olan ürünler gibi matbu evrak ve kurumsal kimlik ürünleri arasında değerlendirilse de, temelde tüm baskılı materyaller stratejik açıdan birer reklam hamlesidir. Bu nedenle marka değerini ve prestijini muhafaza edecek, hedeflenen mesajı doğru şekilde verecek ve hedeflenen reklamı doğru şekilde sunacak kalite standardında olmalıdır.

Kalite, yalnızca zarf basımında değil, kurumsal kimlik ürünleri başta olmak üzere neredeyse tüm baskılı materyallerde belirleyici özelliktir. Bu nedenle torba zarf basımında da belirli kriterler dikkate alınmalı ve hedeflenen kalite kriterlerinden ödün verilmemelidir.

Torba Zarf Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel torba zarf basımında fiyat belirleyici etkenler, diğer baskılı materyallerde olduğu gibi adet, ölçü, kâğıt gramajı ve baskı seçeneğidir. Aynı özelliklerde ve miktarda ürünün basımında renk zenginliği maliyeti ve kaliteyi doğrudan etkileyen önemli etkendir. Tüm bu unsurlar sipariş ide etkilemektedir.

Başlıklar hâlinde incelemek gerekirse özel torba zarf basımında fiyatı ve sipariş unsurunu belirleyen ana etkenler şu şekildedir:

 • Adet
 • Ölçü
 • Kâğıt Türü (Kraft kağıt veya 110 gramlık 1. hamur kağıt)
 • Kâğıt Gramajı
 • Baskı seçeneği (Zemin baskılı, zemin baskısız)
 • Renk Seçeneği (Tek renk, dört renk)

Tüm bu bilgilere istinanden müşteri hizmetleri miz ile görüşüp size uygun sipariş oluşturabilirsiniz. Sipariş verirken tıpkı diplomat zarflar gibi tek renk , çift renk, silikonlu , grafik tasarımınız ve kargo üzerine detaylı görüşmenizde fayda vardır. Online olarak siparişiniz üzerine kargo takibi yapabilirsiniz. Online tasarımınız ın tüm hakları saklıdır. Torba zarflar, diplomat zarf gibi benzer süreçte üretilecek ve size belirtilen süre zarfında ulaştırılmış olacaktır. Her matbaa ürünün basımında olduğu gibi bu ürünün basımında da en doğru bilgiyi web sitemizden edinebilir ve müşteri hizmetlerimiz ile görüşerek süreci daha sağlıklı paylaşabilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

17x25m, 24x32cm, 26x35cm, 42x32cm

Renk

Tek Renk, 2 Renk, 3 Renk, CMYK

Adet

500, 1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.