Karton Çanta Fiyatları

Karton Çanta Fiyatları

 • Ebat
  Baskı Rengi
  Kağıt

  Resimli işlerde kabartma lak yapılamamaktadır. Bu tarz çalışmalarda kısmi lak seçeneği seçilmelidir.

  Lak
  İp Rengi

 • Karton çanta üretim süremiz 5 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Karton çanta fiyatları , her ne kadar işletmelerin demirbaş ambalaj grupları arasında yer alsa da, gelişen baskı teknolojileri sayesinde işletmelerin viral reklam stratejileri arasında yer alan bir ürün hâline gelmeyi başardı. En, boy, körük, renk ve zengin ürün özelliği seçenekleri ile çok geniş yelpazede ele alınabilecek her ne kadar demirbaş ürün olarak bilinse de, kurumsal kimlik tasarımlarında da önemli konuma sahip. Özellikle tekstil firmaları tarafından son yıllarda rağbet gören karton çanta basımı, gelişen baskı teknolojileri ile çok zengin çeşitliliğe kavuşmuş durumda.

Diğer baskılı materyallerde olduğu gibi (cepli dosya basımı gibi)karton çanta baskısında da kullanılmaya başlanan çeşitli tasarım ve baskı oyunları, görsel zenginliğin yanı sıra hedeflenen kurumsal kimlik çalışmaları için de avantaj sağlıyor. Kısmî ya da kabartma lak, altın yaldız gibi favori baskı oyunları, son dönemin popüler özellikleri arasında öne çıkıyor.

Peki, geniş sahada karşılık bulan karton çanta basımında nelere dikkat edilir, ne gibi aşamalardan geçer, ürün özellikleri nelerdir? İşte karton çanta basımına dair bilmeniz gerekenler.

Karton Çanta Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Karton çanta, hem promosyon ürün grubu hem de kurumsal kimlik ihtiyaçları arasında yer alan bir üründür. Bu nedenle baskıda kalite, maliyet kadar önemli bir detaydır.

Karton çanta basımında kalite ve estetik bütünlük konusunda önemli rol oynayan tasarım, baskı ile ortak şekilde yürütülmelidir. Kullanılan renk değerleri, şablon, markanın kurumsal yapısını yansıtacak semboller ve şayet kullanılıyorsa tercih edilen görseller, estetik açıdan değil, tasarım teknikleri açısından ele alınmalıdır.

Karton çanta basımı, diğer promosyon ve kurumsal kimlik ürünlerine kıyasla çok çeşitli varyasyonlara sahip üründür. Bu nedenle fiyat skalası da oldukça geniştir. Kullanılacak olan kâğıdın gramajı, boyutu, en-boy-körük oranı, ipli çeşidi, baskı sonrası uygulanması istenen özellikler gibi çok çeşitli fonksiyonlar, fiyatı doğrudan etkileyen faktörlerdir.

Karton çanta her ne kadar mevcut formadan elde edilse de, kesim ve kırım uygulanması nedeniyle her matbaanın kendi bıçak özelliklerine göre ayarladığı şablona göre çalışılmalıdır.

Baskı öncesi tasarımda dikkate alınarak diğer husus ise tercih edilecek olan ip çeşidine göre tasarım yapmaktır. Örneğin deliğin açılacağı kesim üst sınırdan 3 cm içeride düşünelim. Sınırdan 3 cm içeride yer alan tasarım, şayet bu sınırda kalıyorsa, delik tasarımın üzerine düşer ve estetik açıdan bütünlüğü bozar. Bu nedenle tasarım ve baskı aşamasında delme işlemi yaparken bu detay dikkate alınmalıdır.

Karton Çanta Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

Karton çanta basımında boyut, fonksiyonel özelliktir. En-boy ve körük oranı her ne kadar matbaaların karton çanta basımında sundukları ürün çeşitliliğine göre (bristol vb.) belirlense de, bu oranlar müşteri talebine göre büyütülüp küçültülebilir. Öte yandan karton çanta sektörel bir malzeme olması nedeniyle firmanın mevcut ürününe göre de ayarlanabilir. Örneğin bir tekstil firması 11,4 cm en, 15,3 cm boy ve 5 cm körüklü karton çanta talebinde bulunabilirken, bir fast food ya da ayakkabı firması 55 cm en, 38 cm boy ve 12 cm körüklü karton çanta talebinde bulunabilir. Bu talepler tamamen sektörel olup çeşitliliğe bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Boyutun yanı sıra en yaygın kâğıt türü ise 300 gram kroma kartondan elde edilmektedir. Tıpkı kırtasiyelerdeki mukavva kâğıt gibi, fakat daha kalın bir kâğıt forma olan kroma karton (bristol vb.), dış etkenlere karşı daha dayanıklı ve uzun ömürlü üründür.

Boyut seçeneğinde olduğu gibi matbaa nın materyal çeşitliliğine bağlı olarak kâğıt forma türü de fonksiyonel olarak değiştirilebilir. Ek olarak basımında makinelerin çalışma prensipleri gereği 300 gram kroma karton tercih edilir. Bununla birlikte daha yüksek gramaja sahip talepler, afakî fiyatların ortaya çıkmasına neden olur.

Karton Çanta Basım Aşaması ve Sonrası

 • Karton çanta basımında ilk aşama, tasarımın pozlanmasının ardından matbaa kalıbının alınması ile başlar. Kalıbı alınan tasarım, matbaa formalara seri şekilde (belirlenen adet lerde) basılır.
 • Tabaka hâlindeki formalar, hedeflenen ölçüler dâhilinde (belirlenen adet lerde) katlama ve uygun yerlerden kesim ile (belirlenen adet lerde) hâline getirilir.
 • Katlama mantığı, (belirlenen adet lerde) tabakaların hedeflenen formuna gelmesi için uygulanan bir matbaa metodudur. Örneğin hedeflenen ölçüleriçin A3 formanın uygun tabaka olduğunu hesap edelim. A3 tabaka tek yüz basım (parlak,mat, bsrisstol vb.) uygulandıktan sonra matbaa makine parkurunda katlama, kesim ve yapıştırma aşamasına girer.
 • Baskı (boy – adet vs belirlendikten sonra) , kesim ve katlama sonrası yapıştırma işlemine tabi tutulan çantaların uygulandığı her basım makinesinin parkuru başında makine ustası bulunur. Ustalar her aşamadan geçen çantaları sonraki aşama için sarmal banttan (boy a göre) işleme gönderir.
 • Son hâlini alan çantalar delme makinesine gönderilir ve (boy a göre) uygun köşelerinden açılan deliklerden hedeflenen dokudaki ipler yapıştırma ya da geçirme işlemi ile uygulanır.

Karton Çanta Basım Sonrası Ekstra İşçilikler

 • Basım sonrası ekstra işçilikler; (boy a göre) kesim, katlama, kırım, pres, delme, ip takma ve müşteri istekleri dâhilinde uygulanan işlemlerin bütününü kapsamaktadır.
 • Kesim, basımı gerçekleştirilen formanın formunu alması için uygun yerlerden katlanarak (boy a göre) pres işlemine tabi tutulması için uygulanan ilk aşamadır. Körük (alt) kısmından uygun bıçak izi dikkate alınarak kesimi yapılan forma, uygun şekilde katlanır yapıştırma işlemine tabi tutulur.
 • Yapıştırma işleminin ardından son formunu alan tabaka, ip geçirme işlemine geçer. İpleme aşaması türüne göre değişmektedir. Şayet kendinden kulaklı şekilde olacaksa veya yapıştırma şeklinde, fakat delikli olacaksa ekstra işçilik ile çözülür.
 • Talep edilen ip türüne göre sonraki pres aşamasına geçilir. Pres aşaması körük bölümünden karton çantanın katlanarak düz forma kavuşması içindir. Bu sayede kırımı gerçekleştirilen uygun kenarlar formunu korur ve rahat şekilde paketlenir.
 • Fakat söz konusu işlemler standart basım talepleri doğrultusunda yapılır. Kısmî veya kabartma lak, altın yaldız gibi yaygın talepler, basım da sıkça tercih edilen ekstra işçiliklerdir. Özellikle tekstil, gözlük ve mücevherat firmaları son yıllarda karton çanta ihtiyaçlarında altın yaldız veya kabartma lak gibi ürünü daha estetik gösterecek ekstra özellik taleplerinde bulunmaktadırlar.

Karton Çanta Baskı Kalitesi Neden Önemlidir?

 • Her ne kadar demirbaş ambalaj ve promosyon grubu arasında değerlendirilse de, viral reklam stratejileri için kurumsal kimliği yansıtmada önemli bir hamle olarak değerlendirilebilir.
 • Muadili olan poşet ya da naylon torbalar, estetik açıdan kurumsal bir görüntü vermez. Bu nedenle çanta, ambalaj ürünleri arasında daha otantik ve estetik (bristol, mat, parlak,küçük vb.) bir görünüme sahiptir.
 • Fakat standart olarak nitelendirebileceğimiz 300 gramlık kroma formanın dışında maliyeti düşürmek için tercih edilebilecek olan farklı bir kâğıt türü (küçük), hedeflenen kurumsal kimliğe zarar verebilir.

Karton Çanta Fiyatları Nasıl Alınır?

Karton çanta fiyatları için bahsini ettiğimiz üzere diğer baskılı materyallere kıyasla çok daha fonksiyonel ürünler dir.. En, boy ve körük ölçüleri matbaanın zengin çeşitliliğinin (bristol,mat, parlak kağıt vb.) yanı sıra müşteri talepleri doğrultusunda da(Ankara, Türkiye geneli) fonksiyonel bir şekilde değiştirilebilir. Ölçülerin yanı sıra tercih edilecek olan ip şekli ve ekstra özellikler de özel ürünler in fiyat ını doğrudan etkileyen taleplerdir. Tüm hatlarıyla ele alacak olursak; adet, ölçü, ürün özellikleri(bristol,mat, parlak kağıt vb.) ve özel talepler, boy , özel fiyatlar için belirleyici kriterlerdir. Ürünler (Ankara,İstanbul vs. Türkiye genelinde tüm hakları saklıdır) Adet konusunda detaylı bilgilendirme alındıktan sonra belirlenen adet ve özelliklerde üretim yapılır. (Ankara, İzmir vb. Türkiye’ deki her yere kargo hizmetimiz vardır.) Örneğin Ankara ‘ya kargolanacak bir ürün hakkında Ankara’ya ne zaman kargom ulaşır vb. detay sorularınızı bize ulaşmanız halinde en kısa sürede cevaplandırabiliriz.

Ek bilgi

Ebat

7x17x25cm, 8x16x23cm, 8x25x35cm, 9x24x17cm

Adet

1000, 2000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.