Plastik Kartvizit Baskı

Plastik Kartvizit Baskı

 • Ürün Cinsi
  Kesim
  Baskı Rengi
  Lak

 • Plastik kartvizit üretim süremiz 8 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Kartvizit modelleri arasında son yıllarda popüler örneklerden biri olan plastik kartvizit baskı modelleri, Türkiye’nin farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok firmasının ilgisini çekmeye başlamış durumda. Diğer baskılı materyallere kıyasla daha maliyetli olmasına karşın yapısı gereği daha kalıcı ve sağlam bir ürün olan plastik kartvizit, değiştirilebilir özellikleriyle de ilgi çekmeyi başarıyor.

Parlak ve mat seçeneklerinin yanı sıra farklı ölçüler ve 4+4 CYMK renk alternatifi sayesinde oldukça canlı ve estetik harikası bir sonuç ortaya koyan plastik kartvizit modelleri, özellikle muhasebe, avukat, diş hekimliği gibi daha çok kalıcı ve devamlılığı olan meslek gruplarının ilgisini çekiyor. Peki, son dönemde söz konusu meslek grupları başta olmak üzere birçok farklı firma ve şahsın kurumsal kimlik ihtiyaçlarında yer almayı başaran plastik kartvizit modelleri basımında neler dikkate alınır, özellikleri nedir? İşte plastik kartvizit baskısı dair bilmeniz gerekenler.

Plastik Kartvizit Basım Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Plastik kart , adından da anlaşılacağı üzere PVC üzerine basımı ile çözümlenen bir kartvizit modelidir.

PVC, teslin kâğıdı veya linkjet olarak bilinen PVC malzeme üzerine basılan plastik kartvizit, asetat malzeme ile basınç uygulanmasının ardından elde edilir. Şeffaf kartvizit diğer standart kartvizit modellerine kıyasla çok daha sağlam ve uzun ömürlüdür.

Köken olarak oldukça eski bir model olan plastik kartvizit ya da PVC kaplama kartvizit modeli, ülkemizde 1980’li yıllara dek uzanmasına karşın yaygın kullanımı 2000’li yılların başında olmuştur. Son dönemde ise popülerliğini artıran bir üründür.

Kullanılan malzeme ve işçilik nedeniyle diğer kartvizit modellerine kıyasla daha maliyetli olan plastik kartvizit modelleri, ölçü olarak benzer ebatlardadır. Ortalama 8×5 cm ebadında olan plastik kartvizit modelleri, matbaanın basım kriterlerine bağlı olarak kartvizit farklı ölçülerde basılabilir.

Son yıllarda toptancılık alanında faaliyet yürüten firmalar kadar perakende olarak çalışan kurumsal firmaların da kurumsal kimlik ihtiyaçlarında tercihi olan plastik kart , aynı zamanda bir ödeme aracı ve teminat olarak da kullanılmaktadır (tüm hakları saklıdır). Arka yüzünde yer alan QR kod ya da firma bilgilerinin yer aldığı şerit bant ile kurumsal bir ödeme aracı olarak da değerlendirilebilen şeffaf kartvizit modelleri, maliyetli olmasına karşın bu özelliği sayesinde tercih edilen bir baskılı materyal olarak kabul edilebilir.

Türkiye’nin banka, telekomünikasyon ve market zincirleri başta olmak üzere son dönemde toptancılık sektöründe faaliyet gösteren birçok alandaki firmaların tercihi olan şeffaf kartvizit (plastik kart) , kartları n dayanıklılığı ve kartı n uzun ömürlü yapısı sayesinde şahısların da tercihi oluyor.

Ölçü olarak diğer kartvizit modelleri ile benzer özelliklerine sahip olan ürün, gramaj seçenekleriyle de benzer özellikler gösteriyor. Genellikle 350 gram kuşe kâğıda basımı gerçekleştirilen plastik kart, parlak ya da mat asetat ile laminasyon işlemi sonrası oldukça estetik görünüme kavuşuyor.

Plastik Kartvizit Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Plastik kartvizit, yaygın olarak 8×5 cm ölçülerinde basılmaktadır. Ancak bu ölçü, matbaa da forma ya da basım tekniği farkına bağlı olarak milimetrik ya da santimetre farkı gösterebilir. 8,5×5,5 cm gibi.
 • Boyutla beraber özel bıçak imkânı da sunan şeffaf kartvizit baskısı, yine yaygın olarak oval kesim olarak yapılmaktadır. Kullanılan plastik malzemenin keskin yapısı nedeniyle tercih edilen oval köşe, keskinliğin törpülenmesini sağlarken dayanıklılık konusunda da kartı daha uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunuyor.
 • Kesim ve boyutun yanı sıra kullanılan kâğıdın kalitesi de baskı konusunda önemli rol oynuyor. Her ne kadar hammadde çeşitli PVC malzemelerden elde edilse de, tercih edilen kâğıt kalitesi ve gramajı da kalite konusunda önemli etken. Şayet düşük gramaj ve kalitesiz kâğıt tercih edilirse, kartvizit bir süre sonra dış etkenlerden kolayca etkilenir ve kartı nız solma yapabilir.

Plastik Kartvizit Basım Aşaması ve Sonrası

 • Plastik kart, hedeflenen özelliklerdeki PVC malzeme üzerine tasarımın dikey ve yatay şekilde kesim ve taşırma payları dikkate alınarak bağlanması ile yapılır. Grafik aşaması sonuçlandığında kartvizitler üretime alınmaktadır.
 • Forma ölçüsüne bağlı olarak dikey ve yatay şekilde bağlanan işler, isteğe bağlı olarak tek renk ya da 4+4 CMYK renk kartelasından basılabilir.
 • Şeffaf kartvizit modellerinde basım; iki PVC malzemenin –tıpkı sıvama kartvizit modellerinde olduğu gibi- birbirine basınç ile bağlanmasıyla uygulanır. Genellikle 700 ila 800 mikron kalınlığındaki PVC malzemelere, bu laminasyonun ardından çift taralı olacak şekilde baskı uygulanır.
 • Tabaka hâlindeki PVC malzeme üzerine uygulanan baskının ardından isteğe göre parlak ya da mat kaplama işlemi uygulanır.
 • Talebe göre farklı şekillerde uygulanan kaplama işlemi, PVC malzemenin özelliğiyle alakalıdır. Tıpkı selefon çekme işlemi vb tabaka üzerine uygulanan kaplama, pres mantığı ile işler. Tasarımın tabaka üzerine işlenmesinin ardından PVC kaplama yapılır ve ürün, asetat tabaka üzerine baskı uygulanmış izlenimi yaratır.
 • Dokusu gereği parlak kaplama işlemlerinde oldukça estetik görünüme kavuşan şeffaf kartvizit , mat kaplamada da oldukça göz alıcı görünüme kavuşur.

Plastik Kartvizit Basımı Sonrası Ekstra İşçilikler

 • Plastik kartvizit basımı sonrası ekstra işçilikler, genellikle formanın düzenlenmesi ve tabakanın kartvizit formuna kavuşması için uygulanan işlemler bütünüdür.
 • Basımı gerçekleştirilen tabaka üzerine isteğe bağlı olarak mat veya parlak PVC kaplama işlemi uygulanır.
 • Örneğini verdiğimiz sıvama kartvizit mantığı ile basımı gerçekleştirilen şeffaf kartvizit modelleri, tıpkı selefon çekme işlemi vb baskı sonrası kaplama işlemine tabi tutulur.
 • Uygulanan mat veya parlak kaplamanın ardından forma hedeflenen ölçülerde küçük parçalara ayrılır ve plastik kartvizit elde edilir.
 • Şayet oval kesim ya da farklı bir kesimde ürün hedefleniyorsa, baskı ve kaplamanın ardından ürünler özel bıçak izi için kesime girer ve son şeklini alır.

Plastik Kartvizit Baskı Kalitesi Neden Önemli?

 • Plastik kartvizit, yaygın olarak kurumsal firmalar tarafından tercih edilen üründür. Bu nedenle genellikle uzun kullanım ömrüne sahip ürünleri tercih eden –banka, zincir marketler, telekomünikasyon vb başlıca sektörlerden hariç olarak aynı zamanda ek olarak formlarda kullanım ihtiyacı duyan sektörler- firmalar tarafından basılmaktadır.
 • Diğer baskılı ürünlere (ekonomik kartvizitler vs.) kıyasla yapısı gereği daha uzun ömürlü kullanım imkânı sunan (plastik) şeffaf kartvizit , kullanıma bağlı olarak uzun yıllar dayanabilir. Fakat bu noktada kaliteyi belirleyen esaslar, yalnızca kartı kullanım şekli değil, baskı aşamasında kullanılan hammadde (plastik)ve kartı n baskı tekniğidir.
 • Şayet orta veya düşük kalite malzeme (plastik) kullanılırsa, şeffaf kartvizit kısa sürede formunu kaybeder, solar veya yıpranır.
 • Bu nedenle baskıda kullanılacak olan hammadde kaliteli, uygulanan baskı tekniğinin doğru olması gerekir.

Plastik Kartvizit Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

Sektörel bir ürün olarak da nitelendirebileceğimiz özel plastik kartvizit baskı fiyatları (şeffaf kartvizit), talep edilen özelliklere ve adede bağlı olarak belirlenir. Kullanılacak olan kâğıdın gramajı, PVC malzemenin mikron değeri ve kalitesi, boyut ve ürün özellikleri, fiyatı belirleyen ana etkenlerdir. Öte yandan şeffaf kartvizit , diğer baskılı ürünlere kıyasla 100 adede kadar düşük miktarlarda basılabilmektedir. Bu nedenle 500 adet ya da 1.000 adet vb miktarlar, birim fiyatın düşmesine olanak sağlar. Hemen sizde whatsapp yada mail yolu ile ürün detaylarını göndermeniz halinde özel fiyatları öğrenebilirsiniz.

Plastik kartvizitler hakkında; adet, grafik (tüm hakları saklıdır) , uygun taksit seçenekleri , 500 adet kartvizit fiyatı vs. her türlü sorularınız için bize danışabilirsiniz. Türkiye’ nin her yerine sipariş üzerine kargo imkanımız mevcuttur. Adet konusundan (500 adet, 1000 adet vs.) tutun da uygun sipariş taksit seçenekleriyle alakalı olarak bizi arayabilirsiniz. Kargo imkanları , kargo firması, kargo süreci (ne zaman kargo edilir, kargo takip imkanları nelerdir, kargo ödeme şekilleri, kargo ödeme seçenekleri vs.) kısacası kargo ile alakalı durum sizlere en açık şekilde açıklanmaktadır. Kartı sipariş verdiğiniz andan itibaren kartvizitler belirlenen grafik formunda ve adet lerde üretime alıyoruz(500 adet vs.). Sonrasında kartları kargo ile gönderiyoruz ve size kargo bilgilendirmesini sağlıyoruz. 500 adet kartı sipariş etmeye karar verdiğiniz andan itibaren gerekli tüm bilgilendirmeyi edinmeniz halinde süreç çok daha sağlıklı ilerleyecektir. Taksit (2 taksit, 3 taksit vb.) konusu adet bazında görüşülebilir.

Ek bilgi

Ürün Cinsi

500 Micron Beyaz PVC, 760 Micron Beyaz PVC

Adet

500, 1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.