Bardak Altlığı Fiyatları

Bardak Altlığı Fiyatları

 • Ebat
  Ürün Cinsi
  Kesim
  Baskı Yönü

 • Bardak altlığı üretim süremiz 12 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Bardak altığı, promosyon ürünler aracılığıyla gerçekleştirilen reklam hamlelerinde önemli bir yere sahip. İşletmelerin demirbaş ürünleri arasında viral reklam ihtiyaçları nedeniyle talep etmelerinin yanı sıra diğer sektörlerden işletmelerin de son yıllarda rağbet gösterdiği bardak altlığı, baskılı promosyon ürünleri arasında düşük maliyetli ve uzun kullanım ömrüne sahip ürünlerden biri olarak kabul edilebilir. Yapısı gereği genellikle standart hammadde, kesim, ölçü ve renk özelliklerine sahip olan bardak altlıkları, diğer promosyon baskı ihtiyaçlarında olduğu gibi düşük baskı adedi ile üretilebilmektedir. Peki, birçok sektörden işletmenin promosyon ürünü ihtiyaçları arasında yer alan bardak altlığı nasıl üretilir, baskıda nelere dikkat edilir? bardak altlığı fiyatları ve daha fazla bilgi için bilmeniz gerekenler.

Bardak Altlığı Basımı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Organize matbaada UV makinesinde seri üretim ile üretilen bardak altlığı basımı, genellikle kare formunda ve istenen renk değerlerinde basılabilmektedir.

UV makinesinin basım mantığı, uygulanan baskının hızlı bir şekilde soğumasını ve yüzeyde katman oluşturarak tasarımın kendini çok kısa sürede nihai forma sokmasını kapsar.

Ürünlerin basımı her ne kadar matbaanın ürün çeşitliliğine göre belirlense de, özel baskı talepleri doğrultusunda renk, adet, gramaj ve bıçak izi müşteri talepleri doğrultusunda bütçenize çok uygun şekilde belirlenebilir.

PVC, karton, kağıt ve mantar formaya basımı mümkün olan bardak altlığı, genellikle kare ya da daire şeklinde kesilmektedir.

CMYK 4 renkten tek yön seçeneği ile basılan bardak altlığı, forma türüne göre farklı gramajlarda basılabilir.

Kağıt forma baskı seçeneğinde genellikle 120-130 gram aralığında kâğıttan üretilen, ancak laminasyon işlemi ile emici özelliğini muhafaza edebilen bardak altlığı, özel bıçak izleri ile üretilebilmektedir.

Mantar bardak altlığı yine CMYK 4 renkten tek yön ve yine çoğunlukla 250 gramlık Amerikan Bristol formadan üretilmektedir. 2 ila 5 mm arası kalınlığa sahip olan bardak altlığının özellikleri matbaanın seçeneklerine ya da müşteri taleplerine bağlı olarak değişebilir.

Karton bardak altlığı tek yön CMYK 4 renkten basılmakta ve 160-200 gram arası kalınlığa sahip formadan üretilmektedir. Kalınlığı 1,5-2 mm arası değişen karton bardak altlığı yaygın olarak kare ya da yuvarlak şekilde üretilmektedir.

Yaygın olarak tercih edilen bir başka bardak altlığı modeli ise PVC bardak altlığıdır. Kauçuk malzemeden üretilen PVC bardak altlığı, tek yön baskı ve 250 gram Amerikan Bristol formadan üretilmektedir.

Bardak Altlığı Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Bardak altlıkları basımında boyut, genel oran korunarak dikkate alınan bir kriterdir.
 • Genellikle kare ya da yuvarlak şekilde basılan bardak altlığı, matbaanın bıçak izi seçeneklerine bağlı olarak değişebildiği gibi müşteri talepleri doğrultusunda da belirlenebilir.
 • Boyutun yanı sıra kağıt kalitesi ise ürünün çeşitliliğine göre değişmektedir. Kağıt ya da mantar bardak altlığı modellerinde kullanılan forma türleri değişebilirken kâğıt kalitesi, türü ve gramajı ürün grubu açısından genellikle benzer özellikler göstermektedir.
 • Genelde renk konusunda bir kısıtlaması bulunmamaktadır.
 • Bardak altlıkları 9x9cm ürünü ebatlarında bulunmaktadır.

Çok uygun maliyeti nedeni ile sıklıkla promosyon alışveriş lerinde önemli rolü bulunmaktadır.

alternatif promosyon ürünü için ajanda baskısı veya piramit takvim baskısı fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Bardak Altlığı Baskı Aşaması ve Sonrası

Bardak altlığı üretimi genellikle ürünün hedeflenen ölçülerde küçük tabakalara ayrılması ile başlar. Hedeflenen ölçülerde eşit parçalara ayrılan ürünler, UV baskı makinesinin baskı parkuruna standart aralıklarla dizilir ve baskı işlemi başlar. Baskıda dikkat edilecek en önemli husus kullanılan renk değerleri ve taşırma payının dikkate alınmasıdır.

Bardak Altlığı Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

 • Bardak altlıkları her ne kadar promosyon kategorisinde üretimi yapılan ürün olsa da, genellikle firmaların reklam ihtiyaçları gereği üretimi gerçekleşen üründür. Bu nedenle baskının bir bölümüne firma bilgileri ve logo eklenir. Bu da firma prestijinin yanı sıra viral reklam ihtiyaçları için önemli adımdır.
 • Bu nedenle diğer promosyon ve baskılı materyallerde olduğu gibi kalite, önemli kriter olarak kabul ediliyor.
 • Promosyon ürünler ve baskılı materyallerin baskısı ne kadar kaliteli olursa, kullanım ömrü de o oranda uzar. Bu da firmanın bilinirliğini artırmanın en pratik yoludur.

Bardak Altlığı Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel bardak altlığı basım fiyatları, tüm matbaa sektöründe fiyatı belirleyici unsurlara göre oluşmaktadır. Bu kriterlerin adet, boyut ve özelliklerini kapsamaktadır. Öte yandan bardak altlığı için düşük adet üretimi mümkün olsa da talep edilecek olan miktar ne kadar artarsa, birim fiyat o oranda uygun fiyata gelir. Dolayısıyla özel bardak altlığı gibi promosyon tüm ürün ihtiyaçlarınızda esas fiyat belirleyici olarak adet ve ürün özelliği kriterlerini kabul edebiliriz.

Bardak altlıkları çok kısa sürede üretimi olmayan bir ürün olduğundan üretim süresi değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için telefon ile ara yabilir veya mail yada site üzerinden online matbaa güvencesi ile sipariş geçebilirsiniz.

Ek bilgi

Ürün Cinsi

Kauçuk Taban Mat Selefon, Karton Taban

Adet

1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.