Duvar Takvimi Baskı

Duvar Takvimi Baskı

 • Ürün stoklarımızda kalmamıştır.
 • Duvar takvimi üretim süremiz 7-8 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

değil

Açıklama

Firmaların promosyon ürün grupları arasında her yıl basımını gerçekleştirdikleri duvar takvimi baskı , her ne kadar eşantiyon bir baskılı ürün olsa da viral reklam anlamında da tercih edilen bir materyaldir. Promosyon ürün grupları arasında ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde tercih edilen takvim çeşitleri, her ne kadar farklı formlarda, ölçü ve kâğıt türlerinde basılsa da, promosyon ve reklam ihtiyaçlarında genellikle standart özellikler dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

Duvar takvimi baskısı müşteri isteğine bağlı olarak hazırlanabilmektedir. Peki, standart ürün özelliklerinin yanı sıra müşteri talebi doğrultusunda da basımı gerçekleşebilen duvar takvimi ne gibi baskı aşamalarından geçer, nelere dikkat edilmelidir.

Duvar Takvimi Baskı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Duvar takvimleri basımı genellikle göbek kısmının hazır şablon tasarımlar üzerinden tercihi ile yapılmaktadır. Bunun nedeni firmaların promosyon basım ihtiyaçlarını mevcut ürün çeşitliliği üzerinden düşük maliyet ile karşılamaktır. Göbek kısmı mevcut tasarımlardan seçilir ve firma bilgileri göbek kartonun merkez ya da antet kısmına uygulanır. Takvim koçanına basım ise alternatif olarak yer almaktadır.

Göbek kısmı her ne kadar diğer özellikler gibi müşteri talebine bağlı olarak farklı ölçü, kâğıt gramajı, kâğıt türü ve baskısı ile yapılabilse de, genellikle A3 ebadındadır. Bu ölçü kısmî farklılıklar gösterebilir.

Duvar takvimleri basımında belirttiğimiz üzere göbek bölümü hazırda bulunan mevcut şablonlardan basılabilirken bize özel tasarımla basımıda mümkündür. Özel basım genellikle kurumsal firmaların promosyon ve reklam amaçlı stratejik hamlelerinde tercih edilse de, özel günler ya da organizasyonlar gereği kişiye özel taleplerde de başvurulan bir basım metodudur.

Duvar Takvimi Baskısı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Duvar takvimi boyutu, tasarım farkı ya da kişisel taleplerin yanı sıra genellikle A3 (29.7×42 cm) ebadında olup, bu ölçü matbaadan matbaaya milimetrik ya da santimetre farkı ile basılabilmektedir. (Farklı ölçülerde ürün çeşitliliği elbette vardır.)
 • Diğer takvim çeşitlerinde söz konusu ölçü daha küçük boyutlarda olabilirken, duvar takvim basımı boyutu, genellikle A3, A3’e yakın ölçülerde yapılmaktadır. Hem geniş alanda sergilenmesi hem de genellikle promosyon ürün kategorisinde yer alması nedeniyle genellikle reklam materyali olarak kullanılır. Bu nedenle firmalar kendi reklamlarını ön plana çıkarmak için duvar takvimleri basımında daha büyük ölçüleri tercih ederler.
 • Boyutun yanı sıra kâğıt kalitesi de duvar takvim basımında belirli bir forma sahiptir. Genellikle 400 gramlık kroma karton kâğıda basımı gerçekleştirilen göbek bölümü, düşük maliyet için kuşe kâğıda da yapılabilmektedir. Ancak duvar takviminde çok sağlıklı sonuç alınamayacağı için pek tercih edilen bir kâğıt türü değildir.
 • Göbek kâğıt formasına göre çok daha ince kâğıt formadan elde edilen yaprak koçanı ise kitap basımında yaygın olarak tercih edilen teksir kâğıdı ya da daha ince kâğıtlar kullanılmaktadır. Bunun ilk nedeni takvim basımı senelik olarak değişen ve bu nedenle kullan-at bir ihtiyaçtır. Bir diğeri ise düşük maliyet hedeflenen üründür. Bu nedenle yalnızca takvim yapraklarının ciltlendiği kapak kısmı 250, 300 veya 350 gramlık kâğıtlara basılırken, iç yapraklar çok daha ince formalardan elde edilmektedir.

Alternatif olarak piramit takvim veya gemici takvimini de inceleyebilirsiniz.

Duvar Takvimi Basım Aşaması ve Sonrası

 • Duvar takviminin göbek baskısı mevcut formalar üzerinden gerçekleştirilir. Önceden hazır hâlde stoklu bulunan tasarım üzerinde yer alan antet kısmına firma bilgileri genellikle tek renkten basılır.
 • Göbek basımında çoklu renk tercih edilmişse, tasarımda kullanılan renk grubuna göre her renk tek seferde basılır. Örneğin tasarımda kırmızı renk basılacaksa ilk olarak M (Majenta: Pembe) değeri, ardından Y (Yellow: Sarı) değeri basılır ve bu sayede hedeflenen kırmızı renk iki rengin %100 verilmesi ile elde edilir.
 • Şayet göbek kısmı mevcut şablon üzerinden değil de özel tasarım ile basılacaksa, tasarıma–ki genelde 4 renk baskı ile yapılır- ve kâğıt formanın türüne göre baskı süreci sıfırdan yapılır.
 • Formaya pozlanan tasarım forma katlaması metodu ile tarihler doğru şekilde arka arkaya sıralanır. Uygun sıra ile arka arkaya gelen formalar baskı aşamasının ardından giyotin makinesinde kesime girer.
 • Kesimin ardından hedeflenen ölçülerde tıraşlanan takvim yaprakları daha kalın formadan elde edilen ve merkezden kırımı gerçekleştirilen kapağın içerisine tutkal yardımıyla yapıştırılır.
 • Ciltleme aşamasının ardından soğumaya bırakılır kuruyunca siparişler paketlenir.

Duvar Takvimi Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

   Özel duvar takvimleri basımında (tüm hakları saklıdır,) siparişler verirken fiyatı belirleyen ana etkenleri şöyle sıralamak mümkün:

 • Adet, (1000 adet , 2000 adet üzeri, 3000 adet üzeri vb.)
 • Ölçü,
 • Kâğıt gramaj seçenekleri,
 • Takvim göbeğinin hazır formadan mı yoksa yeni sipariş tasarım (kişiye özel) ile mi basılacağı,
 • Takvim yaprak koçanının kapak kısmının hazır mı yoksa özel (kişiye özel) sipariş tasarım ile mi basılacağı,
 • Ciltleme şekli: Amerikan ciltleme, spiral ciltleme, menteşe ciltleme tercihleri,
 • Takvim(ürünler)çeşidi: Özel duvar takvim basımında fiyatı en çok etkileyen faktör olarak nitelendirilebilir. Yaprak koçanlı duvar takvim ve 12 sayfalı mevsimlik takvim çeşitleri arasında önemli ölçüde fiyat farkı vardır.
 • Kargo durumu da siapriş öncesi görüşülmelidir. (Ücretsiz kargo , Kargo süreci kaç gün içerisinde teslim edilir , kargo firması, kargo İstanbul içi teslimat (saat vs.) ve dışı teslimat (saat vs.) vb.) Kargo ile alakalı onaya istinaden ürün kargo edilir.
 • Sipariş verirken bize sipariş teslimat, ürünler, teslim tarihi vb. sipariş detaylarını görüşmekte fayda var.

Ek bilgi

Ebat

27,5×40,5cm, 33x48cm

Adet

500

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.