Roll Up Banner Baskı

Roll Up Banner Baskı

 • Ebat
  İçindekiler
  Baskı Yönü

 • Roll up basımı üretim süremiz 2 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Dış mekân reklamcılığının uzun yıllardır popüler materyallerinden biri olan roll up banner, düşük fiyat aralığı, uzun ömürlü yapısı ve hedef bir reklam materyali olması nedeniyle son dönemde geniş bir sektör ağı tarafından talep görmeye devam ediyor. Dükkân vitrinini cadde önüne taşıma ya da dönemsel kampanyalar aracılığıyla potansiyel müşterilere ulaşmak için başvurulan roll up banner materyali,  yalnızca işletmelerin reklam ihtiyaçları için değil, fuar, organizasyon ya da çeşitli tanıtım ihtiyaçları(taşıma kolaylığı sağlaması da oldukça önemlidir) için de talep gören bir ürün. Peki, çok çeşitli ihtiyaçlar nedeniyle talep gören roll up banner baskı da nelere dikkat edilir, ürün özellikleri nelerdir? İşte roll up banner üretimine dair bilmeniz gerekenler.

Roll Up Banner Basımı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

 • Roll up banner üretiminde dikkate alınacak tek husus yalnızca baskılı tabaka değil, çelik konstrüksiyon malzemedir. Zira baskının uygulandığı vinil malzemenin süreç içerisinde yıpranması, solması ya da yırtılması durumunda çelik konstrüksiyonlu stant sayesinde yeni bir baskı uygulanarak ürün yenilenmiş olur. Bu nedenle roll up banner üretiminde çelik malzemeden olan stant kalitesi de önemli bir faktördür.
 • Avrupa vinil malzeme üzerine baskı uygulanan roll up banner üretiminde dikkate alınacak ilk kriter, tasarımın nihai forma göre ayarlanmasıdır. Vinil malzeme baskı sonrası stant içerisine yerleştirileceği için, üst ve alt sınırdan gerekli pay bırakılmalı ya da tasarım şablonu buna göre ayarlanarak taşırma payı verilmelidir.
 • Roll up banner gibi dış mekân reklamcılığın popüler materyalleri, genellikle dönemsel kampanyalar, kategori ürün indirimleri, tanıtımlar, fuarlar ya da organizasyonlar nedeniyle ihtiyaç duyulan bir üründür. Bu nedenle baskı öncesi hazırlanan tasarımın, baskı kriterleri dikkate alınarak hazırlanması ve mümkünse firmayı öne çıkaracak bir şablonun seçilmesi gerekir.
 • Genellikle Avrupa malzemeden üretilen roll up banner’ın üretiminde 440 gramlık vinil tercih edilmektedir. Çelik konstrüksiyona gerilerek hazırlanması nedeniyle vinil malzemenin kalın olması tercih edilir. Bu nedenle roll up banner üretiminde daha düşük bir gramaj tercih etmemeye özen göstermelisiniz.
 • Dış mekân reklam materyali olması nedeniyle baskıda dikkat edilecek bir diğer husus, kullanılan boya malzemeleridir. Şayet orta kalite bir malzeme ile baskı uygulanırsa, ürün kısa sürede solabilir ve renk değişikliği yaşayabilir.

Roll Up Banner Basımı Boyutu ve Kalitesi

 • Roll up banner materyalinde boyut, sektörel açıdan ihtiyaca ya da talebe bağlı olarak belirlense de, genellikle 85×200 cm ya da 100×200 cm gibi dikdörtgen bir forma sahip ölçülerde basılmaktadır.
 • Tek yön baskı ile üretilen roll up banner boyutu yaygın olarak benzer ölçülerde olup talep edilecek daha büyük ölçülerde üretim de mümkündür.
 • Baskının uygulandığı vinil malzemenin kalitesi ise matbaanın ürün çeşitliliğine bağlı olarak değişebileceği gibi müşteri talebine bağlı olarak da belirlenebilir. Fakat kalite bakımından genel olarak 400-450 gramlık Avrupa vinil malzeme üzerine uygulanan baskı, ürünün ömrünün uzun olmasını ve dış etkenlerden kolayca etkilenmeden formunu korumasını sağlamaktadır.

Aynı ürüne benzer farklı ürün grubumuz olan x banner baskısını da inceleyebilirsiniz.

Roll Up Banner Baskı Aşaması ve Sonrası

 • Roll up banner basım aşaması muadili olan dış mekân reklam materyalleri gibi oldukça pratik ve seridir. Dikkate alınması gereken baskı kriterleri, diğer baskılı materyaller ile benzer özellikler göstermektedir.
 • Baskı makinesinin parkurunda bulunan ve sarmalda sabit olarak akan rulo, damaktan ana renklerin sırayla basılması ile son hâlini alır.
 • Baskıda dikkate alınacak en önemli kriter, rulonun simetrik bir şekilde iki tarafta bulunan kulakçıklara tam oturması ve bozulmadan düz bir şeritte ilerlemesidir. Şayet baskı boyunca takip eden şeritte kayma olursa baskı sonlarına doğru forma bozma yapar. Bu da görsel açıdan gözün kolayca seçebileceği bir estetik sorun olarak algılanır.
 • Kulakçık hizalamasının yanı sıra taşırma ve kesim payı da roll up banner basımında dikkate alınması gereken bir başka kriterler bütünüdür.
 • Roll up banner üretiminde vinil malzeme üzerine baskı uygulanmasının ardından yapılacak tek işlem, şayet varsa formanın alt ve üst sınırlarından taşırma ve kesim paylarını dikkate alarak törpüleme yapmaktır.

Roll Up Banner Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

Roll up banner, her ne kadar kullanım alanına bağlı olarak iç mekân reklamcılığında kullanıma müsait olsa da, genel yapı itibariyle kullanım amacı daha çok dış mekân reklamcılığıdır. Bu nedenle kalite, muadili ürünlerde (banner roll, branda vb.) olduğu gibi önemli bir kriterdir. Kalite kriterini belirleyen faktörler ise yalnızca vinil malzeme ya da üzerine uygulanan baskının türü değil, vinil malzemenin üzerinde durduğu mekanizmanın kalitesi ve türü de ürünün genel anlamda ömrünü belirleyen faktörlerdir. Bu nedenle yalnızca baskı değil, ürünün hammaddesi ve kullanılan diğer malzemeler de kalite konusunda belirleyici etkenler arasında sayılabilir.

Roll Up Banner Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

Roll up gibi dış mekân reklamcılığında kullanılan materyaller (banner roll, branda baskısı vb.) , düşük adet üretim imkânına sahiptir. Düşük adet üretim her ne kadar avantaj olsa da, birim fiyat açısından(tl kdv) yüksek bir maliyete sahiptir. Fakat bu dezavantaj, yüksek adet üretimde avantaja dönüşebilir. Bu nedenle özel üretimde fiyatı (tl kdv) belirleyen ilk kriter adettir. Adedin ardından baskı kalitesi, ölçü ve ürün özellikleri de özel fiyatlarda (tl kdv) belirleyici etkenler arasında sayılabilir. Günümüzde dijital baskı sektörü banner roll, branda gibi bir çok üründe üretim odağı haline gelmiştir.

Sipariş vermeden önce dijital baskı sektöründe lider firmamızla websitemiz üzerinden iletişime geçerek i size en uygun (tl kdv) , kolay şekilde kargo edilebileceğine dair zaman vb. sipariş detaylarını görüşerek süreci hızlandırabilirsiniz. Taşıma kolaylığı hakkında, tl kdv hakkında, dijital baskı kalitemiz hakkında, kargo süreci, kargo firması ve kargo sonrası süreç hakkında size en uygun cevapları mail ya da irtibat telefon numaralarımız üzerinden edinebilirsiniz. Sipariş uygun bulunduğu taktirde hem adet hem fiyat (tl kdv) üretim başlayacak en kısa sürede tamamlanacaktır. TL kdv bazında hızlıca fiyat alabilmeniz adına bizimle direk irtibata geçmenizi öneririz. Adet ve fiyat (tl kdv) onayı, üretimin start noktası olacaktır.

Ek bilgi

Ebat

85x200cm, 100x200cm

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.