Broşür Fiyatları

Broşür Fiyatları

Katlamasız/Kırımsız Broşürü "El İlanı Baskı" sayfamızdan temin edebilirsiniz.

 • Ebat
  Kağıt
  Renk
  Kırım

 • Verilen fiyatlar 130gr parlak kuşe için geçerlidir.
 • CMYK (renkli) baskıdır.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Broşür fiyatları , son dönemde zengin ürün çeşitliliğine kavuşan matbaa sektörünün rağbet gören en popüler ürünü hâline geldi. Çok çeşitli sektörlerden çok çeşitli reklam stratejileri gereği talep gören broşür, ölçeklendirilebilir ve değiştirilebilir opsiyonel formu sayesinde farklı ihtiyaçlara da karşılık verebiliyor. Temelde baskılı bir reklam materyali olsa da, marka bilinirliğini artırmanın en pratik ve ekonomik yolu olarak tanımlayabileceğimiz broşür i lanı, son dönemde gelişme gösteren online matbaa ile daha geniş kitlelere ulaşmayı başarmış durumda. Online matbaa ile baskı sektörü, Türkiye nin başta olmak üzere dünya genelinde birçok alanda reklam ihtiyaçları için ilgi çekici alternatif hâline geldi. Son dönem artan taleplerle birlikte kısa sürede birçok işletmenin reklam ihtiyaçları arasında yerini alan opsiyonel baskılı ürünler, farklı ebat, farklı renk ve form seçeneklerinin yanı sıra, özel grafik hizmetleriyle de öne çıkmayı başarıyor.

Online matbaa sektörünün yaygınlaşmasıyla birlikte düşük adet baskı imkânının da artması, firmaların baskılı ürün siparişleri için de artı değer kazandırdı. Uygun ve ekonomik baskı için teknolojik ve dijital bir kanal hâline gelen online matbaa, ücretsiz kargo ve ücretsiz grafik hizmeti gi bi ilgi çekici kampanyaların da artmasına önayak oldu. Peki, bu denli popüler bir baskı ürünü olan broşür fiyatı hangi aralıkta karşımıza çıkıyor? Fiyatın yanı sıra popüler bir baskılı ürün olan broşür özellikleri ve işletmeye faydaları nelerdir? Baskı aşamasında nelere dikkat edilmesi gerekir? İşte online matbaa sektörünün gelişmesiyle birlikte çok daha ilgi çekici hâle gelen broşür basımından ürünler sipariş sürecine kargo ve daha fazlası hakkında bilmeniz gerekenler.

Broşür Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Broşür; organize ya da perakende şekilde hizmet veren matbaaların ürün çeşitliliği ve baskı tekniklerine bağlı olarak farklı formlarda, ölçü ve özelliklerde basımı mümkün olan, bununla birlikte müşteri taleplerine bağlı olarak opsiyonel şekilde değiştirilebilen, özelleştirilebilen bir baskılı materyaldir. Bu nedenle ürün özellikleri baskı öncesi aşamada değiştirilebilir bir yapıya sahiptir.

Broşür baskı öncesi aşamada genellikle müşteri talebine göre şekillendirilse de, matbaanın ürün çeşitliliğine bağlı olarak standart şablonlarda da basılabilmektedir. Bu opsiyon, müşteri talebine bağlı olarak değiştirilebilir.

Baskı öncesi aşama olarak kabul edebileceğimiz tasarım safhası, müşteri ile ortak bir şekilde yürütülse de, matbaanın sunduğu şablonlar ve ürün özelliklerine göre de hazırlanabilir.

Son yıllarda bu alanda önemli yatırımlar yapan Türkiye, online matbaa sektörünün genişlemesine de imkân tanırken, ücretsiz kargo ve ücretsiz grafik tasarım desteği ilgi çekici kampanyaların da artmasına önayak oldu. Bu yenilikler ise baskı öncesi aşamaların daha pratik, çözüm odaklı ve müşteri taleplerine göre şekillendirilebilen bir aşama olmasının önünü açtı.

Broşür fiyatı; her ne kadar matbaanın sunduğu mevcut özellik, kağıt türü, adet seçenekleri ve belirlenen ortalama birim fiyat bandına bağlı olarak karşımıza çıksa da, opsiyonel bir ürün olması nedeniyle müşteri talepleri doğrultusunda belirlenmektedir. Talep edilen adet, özellik, ölçü, kırım ve ekstra işçilikler broşür fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.

Adet, tüm baskılı ürünlerde olduğu broşür çeşitlerinde de belirleyici ana unsurlardan biridir. Adedin yanı sıra kağıt gramajı ve türü de fiyat belirleyici dinamik olarak bilinmektedir.

Broşür basımında ilk olarak ihtiyaç saptanmalı, ardından doğru bütçe ile doğru reklam stratejisi belirlenmelidir. Şayet ilk baskı yetersiz miktarda tutulursa, hedeflenen reklam başarıyla sonuçlanmaz. Bu öngörülebilen stratejik hatalar, baskı öncesi aşamada matbaa yönlendirmeleri ile çözülebilir.

Adet ve kağıt türünün yanı sıra ebat da belirleyici bir dinamik olarak kabul edilebilir. Broşür basımında tercih edilecek olan ebat, her ne kadar sektörel ihtiyaçlara, verilen hizmete ve ürün çeşitliliğine bağlı olarak belirlense de, müşteri talepleri doğrultusunda da şekillendirilebilen opsiyonel bir özelliktir.

Broşür basımında ilk aşama, grafik tasarımdır. Grafik, bir ürünü pazarlamanın, hedeflenen kitleye verilmek istenen mesajı doğru şekilde vermenin en sağlıklı yoludur. Öte yandan grafik, vermek istediğiniz kurumsal kimlik mesajı için de kemik bir kriterdir.

Dolayısıyla baskı öncesi ilk aşama olarak kabul edebileceğimiz tasarım, baskının teknik özelliklerini belirleyecek bir kriter olarak da kabul edilebilir.

Broşür Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Broşür; hazırlanan grafik tasarım materyallerinin çeşitli kağıt formalara basılması sonrası işletmelerin sektörel dinamiklere bağlı olarak hedefledikleri alanlarda yaptıkları reklam yatırımları için kullandıkları popüler bir baskılı üründür. Dolayısıyla materyal boyutu, sektöre, kullanım amacına ve ihtiyaca bağlı olarak belirlenmektedir.
 • Broşür boyutları, söz konusu ihtiyaç ve hedefler doğrultusunda belirlenmektedir. Örneğin kamera güvenlik sistemi sektöründe faaliyet gösteren firmanın dönemsel kampanyaları A4 formundaki tek kırımlı bir broşür ile çözümlenebilirken, yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren bir başka firmanın reklam ihtiyaçları çift kırımlı daha büyük bir kağıt forma ile karşılanabilir. Bu durum her ne kadar katı bir kural olarak kabul edilmese de, sektörel açıdan yaygın bir tercih olarak bilinir.
 • Fakat genel anlamda broşür boyutu, sektör fark etmeksizin, firmaların marka bilinirliği ve dönemsel reklam ihtiyaçları doğrultusunda değiştirilebilen bir özelliktir. Söz konusu forma ölçüleri, A7 74×105 mm gibi küçük ebat formadan katlamalı A3 formaya kadar değişebilir.
 • Her ne kadar sektör ve basım ihtiyacına bağlı olarak broşür ölçüleri zengin bir çeşitlilikte karşımıza çıksa da, yaygın olarak tercih edilen ölçüler, forma şekline ve talebe göre farklılık göstermekle birlikte kırımlı A3 ve A4 ölçüleridir.
 • Kağıt gramajı da yine boyut müşteri talebine göre maliyet, adet ve basım amacına göre belirlenebilen zengin bir çeşitliliğe sahip fonksiyonel bir özelliktir. Fakat genellikle 115 gramdan 220 grama kadar değişebilir. Forma türünün yanı sıra kağıt kalitesini belirleyen asıl kriter, gramajdır. Nitekim broşür basımında ortalama olarak 150 gramlık forma tercih edilmektedir.

Burada belirtilen ürün detayları broşür fiyatları nı doğrudan etkilemektedir.

Kırımsız işleriniz için el ilanı baskı fiyatları ürün grubumuzu inceleyebilirsiniz.

Broşür Baskı Aşaması ve Sonrası

Broşür, talep edilen özelliklere bağlı olarak farklı aşamalardan geçmektedir. Ancak biz, standart olarak kabul edebileceğimiz baskı aşamalarını sırasıyla özetleyelim.

Baskı aşaması, kalıbı alınan tasarımın formalara işin pozlanması ve cross (kesim) çizgilerinin dikkate alınarak bağlanması ile başlar.

Taşırma ve kesim ölçüleri dikkate alınarak hedeflenen ölçüler dâhilinde uygun formalara bağlanan tasarımlar seri baskının ardından kesime girer.

Formadan kesim sonrası elde edilen broşür tabakaları kesimin ardından tıraşlama için kesim parkuruna gönderilir. Bu parkurda dört kenardan eşit şekilde törpülenir.

Törpüleme sonrası tabakalar hedeflene ölçülere gelir. Bu aşamadan sonra ekstra özellikler devreye girer: Kırım, katlama, selefon, özel baskı oyunları vb.

Türkiye nin her yerine sipariş alarak ofset baskı tekniği ile birlikte siz değerli müşterilerimize etkili tanıtım konusunda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Tüm sipariş lerinizi uygun kargo maliyetleri ile vermek isterseniz iletişim kısmından ulaşabilir detaylı ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Hemen Broşür fiyatları öğrenerek sipariş verin.

Broşür Basımı Sonrası Ekstra İşçilikler

 • Broşür tabakalar baskı sonrası kesim ile uygun ölçülerde eşit parçalara getirilir. Baskı sonrası ekstra işçilikler, ürünün özellikleri ile oluşabileceği gibi müşteri talepleri doğrultusunda da belirlenebilir.
 • Örneğin baskı sonrası forma kesime girmeden tabaka hâlinde iken talep edilen mat veya parlak selefon çekme işlemi, çoğu matbaada standart olarak baskıya dâhil edilse de, opsiyonel bir özellik olarak baskı sonrası işlemler arasında sayılabilir.
 • Selefonun yanı sıra kırım ve katlama ise, ekstra işçilikler arasında sayılmasının yanı sıra, broşür materyalinin farklı formlarda kullanılmasına imkân tanıyan ve oldukça rağbet gören bir özelliktir.
 • Trigromi gibi yüksek maliyet nedeniyle pek rağbet görmeyen baskı oyunları da özel broşür basımında nadiren olsa tercih edilen bir baskı sonrası işlemdir. Trigromi, ürünün belirli bölümlerine uygulanması durumunda bir altın parlaklığı, bir yansıma yaratma oyunudur. Bu sayede ürün, daha kaliteli bir intiba bırakır.

Broşür Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

Broşür, her ne kadar reklam ihtiyaçları gereği basımı gerçekleştirilen bir materyal olsa da, kurumsal imajı doğrudan etkileyen üründür. Bu nedenle belirli standarda sahip olması gereken ürünlerin başında gelmektedir.

Kaliteyi belirleyen esaslar, kağıt formanın türü, gramajı ve baskıda kullanılan boya ve tercih edilen baskı tekniğidir.

Söz konusu kriterlerden herhangi birinin düşük maliyet hesap edilerek değiştirilmesi, ürünün kalite standartlarının altında kalmasına ve marka prestijine zarar vermesine neden olur. Bu nedenle kalite, tıpkı diğer kurumsal kimlik materyallerinde olduğu gibi broşür basımında da esas olarak kabul edilmelidir.

Broşür Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

    Özel broşür fiyatları  genel hatlarıyla talep edilecek özelliklerin tümüne bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Broşür, genel yapı itibariyle tamamen fonksiyonel baskı ürünüdür. Boyut, gramaj, ürün özellikleri ve adet, matbaanın ürün çeşitliliğine bağlı olarak müşteri talepleri doğrultusunda değiştirilebilir. Peki, asıl olara nitelendirebileceğimiz fiyat belirleyici kriterler nelerdir?

Adet: Adet, matbaa sektöründe organize üretimin yaygınlaşmasıyla birlikte belirli aralığa kavuşan kriter olarak kabul edilebilir. Müşteri açısından ise avantaja çevrilebilecek bir değişkendir. Birçok sektörde olduğu gibi broşür basımında da adet yükseldikçe birim fiyat düşer. Broşür fiyatını belirleyen önemli bir kriter olan adedi reklam ihtiyaçlarınız dâhilinde ne kadar yüksek tutarsanız, birim fiyatı o oranda düşürür ve bütçenizi doğru kullanmış olursunuz.

Ebat: Ebat, broşür basımında fiyat belirleyici diğer ana etkendir. Ürün özellikleri başta olmak üzere gramaj ve kırım seçeneklerini de etkileyen boyut, harcanan forma miktarı nedeniyle fiyatı doğrudan etkilemektedir.

   Ekstra Özellikler: Adet ve boyutun yanı sıra opsiyonel seçenek olan ve müşteri talebine göre şekillendirilebilen ekstra özellikler, ürüne estetik açıdan görsellik katmasının yanı sıra ürünün kullanım ömrünü ve marka prestijini de etkileyen seçenektir. Kabartma lak, trigromi gibi ekstra özelliklerin yanı sıra standart olarak kabul edebileceğimiz selefon ise yaygın olarak kullanılmaktadır. Selefon, mat ve parlak olmak üzere iki şekilde uygulanmaktadır. Tasarımda tercih edilen renk paletine bağlı olarak her iki seçenek de görsel açıdan farklı sonuçlar yaratabilir.

Hemen ürünler hakkında bilgi alarak türkiye nin en uygun online matbaasına sipariş geçebilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

A4 Çift Yön, A3 Çift Yön

Adet

1000, 2000, 5000

Kırım

Tek Kırım, Çift Kırım

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.