Küp Bloknot Baskı

Küp Bloknot Baskı

 • Ebat
  Kapak Kağıt
  Kapak Baskı
  İç Kağıt
  İç Kağıt Baskı Rengi

 • Küp bloknot üretim süremiz 6 iş günüdür.
 • Tasarım desteği ücretsizdir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Demirbaş ofis gereçleri arasında yer alan küp bloknot baskı , işletmelerin kırtasiye ürünlerinin yanı sıra kurumsal kimlik ihtiyaçları arasında da yer alan bir ürün olarak kabul edilebilir. Gelişen ofset matbaacılığın son yıllarda özellikle kurumsal kimlik ürünleri alanında düşük maliyet ile talep üzerine küp bloknot basım imkânı tanıması, kurumsal firmalar kadar küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına da karşılık vermesine olanak sağladı. Özellikle takvim, 80 gr 1 hamur küp bloknotlar , tek renk baskılı küp bloknotlar ve ajanda gibi masaüstü setlerin organize matbaada seri basım ve düşük maliyet ile üretilmesi, işletmelerin ihtiyaçlarına da ekonomik çözümler üretti.

Uzun yıllardır işletmelerin hem kurumsal kimlik hem de reklam ihtiyaçlarında demirbaş ürünlerinden biri olan küp bloknot baskısı ise son dönemin genişleyen teknolojik imkânları ile çok daha zengin bir çeşitliliğe kavuştu. Peki, bu denli talep gören küp bloknot, kullanıma hazır hâle gelene kadar ne gibi basım aşamalarından geçiyor? İşte küp bloknot baskısında tasarımdan basım sonrasına (adet , kargo vb.) dek uygulanan çeşitli işlemler.

Küp Bloknot Basımı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Küp bloknot; kurumsal kimlik ihtiyaçlarının yanı sıra firmaların iş ortakları ve müşterileri ile paylaşmak için eşantiyon ürün grupları arasında da yer alan popüler bir baskılı üründür. Kırtasiye ürün grubu arasında bulunması nedeniyle her türlü işletmenin ihtiyaç listesinde yer alan küp bloknotlar, ajanda ya da fihrist gibi materyallerin aksine daha çok kullan-at bir ürün olması nedeniyle düşük maliyet hedeflenerek basım gerçekleşir. Bu nedenle küp bloknot basımında en önemli faktör baskının ekonomik kriterler dâhilinde yapılmasıdır.

Matbaaların ürün özellikleri ve çeşitliliğine bağlı olarak farklı formlarda basımı gerçekleştirilen küp bloknot , genellikle 7×7 ya da 8×8 vb. ölçülerde kare şeklinde basılmaktadır.

Küp bloknot basımında tasarım aşamasında dikkate alınacak bir başka önemli husus ise tasarımı bıçak izini dikkate alarak yapmaktır. Küp bloknot gibi düz formaya sahip olmayan, özel bıçak izi ile nihai sonuca varılan ürünlerde taşırma payı ve kesim payı dikkate alınarak tasarım yapılmalıdır. Şayet söz konusu sınırlar dikkate alınmazsa bloknot kağıtların içerisine koyulduğu küp forma katlandıktan sonra firma bilgileri sınırın dışında kalarak estetik bütünlüğün bozulmasına neden olur.

Küp bloknot her ne kadar kişisel taleplere göre şekillendirilebilse de, baskı kriterleri gereği bazı değişmez kuralları mevcuttur. Küp bloknot iç kâğıtların (hamur kağıt) düşük maliyet gözetildiği için çoğunlukla 80 gram 1. hamurdan basılması ya da küp formanın daha kalın kâğıttan basılması vb.

Standart baskıda genellikle tek renkten uygulanan iç kağıtlar, müşteri talebi doğrultusunda 4+0 ana renkten baskı işlemine tabi tutulabilir. Tabii bu seçenekler maliyeti doğrudan etkileyen özelliklerdir.

Küpün kafa ve yan kısımlarına baskı uygulanırken, iç kâğıtların yalnızca antet bölümüne ya da tam tersi alt kısmına baskı uygulanmaktadır.

İç sayfalarda genellikle 250 ve 500 adet yaprak seçenekleri ile küp bloknot baskısı gerçekleştirilmektedir. Diğer kurumsal kimlik ürünlerinin aksine 100, 250 ve 500 adet şeklinde basılabilmektedir.

Küp Bloknot Basım Boyutu

Küp bloknot boyut olarak kare formunda bir üründür. Yaygın olarak 7×7 cm ya da 8×8 cm ebatlarında basılırken bu ölçü baskı teknikleri ya da matbaanın baskı prensiplerine bağlı olarak milimetre ya da santimetre farkı gösterebilir. Ancak yaygın ölçü 7-8 cm aralığındadır.

Boyut, ürünün adından da anlaşılacağı üzere en-boy oranı korunarak küp şeklinde elde edilmektedir.

Alternatif daha uygun bloknot için spiralli bloknot basımı veya tutkallı bloknot baskısı fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

Küp Bloknot Baskısı Kağıt Kalitesi

Boyutun yanı sıra kurumsal kimlik materyali ve promosyon ürün olarak da dağıtılabilmesi nedeniyle küp bloknot baskısında kalite önemli bir faktördür. Marka değerini doğrudan etkileyen baskı kalitesi, küp bloknot ürünlerinde maliyetten önce dikkate alınması gereken bir kriter olarak kabul edilebilir. Özellikle kullanılacak olan kâğıt gramajının standart kalitenin altında olmaması ve tercih edilen boyaların kaliteli olması önemlidir.

İç sayfaları genellikle 80 gram 1. hamurdan basılan küp bloknotun dış forması 300-350 gram palak/mat kuşe ya da Amerikan Bristol kağıttan basılmaktadır.

Küp Bloknot Basımı Aşaması ve Sonrası

 • Küp bloknot basımı aşaması iki safhadan oluşmaktadır: İç sayfalar ve iç sayfaların yerleştirileceği küp forma.
 • İç sayfaların baskısı genellikle müşteri talebi doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Standart özelliklerde matbaalar genellikle baskısız şekilde teslim etmektedir. Ancak ürün özellikleri arasında tek renk baskı olarak yer almaktadır.
 • Şayet iç sayfalar baskısız ise küp bloknot ölçülerine uygun şekilde 70-80 gramlık kağıt formalar uygun şekilde eşit parçalara bölünür ve iç sayfalar hazırlanmış olur. Ancak tek renk de olsa baskı uygulanacaksa, uygulanan baskı sonrası forma cross (kesim) çizgileri dikkate alınarak eşit parçalara bölünür ve hazır hâle getirilir.
 • Bloknot küp basımı ise 300-350 gramlık Amerikan Bristol ya da mat/parlak kuşe kâğıda yapılmaktadır. Forma şeklinde sarmala yerleştirilen tabakaya seri basım uygulanır ve tabaka eşit parçalara bölünür.
 • Eşit parçalar hâlinde bölünen tabakalar küp bloknotun bıçak izi dikkate alınarak kesim gerçekleştirilir.
 • Kesimin ardından mücellithaneye gönderilir. Mücellit atölyesinde basım sonrası kontrol amaçlı katlama işlemi yapılır. Şayet herhangi bir bıçak kayması ya da forma bozukluğu gözlemlenmezse, baskı teslime hazır demektir.

Küp Bloknot Basımı Sonrası Ekstra İşçilikler

Küp bloknot her ne kadar bir reklam materyalinden ziyade kurumsal kimlik için demirbaş bir ürün olarak kabul edilse de, genellikle işletmelerin şahsî ihtiyaçları doğrultusunda basımı gerçekleştirilen bir üründür. Bu nedenle şahsî talepler doğrultusunda farklı özelliklerde basımı gerçekleştirilir.

Parlak ya da mat selefon çekilmesi, kısmî ya da kabartma lak işlemine tabii tutulması, trignomi vb. basımoyunları ile görsellik katılması ya da tamamen özel bıçak izi ile baskının gerçekleştirilmesi müşteri talebi doğrultusunda doğan ekstra işçiliklerdir. Tabii bu tarz talepler maliyeti doğrudan etkileyen ürün özellikleridir.

Küp Bloknot Basım Kalitesi Neden Önemli?

 • Küp bloknot, işletmelerin şahsî ihtiyaçlarının yanı sıra iş ortakları ve reklam stratejileri gereği sektördeki potansiyel müşterileri ile paylaştıkları bir üründür. Kartvizit ya da broşür vb. doğrudan reklam hamlesi olarak kabul edilmese de, promosyon ürün grubu arasında yer alması nedeniyle marka bilinirliğini artırmanın bir yoludur. Bu nedenle baskı kalitesi, marka prestijini doğrudan etkileyen bir faktördür.
 • Öte yandan basım kalitesi, firmanın verdiği hizmetin kalitesini de belirleyen, firmanın pazarlama stratejilerine dair iş ortakları ve müşterilerine fikir veren bir metottur. Bu nedenle mümkün mertebe standart ürün özelliklerinin altında bir kalitede basım uygulanmamalıdır.
 • Bloknot küp baskısında kaliteyi belirleyen üç faktör kağıt kalitesi, baskıda kullanılan boya malzemesi ve basım tekniğidir. Şayet bloknot küp basım kaliteden ziyade düşük maliyet hedeflenerek uygulanırsa, ürün kalitesi ikinci sınıf olur ve de kulanım ömrü de aynı oranda düşük olur. Adet ve kargo konusu da önem arz etmektedir ve bu konuya aşağıda detaylıca değineceğiz. (Yüksek adet – düşük adet vb. sipariş konusunu nasıl etkiler , kargo durumları nasıl şekilllenir vb. )

Küp Bloknot Baskı Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel küp bloknot basım fiyatları, talep edilen ürün özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Örneğin iç sayfalar 250 ya da 500 adet, ölçüler 7.8×7.8 cm, iç 70 gram, küp 300 gram, tek yön 4+0 CMYK basım, 1.000 adet küp bloknot ürününü matbaanın standart uygun özellikleri olarak kabul edelim.

Bu uygun özelliklerden herhangi birini kendi istekleriniz doğrultusunda değiştirmeniz durumunda nihai fiyatı doğrudan etkilemiş olursunuz. (Sipariş verirken adet kağıt, kargo vb. bilgileri daha detaylı almanız daha iyi olur)

Bu nedenle özel bloknot küp fiyatı alırken dikkate almanız gereken iki esas kalite ve adet ihtiyacıdır. Dolayısıyla özel fiyatı belirleyen şey, diğer baskılı ürünlerde olduğu gibi küp bloknot baskısının özellikleridir.

Sipariş verirlen bloknot küp renkli baskılı , 500 yaprak adet vb. yapraklar i çler kağıt cinsi sizin için hangisi uygun olacaksa detaylı bilgi edinmelisiniz. Kağt cinsi , adet fiyatları , dosya kargo fiyatları vb. alındıktan sonra içiniz rahat bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Fiyatları etkileyen (adet, kağıt vb. özellikler vs kadar ) kargo konusu da en az diğer durumlar önemlidir. Son aşama olan kargo hususunda sipariş kısmının son aşaması olduğundan özellikle sormanızı tavsiye ediyoruz.

Özetleyecek olursak adet belirlenir, basım özellikleri belirlenir sonrasında basıma başlanır. Kargo en son aşamadır. Ürün kargo aşamasına gelmeden önce sizlere gereken bilgilendirmeyi sağlıyoruz, sonrasında uzlaşılan şekilde basıma alıyoruz. En son olarak kargo geliyor. Ürün kargo ediliyor ve kargo size belirlenen sürede elinize ulaşıyor.

Tüm bunlar ve daha farklı matbaa ürünleri ve konularıyla alakalı en doğru bilgiyi iletişime geçersek sağlayabilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

8x8x2,5cm (250 Yaprak), 8x8x5cm (500 Yaprak)

Adet

250, 500, 750, 1000

Renk (İç Yapraklar)

Tek Renk, 2 Renk, CMYK

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.