Piramit Takvim Fiyatları

Piramit Takvim Fiyatları

 • Ebat
  Taşıyıcı
  Yapraklar

 • Piramit takvimi üretim süremiz (karton taşıyıcı için 7 iş günü, sert taşıyıcı için ise 10 iş günüdür.)
 • 13 yaprak baskılı fiyatlardır
 • Özel baskılı (kendi tasarımınız basılmaktadır)
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir. (Tasarım ücreti 250 TL + KDV'dir.)
 • Yapraklar 170gr kuşe, Karton taşıyıcı 350gr amerikan bristol, Sert taşıyıcı 1.8mm mukavva sıvama
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Promosyon ve kurumsal kimlik ürünleri arasında baskılı materyallerin en popüler ürünlerinden biri olan piramit takvim, Çok çeşitli sektörlerden çeşitli faaliyetler yürüten firmaların baskılı ürün kategorisinin yanı sıra yalnızca reklam amaçlı promosyon ürün ihtiyaçlarında da tercih edilen piramit takvim, uzun yıllardır özel promosyon ürün grupları arasında popüler bir yere sahip. Firmaların her yıl Aralık ayı içerisinde bastırdıkları promosyon ürünlerinden biri olan piramit takvim (Atatürk temalı vb.), kullanışlı ve minimal yapısı sayesinde yalnızca iş ortakları ile değil, potansiyel müşterilerle de iletişime geçmenin viral bir yolu (Tüm hakları saklıdır.). Peki, hem viral reklam, hem promosyon, hem de kurumsal kimlik materyali olarak değerlendirebileceğimiz piramit takvim basımında neler göz önünde bulundurulur, hangi detaylar öne çıkar, bilinmesi gerekenler nelerdir? İşte piramit takvim fiyatları dair bilmeniz gerekenler.

Piramit Takvim Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Piramit takvim ve benzeri promosyon ürünler, diğer kurumsal kimlik materyallerinin aksine yıllık bir kullanım ömrüne sahiptir. Bu nedenle her ne kadar firma prestiji baz alınarak hazırlansa da, düşük maliyet bir kriter olarak göz önünde bulundurulmalıdır.

Piramit takvim her ne kadar yıl bazında kullanımı mümkün olan bir ürün olsada, marka değerini yansıtan (Tüm hakları saklıdır.) ve nispeten reklam yatırımı kapsamında kabul edilebilecek bir üründür. Bu nedenle diğer kurumsal kimlik ürünlerinde olduğu gibi kalite konusunda bazı kriterlere sahiptir. 350 gram Amerikan Bristol formadan elde edilmesi ve bazı standart ölçülerde olması, söz konusu kalite prestijini belirleyen etkenlerdir. Bu etkenler göz önünde bulundurularak baskı gerçekleştirilmelidir.

Genellikle A5 veya A6 ebadına yakın ölçülerde basımı gerçekleştirilen piramit takvim, A5 ebadından büyük ölçülerde basılabilirken A6 formadan küçük ölçülerde basım tercih edilmez. Ölçüde ufak değişikliler yapılsa da, mevcut forma boyutu korunmaya çalışılır. Zira A6 ebadından daha düşük ölçüde yapılacak olan baskı, tarih ve yazıların okunmasına engel olabileceği gibi firma bilgilerinin de rahat görünmesine engel olur.

Piramit takvim, forma şekli nedeniyle masaüstü gereçleri arasında yaygın olarak kullanılan bir baskılı üründür. Bu nedenle firmalar, promosyon ürünler arasında yoğun olarak (Atatürk temalı veya kendi gönderdiği görselleri vb.) piramit takvimi tercih ederler. Nitekim kullanılan Amerikan Bristol forma, firma prestiji konusunda doğru bir intiba yaratmaktadır.

Standart katlama ve yapıştırma ile basımı gerçekleştirilen piramit takvimin yanı sıra yine piramit şeklinde ancak spiralli ve ek yapraklı takvimler de tercih edilen promosyon ürünler arasında yer almaktadır. Ancak maliyet olarak daha yüksek ücretler çıkması nedeniyle genellikle standart piramit takvim tercih edilmektedir. Ekonomik hazır görsel masa takvimi fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

Piramit Takvim Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

Piramit takvim basımında boyut, matbaaların basım tekniklerine bağlı olarak küçük değişiklikler gösterse de, basım genellikle benzer ölçülerde gerçekleşir. Bu ölçüler standart A5 piramit takvim ve A6 masa takvimi olsa da, küçük değişiklikler matbaaya veya müşteri isteğine bağlı olarak uygulanabilir. (Tüm hakları saklıdır.)

A5 veya A6 boyut, piramit takvimin ofis ve masaüstü gereçlerinde tercih edilmesinin yanı sıra kurumsal kimlik kategorisinde de değerlendirilebilecek bir ürün olmasıyla alakalıdır.. Örneğin toplam ürün adedini altı farz edelim. Bu altı adet kurumsal ürün farklı ölçülerde olsa da, hepsi birbirinin yarı ya da iki katı ölçüdedir. A4 formanın yarısının A5 olması gibi.

Boyutun yanı sıra kâğıt konusunda da benzer şekilde kalın formadan üretimi sağlanan piramit takvim basımında Amerikan Bristol forma tercih edilmektedir. 350 gramlık Amerikan Bristol, yine birçok kurumsal üründe olduğu gibi diğer takvim modellerinde de tercih edilen kâğıt türüdür. Ekonomik olmasının yanı sıra doku olarak da kaliteli intiba bırakır.

Piramit Takvim Baskı Aşaması ve Sonrası

Piramit takvim, 350 gramlık Amerikan Bristol forma üzerine tek yön baskı şeklinde (Atatürk temalı , doğa temalı vb.) müşteri isteğine göre uygulanmaktadır. 350 gramlık Amerikan Bristol formaya pozlanan tasarım, kırım ve katlamanın yapılacağı sınır dikkate alınarak basılır.

Piramit takvim basımında renk, müşteri talepleri doğrultusunda olabileceği gibi mevcut ay ve gün şablonu matbaa baskı tekniklerine göre de standart olarak basılabilir.

Genellikle CMYK kartelasının 4 ana renginden baskıya giren piramit takvim forması, baskı işleminin ardından kırım parkuruna gönderilir.

Kırım parkurunda içe kıvrılıp bir üçgen formunu alacak şekilde belirlenen sınırlardan kırımı yapılan formalar, katlama sonrası içe doğru kıvrılır ve matbaanın teknik kriterleri, forma türü ya da müşteri isteğine bağlı olarak kulaklı ya da yapıştırmalı şekilde sonlandırılır.

Kulaklı modeller, kesim sonrası içe doğru kıvrılan bölümün iç içe geçirilmesi ile elde edilirken, yapıştırma modellerde formanın uçları üst üste getirilir ve yapıştırılır.

Piramit Takvim Basımı Sonrası Ekstra İşçilikler

Piramit takvim, hem kurumsal kimlik hem de promosyon ürün kategorisinde kabul edilebilecek üründür. Bu nedenle müşteri talepleri doğrultusunda şekillendirilebilir baskılı ürün olarak kabul edilir.

Her ne kadar kurumsal kimlik materyalleri arasında sayılsa da, kullanım ömrü yıl bazı ile kısıtlı olması nedeniyle ekstra işçilik gerektirecek işlemler maliyeti artırması nedeniyle pek tercih edilmez. Ancak tercih edilmesi durumunda diğer kurumsal kimlik ürünleri ile benzer özellikler için aynı işlemlerden geçer.

Bu talepler genellikle kısmî ya da kabartma lak, altın yaldız, trigromi gibi baskı oyunlarıdır.

Kısmî ya da kabartma lak, piramit takvim de genellikle logo ve antet bilgilerinin yer aldığı bölüme uygulanırken, trigromi gibi efektif baskı oyunları çoğunlukla tasarıma ayrı hava katmak, mevcut renk değerlerini öne çıkarmak için başvurulan yoldur. Pek tercih edilmemesinin nedeni hem ürün ömrünün kısıtlı olması hem de maliyeti artırmasıdır.

Piramit Takvim Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

Piramit takvim kurumsal kimlik çatısı altında değerlendirilebilecek bir üründür. Bu nedenle piramit takvim (masa takvimi vb.) marka değerini ve prestijini yansıtan diğer tüm ürünler gibi koruması gereken kalite standardına sahiptir.

Kurumsal kimlik kategorisinde değerlendirilmesinin yanı sıra aktif olarak ofis ortamında kullanılan, sürekli göz önünde bulunan (özel üçgen formda, masa takvimi, Atatürk temalı piramit takvim , İstanbul temalı piramit takvim vb.) , bu nedenle de marka reklamı konusunda viral rolü olan piramit takvim, dış etkenlerden kolayca etkilenmeyecek, en azından sene boyunca sağlıklı şekilde formunu koruyabilecek dokuda olmalıdır.

Bu dokuyu elde etmek, kullanılması tavsiye edilen 350 gramlık Amerikan Bristol forma, kaliteli boya ve doğru işçilik ile mümkündür.

Alternatif olarak gemici takvim baskı ürünümüzü de inceleyebilirsiniz.

Piramit Takvim Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel piramit takvim basım fiyatları, diğer materyallerde olduğu gibi miktar, kâğıt türü, ölçü ve talep edilecek ekstra özelliklere bağlı(üçgen, üçgen olmayan, yüksek adet, düşük adet vb.) olarak belirlenir. Diğer baskılı materyallere kıyasla daha kısıtlı özellikleri bulunan ve bu nedenle düşük fiyat skalasına sahip olan piramit takvim basımında fiyat aralığını artıran en önemli detay, ekstra taleplerdir (yüksek adet, düşük adet vb.) . Fakat piramit takvim baskı maliyetini düşürmenin en bilinen yolu, adet i artırmaktır. Zira baskı ürünlerinin tümünde olduğu gibi piramit takvim basımında da adet arttıkça birim fiyat düşmektedir. Adet fiyat ilişkisi (piramit) matbaa mantığında aynıdır. Yüksek adet (piramit) düşük maliyet, düşük adet(piramit) ise yüksek maliyettir.

Size en uygun piramit takvim (tüm hakları saklıdır) hakkında detaylı bilgi edinip sonra özel sipariş verebilirsiniz. Sipariş alındıktan sonra takvimi en kısa sürede üreterek en uygun zamanda kargolamak suretiyle işlem tamamlanmaktadır. Sipariş ve sonra sı ile ilgili (kargo vs.) detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

16,5×15,5cm, 15,5x20cm, 13x20cm, 19x17cm, 21x19cm, 24x19cm

Taşıyıcı

Karton Taşıyıcı, Sert Taşıyıcı

Adet

250, 500, 1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.