X Banner Baskı

  • Ebat
    İçindekiler
    Baskı Yönü

  • X banner basımı üretim süremiz 2 iş günüdür.
  • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
  • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

X banner, son yıllarda dış mekân reklamcılığında rağbet gören baskılı materyallerin başında geliyor. Özellikle yelken bayrak yerine daha sabit bir reklam materyali tercih eden işletmelerin organizasyon gereçleri dışında sektörel açıdan sabit reklam ihtiyaçlarında da pratik bir çözüm olan x banner, geniş baskı alanı ve uygun fiyat aralığı nedeniyle çeşitli sektörlerden birçok firmanın tercihi oluyor. İşte x banner baskı hakkında bilmeniz gerekenler.

X Banner Baskı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

X banner, iç ve dış mekân reklamcılığında tercih edilen bir üründür. Bu nedenle genellikle dönemsel kampanyalar ya da firma hakkında daha odak noktası oluşturacak, bilgi verecek konular hakkında baskı uygulanır. Dolayısıyla baskı ihtiyaçlarınızda x banner ürününe yer vermeniz durumunda bu alanı doğru bir kampanya ile değerlendirmeli ya da oluşturduğunuz tasarım ile firmanız hakkında hedef bilgiler paylaşmalısınız. Firmanın tasarımı üzerinden ilerlenerek siparişinizi verebilirsiniz.

Avrupa vinil olarak adlandırılan ve branda basımında yaygın olarak kullanılan dökme malzeme, x banner basımında ortalama 400-440 gramlık türü ile uygulanır. (taşıma çantası için uygun ebatlarda)

Çin ürünlerinin de kullanıldığı ancak düşük gramaj nedeniyle pek tercih edilmediği, edilse de yalnızca düşük maliyet hedeflendiği işlerde başvurulduğu vinil baskı, x banner gibi iç ve dış mekân reklamcılıkta sıkça kullanılan bir yöntemdir.

Yapısı gereği daha çok plastik bir malzeme olarak nitelendirebileceğimiz ürünler, baskı alanında birçok üründe kullanılan ve farklı doku ve gramajları bulunan bir ürün. X banner basımında gelen taleplere göre farklı gramajlar tercih edilse de (taşıma çantası için uygun ebatlarda), genellikle 400 gramlık Avrupa vinil baskı uygulanmaktadır.

Dökme modellerde genellikle emici bir yapısı olan Vinil baskıda dikkat edilecek ilk husus, doğru boya ile baskı uygulamaktır. Şayet baskıda fason boya kullanılırsa, baskı hedeflendiği gibi bir sonuç vermez ya da hedeflenen renk uyumu sağlanmaz.

X Banner Basım Boyutu ve Kalitesi

X basımında boyut, matbaanın ürün çeşitliliğine bağlı olarak değişkenlik gösterse de, dikdörtgen bir forma sahiptir. Dolayısıyla bu dikdörtgen forma göre baskı uygulanır.

70×100 cm, 80×100 cm, 90×120 cm yaygın olarak tercih edilen boyutlardır.

Bu ölçüler ürünün baskı ve tıraşlama sonrası aldığı nihai boyuttur.

Kalite konusunda ise belirleyici olan şey, ürünün basımında uygulanan işçilik teknikleridir. Şayet doğru malzeme ile doğru dijital baskı teknikleri gözetilerek uygulanırsa, elde edilecek sonuç başarılı olur.

Ancak kötü malzeme ile kötü bir görsel dijital baskı uygulanırsa, ürünler hem kötü olur hem de sürede dış etkenlerden etkilenir ve formunu kaybeder.

Bu nedenle sipariş verirken (gergin) doğru malzeme ve doğru işçilik ile baskı uygulanmalı, ürünün ömrü uzun olmalıdır.

Roll up banner baskı alternatif ürün grubumuzu da inceleyebilirsiniz.

X Banner Baskı Aşaması ve Sonrası

iç ve dış mekân reklam materyalleri, genellikle vinil malzeme üzeri baskı ile elde edilir. Vinil, dünya genelinde türüne göre farklı gramajlarda kullanılsa da, ülkemizde genellikle 250-450 gram aralığında tercih edilmektedir.

baskı aşaması diğer iç ve dış mekân reklam ürünler inde olduğu gibi pratik ve dikkate alınması gereken birkaç kriter ile neticelendirilir.

Dijital baskı parkurunda sarmal alanda bulunan rulo ürün, dijital makine aracılığıyla seri baskıya girer. Baskıda dikkate alınacak en önemli detay taşırma (gergin olacağı için) payıdır. Örneğin mevcut formanın genişliğini 1 metre olarak kabul edelim. Bu ölçü dâhilinde tabakaya pozlanacak ürün tasarımının genişliği en fazla 95 cm (gergin olacağı için) olmalıdır. Ürün kesim ve taşırma payı, mevcut formanın nihai şekli hesaplanarak baskı uygulanır.

Baskı sonrası aşamada forma üzerinden ve alt sınırdan ya da tasarımın yönüne göre sağ ve sol sınırlardan tasarıma zarar vermeyecek şekilde kesime girer ve törpülenir.

X Banner Basım Kalitesi Neden Önemli?

Her ne kadar iç mekân reklam ihtiyaçlarına da karşılık veren bir görsel olsa da, genellikle dış mekân (fuar vb.) reklamcılığında tercih edilen bir üründür. Bu nedenle görsel yalnızca marka prestiji bakımından değil, dış etkenler nedeniyle de belirli bir kaliteye sahip olmalıdır.

X Banner Baskısı Fiyatları Nasıl Alınır?

Basım fiyatları (kdv dahil) ,diğer kurumsal ürünler de olduğu gibi ilk olarak adet e göre belirlenir. Zira x gibi özel reklam ürünleri düşük adet üretim imkânı sunmaktadır. Bu da talebin yüksek olması durumunda (fuar vb. durumlara uyumlu olarak) birim adet fiyatının (kdv dahil) uygun olmasına olanak sağlar. Her ne kadar adet en belirleyici özellik olsa da, vinil malzemenin kalınlığı ve ürünün ölçüleri de özel x banner basım fiyatlarında (kdv dahil toplam tutar) belirleyici bir rol oynar. Sipariş için (sepetinizde ürün) canlı destek üzerinizden (dijital ortamda) bize yazabilirsiniz.

Sipariş için aynı şekilde bizi arayarak da detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde kargo hakkında (kargo bize ne zaman ulaşır, kargo firması, kargo süreci , kargo teslim seçenekleri ,kargo ödeme sistemi kdv dahil vb.) bize dijital ortam ya da telefon üzerinden ulaşabilirseniz her konuda gerekli bilgilendirmeyi sağlıyoruz. Kargo ve kdv dahil fiyatlarla alakalı en kısa sürede dönüş alabilmek adına bizimle iletişime geçiniz.

Ek bilgi

Ebat

80x180cm

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.