Amerikan Servis Fiyatları

Amerikan Servis Fiyatları

 • Ebat
  Kağıt
  Renk

 • Amerikan servis baskı süremiz 2 iş günüdür.
 • 90gr parlak kuşe kağıt için geçerli fiyatlardır.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Amerikan servis, hizmet sektörünün amiral gemisi olarak nitelendirebileceğimiz gıda işletmelerinin ambalaj ürünleri arasında yer alan önemli bir reklam materyali olarak nitelendirilebilir. Amerikan servis fiyatları hakkında bilgi vermeden önce, amerikan servis hakkında bilgiler vererek başlayalım.

Masa düzeni ve servis disiplininin demirbaş materyallerinden biri olan Amerikan servis, reklam alanlarının genişlemesiyle birlikte yeme-içme sektöründe önemli bir reklam alanı olarak değerlendirilmeye başlandı. Özellikle son dönemde fast-food ve self servis (sofra) konseptinde hizmet veren firmaların demirbaş ambalaj ürünleri arasında yer alan Amerikan servis modelleri, son yıllarda artan ambalaj maliyetleri nedeniyle alakart tarzda hizmet veren lokanta (sofra) ve restoranların servislerinde pek yer almamaya başladı.

Fakat demirbaş bir ambalaj gideri olmaktan çok hedef kitleye doğrudan ulaşacak reklam alanı olarak değerlendirilen Amerikan servisler , son yıllarda ofset matbaacılığın altyapısını endüstriyel teknoloji ile donatması nedeniyle çok daha fazla rağbet görmeye başladı.

Peki, hem sabit bir ambalaj gideri hem de potansiyel bir reklam imkânı sunan Amerikan servisler nasıl baskı aşamalarından geçer? Özellikleri nedir? İşte Amerikan servis modelleri baskılı ürününe dair bilmeniz gerekenler.

Amerikan Servis Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Amerikan servisler , reklam ve ambalaj ürünleri arasında kullan-at kategorisinde değerlendirilmektedir. Bu nedenle diğer baskılı ürünlerde olduğu gibi kalın kâğıttan değil, genellikle kraft kâğıt ya da 1. hamur dediğimiz 70, 80 veya 90 gramlık kâğıtlara basılmaktadır.

Standart 1. hamur kâğıtların yanı sıra formunu daha rahat koruyabilmesi ve daha dayanıklı olması için kuşe kâğıda basım da mümkündür.

Yeme-içme sektöründe servis öncesi hazırlık için kullanılsa da, özellikle fast-food zincirlerinin reklam materyalleri arasında popüler olarak tercih edilen bir üründür.

İster demirbaş ambalaj ürünü isterseniz de reklam materyali olarak ihtiyaç duyun, Amerikan servis baskısında en önemli kriter, kâğıt ve kullanılan boyanın kalitesidir. Besinlere temas edebilecek olan Amerikan servis üzerinde yer alan boyaların sağlığa zararlı olabilecek maddeler içermemesi gerekmektedir. Bu nedenle kaliteli malzeme ve doğru baskı teknikleri ile üretim yapan matbaalar ile çalışmaya özen göstermelisiniz.

Genellikle 30×40 cm ebadında basımı gerçekleştirilen Amerikan servis baskısını özel ölçü ve tasarımlarda bastırmak mümkündür. Çoğunlukla işletmenin dijital reklamları ile fizikî kampanyaları arasında bir reklam kapısı olarak değerlendirilen Amerikan servis baskısı ise 80 gram 1. hamur veya 90 gram kuşe kâğıda basılmaktadır.

Tıpkı oto paspası gibi kullan-at bir ürün olan Amerikan servis, belirttiğimiz üzere genellikle 80 gram 1. hamura ya da 90 gram kuşe kâğıda basılır. Bunun nedeni kullan-at bir ürün olmasıyla alakalıdır. Fakat daha az bir gramaja basılması durumunda hedeflenen kalitenin altında bir baskı elde etmiş olursunuz. Zira yine oto paspası gibi sıvı temasının mümkün olduğu Amerikan servis, şayet daha ince bir kâğıda basılırsa çok çabuk formunu kaybedebilir. Bu nedenle mümkün olduğunca standart baskı kalitesinde basımı gerçekleştirilmelidir.

Amerikan Servis Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

Amerikan servis çoğunluk 30×40 cm ya da milimetrik veya santimetre farkı ile yakın ölçülerde basılmaktadır.

Genellikle standart ölçülerde basılsa da özel talep ölçülerde basımı da mümkündür. Ancak bu durum maliyeti artırmasının yanı sıra Amerikan servis baskılı ürünlerinde pek tercih edilen bir metot değildir.

Fakat bununla birlikte standart ölçü olarak kabul edebileceğimiz 30×40 cm ya da yakın ölçüler genellikle alakart restoranlara, lokantalara ya da muadili yeme-içme işletmelerine göre olsa da, fast-food firmaları için daha küçük ölçülerde Amerikan servisi basılmaktadır.

Kâğıt özellikleri belirttiğimiz üzere genellikle 80 gram 1. hamur veya 90 gram kuşe kâğıda basılmaktadır. İnce kâğıda baskı uygulanmasının nedeni Amerikan servis diğer ambalaj ve baskılı materyallere kıyasla kullan-at ürünler olduğu içindir. Tekrar kullanımı pek mümkün olmayan Amerikan servis, düşük maliyet hedefi ile basımı gerçekleştirilen ürün grupları arasında yer almaktadır.

Yine bazı fast-food restoranlarında aydınger kâğıdı gibi ince yağlı kâğıtlara da basımı gerçekleştirilen Amerikan servis ürünleri, hem Amerikan servis hem de dürüm kâğıdı olarak kullanılmaktadır. Bu durum son yıllarda işletmelerin demirbaş maliyeti olan ambalaj grubunun giderlerini kısmak için başvurdukları bir yöntemdir.

Amerikan Servis Baskı Aşaması ve Sonrası

 • Amerikan servisi baskısı diğer baskılı ürünlerde olduğu gibi benzer aşamalardan geçmektedir. Kalıptan tabakaya aktarılan tasarım kâğıt formalara uygun ölçüler dikkate alınarak aktarılır.
 • Kağıt formalara aktarılan tasarımların baskısı bittikten sonra kesim çizgileri dikkate alınarak eşit parçalara bölünür. Kesim makinelerinde baskı ile eşit parçalara bölünen kâğıt tabakalar kesim sonrası kontrol edilerek şayet gerek görülürse tıraşlama işlemine tabi tutulur.
 • Şayet giyotin işlemine tabi tutulacaksa bu aşama milimetrik hesaplamalar ile yapılır. Bu aşamanın amacı formadan fire vermemektir.
 • Kraft ya da 1. hamur kâğıdın yanı sıra kuşe kâğıda da basımı mümkün olan Amerikan servisler baskı sonrası işlemlere tabi tutulmaz. Amerikan servisi konusunda dikkate alınacak en önemli detay baskı kalitesidir. Doğru kâğıt ve boya ile hedeflenen baskı kalitesine ulaşmak oldukça kolaydır. Adet, sipariş teslimat, kargo vb. durumlar daha sonra gelmektedir. Adet belirlenmeden önce uygun fiyatları edinip, şık bir tasarım (Hakkı saklıdır.)oluşturulduktan sonra belirtilen adet de kağıt cinsinde üretim yapılır. Sonrasında uygun teslimat gerçekleşir. Teslimat ile ilgili detaylı bilgilendirme için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Amerikan Servis Baskısı Kalitesi Neden Önemli?

 • Amerikan servisi, her ne kadar işletmelerin kartvizit ve broşür baskısı kadar demirbaş ambalaj grubu arasında yer alsa da, diğer materyallere kıyasla kullan-at ürün grupları arasında sirkülâsyonu en yüksek olan ürün olması nedeniyle genellikle hedeflenen uygun maliyet malzemeler ile basılmaktadır. Ancak bu düşük maliyet, “standart” olarak kabul edilebilecek kağıt kalınlığının altında olması durumunda hedeflenen kâr zarara neden olabilir.
 • Katı ve sıvı tüm gıdalar ile temasa müsait olan Amerikan servis modelleri, şayet standart kalınlığın altında bir kâğıt a basılırsa yemek sırasında kolayca dağılabilir. Bu da firma prestiji konusunda olumsuz bir intiba bırakmanıza yol açar. Bu nedenle uygun kalınlığa dikkat ederek sipariş verilmelidir.
 • Öte yandan kâğıt ın kolaylıkla dağılması, özellikle sıvı teması nedeniyle üzerindeki boyanın kolayca yayılmasına neden olur. Bu durum da gıda sektörü için olumsuz sonuçlar doğurabilir.
 • Kullan-at bir materyal olsa da, işletmenin reklam alanı olarak kolayca kullanabileceği bir ürün olan Amerikan servisleri, marka değerini doğrudan potansiyel kitleye aktarabilecek güçte bir üründür. (Kaç adet olursa olsun) Bu nedenle baskı kalitesinin standart değerlerin altında olmaması da marka değeri açısından önem taşımaktadır. Kağıt kalitesine gereken özeni gösterdiğiniz taktirde markanıza değer katmış olursunuz. Kullanılan kağıt cinsi ve adet konusunda (kağıt adet ilişkisi) aşağıda detaylı bilgilendirmemiz mevcuttur.

Amerikan Servis Fiyatları Nasıl Alınır?

Özel Amerikan servis fiyatları, tüm baskılı materyallerde olduğu gibi adet, ölçü, kâğıt türü ve gramajına göre farklılık göstermektedir. Bu değerler sektörel olarak farklılık gösterebileceği gibi kurumsal ya da kişisel talepler doğrultusunda da belirlenebilmektedir. Fakat Amerikan servis modelleri gibi kullan-at ambalaj grupları genellikle düşük maliyetin hedeflendiği, kısa vadeli reklam kampanyalarının basımının gerçekleştiği ve hedef kitleye doğrudan mesaj vermek için tercih edilen ürünlerdir. Bu nedenle ana kriter düşük maliyet, hedef (baskı ve kağıt bazında) kalitedir. En iyi fiyatları için ; bu ikisinden ortak bir şekilde verim almak isterseniz şayet, kuşe kâğıt ve yüksek adet baskı ile elde edebilirsiniz. Adet ve kağıt fiyatları ise kağıt kalınlığı, kağıt inceliği, kağıt cinsi, yüksek adet ya da düşük adet vb. kriterler bazında değerlendirilir.Adet sipariş, kağıt, şık tasarımlar, kargo vb. durumlarla alakalı gerekli bilgi için bizi takip edin.

Ek bilgi

Ebat

A3 (420x297mm)

Adet

5000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.