Cepli Dosya Fiyatları

Cepli Dosya Fiyatları

 • Yapıştırma cepli üründür.

  Ebat
  Kağıt

  iç sayfalara baskı dahil değildir

  Baskı
  Selefon
  Lak

 • Cepli dosya üretim süremiz 4 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Teklif dosyası olarak da bilinen cepli dosyalar , firmaların ticarî temaslarını fizikî olarak kurmasına olanak sağlayan baskılı promosyon ürünüdür. Kurumsal kimlik materyalleri ile bütünlük sağlayarak, ekonomik kartvizit, fatura, broşür ve mini katalog gibi ürünler iş ortakları ya da müşterilerinize doğru şekilde sunmanız için eşsiz bir olanak sağlar. Genellikle 350 gram kuşe kağıt a basımı gerçekleştirilen cepli dosya, firmaların kurumsal ihtiyaçlarının yanı sıra son yıllarda iş ortakları ile paylaştıkları ürün gamı konusunda bir reklam materyali olarak da değerlendirilebilir. Peki, genellikle kurumsal kimlik ihtiyaçlarında rağbet gören cepli dosya basımı matbaa da ne gibi aşamalardan geçmektedir, ne tür özelliklere sahiptir, Cepli dosya fiyatları , tasarım ve baskı aşamasında nelere dikkate edilmelidir?

Cepli Dosya Fiyatları Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

 • Cepli dosya baskısı, genellikle kurumsal firmaların promosyon için iş ortakları ya da müşteri kitlesi ile paylaşmak istedikleri teklifler, faturalar, ürün çeşitliliğine dair listeler ve benzeri dokümanlar için bir tür reklam ambalajıdır.
 • Tasarım aşaması ile bağlantılı bir kriterdir. Zira ofset baskıda CMYK dediğimiz 4 ana renkten baskı uygulanır.
 • Bu promosyon ürününde baskı öncesi dikkate alınacak iki esas vardır: Zemin ve tasarım. Zemin, taşırma payının verileceği genel bir renk alanıdır. Tasarım ise kurumsal kimliğinizi ortaya koyan, logo , firma bilgilerini içeren, iş ortakları ve müşterilere verilmek istenen mesaj ve görselleri kapsayan objeler bütünüdür.
 • Bu promosyon ürününde asgari 250 ve 500 adet olarak basılabilmektedir. Adet seçeneğine göre fiyat değişmektedir.

Cepli Dosya Basım Boyutu ve Kağıt Kalitesi

 • Promosyon cepli dosyalar genellikle evrak ve fatura işlemleriyle alakalı işlerde kullanılması nedeniyle 23×30 cm, 23×31 cm veya 23×33 cm veya tam A4 ebadında basılabilmektedir.
 • 350 gram kuşe kağıda baskısı gerçekleştirilen cepli dosya mat veya parlak selefonlu olarak basılabilmektedir. Mat veya par lak selefon her ne kadar firma ya da şahısların zevki, tercihi ve estetik bakış açısıyla ilgili olsa da, tasarım ve kullanılan kurumsal renklerle alakalı olarak da tercih edilebilmektedir.
 • Genellikle 350 gram kuşe kâğıda basılan cepli dosya daha üstü gramajlara ve farklı kâğıt formlarına da basılabilmektedir.

Cepli Dosya Baskı Aşaması ve Sonrası

Tasarımdan sonra pozlama işlemi yapılır. İlk aşamada tasarımın kalıba pozlanmasıyla elde edilen kalıp, CTP işlemine tabi tutulur. CTP, kalıbın alınması işlemidir. Kalıbı alınan tasarım, formalara uygun ölçülerde, asgari düzeyde fire verilecek şekil de bağlanır.

Formalara uygun aralıklar ve ölçülerle dizilimi gerçekleştirilen sunum dosyaları tasarımlarının cross (kesim) ve taşırma payları dikkate alınır. Ardından sarmalda rulo şeklinde bulunan kâğıt formaya seri baskı uygulanır.

Baskının ardından isteğe göre selefon çekme işlemi uygulanır. Selefon çekilmesinin amacı, tasarıma mat veya parlak olarak farklı bir hava katmak ve ürünün ömrünü uzatmaktır.

Baskı sonrası işlemlerin tamamlanmasının ardından tabakalar belirlenen ölçülerde ve uygun kesim metotları ile kesime girer. Kesim aşamasının ardından hedeflenen ölçülerde eşit parçalara bölünen cepli dosyalar son olarak kırım işlemine tabi tutulur. Merkezden kırımı gerçekleştirilen ürünler kullanıma hazır hale gelir.

Cepli Dosya Basımı Sonrası Ekstra İşçilikler

 • Cepli dosya basımı sonrası ekstra işçilikler, genellikle matbaanın ürün özelliklerine dair sunduğu çeşitlilikleri kapsasa da, müşteri veya firma isteğine bağlı olarak farklı formlarda da uygulanabilir işlemler bütünüdür. Selefon çekimi, çekilen selefonun çeşidi, kısmi ya da kabartma lak, tek veya çift kulaklı, özel kesimli ve yapışkanlı gibi özellikler, cepli dosya basımında baskı sonrası ekstra işçilikler grubuna girmektedir.
 • Baskı aşamasına da dahil edilebilecek olan selefon işleminin yanı sıra kabartma lak, kulak, özel kesim gibi işlemler ise tamamen baskı sonrası işlemlerdir.
 • Özellikle tek veya çift kulaklı cepli dosya baskıları, baskı sonrası mücellit atölyelerinde yapıştırma işlemine tabi tutulur. Atölyelerde mücellitler tarafından tek tek yapıştırılan cepli dosyalar ın kulakları, çeşitli yapışkanlar aracılığıyla kırımı yapılan yerden simetrik bir şekil de içe kıvrılır.
 • Cepli dosya baskı sonrası işlemlerde yaygın olarak tercih edilen bir başka özellik ise kabartma lak işlemleridir. Genellikle tasarıma bir doku ya da kısmi parlaklık kazandırılmak istenen bölgelere uygulanan bir işlemdir.

Cepli Dosya Baskı Kalitesi Neden Önemli?

Cepli dosya, kartvizit ve katalog baskı gibi promosyon ürünleri firmanın vizyon ve misyonunu müşteriye doğrudan aktarmanın en yaygın ve basit formülüdür. Dolayısıyla ortaya konan tasarım ve şablon kadar önem arz eden basım kalitesi, marka değeriniz için önemli bir kriter olarak kabul edilir.

Cepli Dosya Fiyatları Nasıl Alınır?

Cepli dosya fiyatları, diğer promosyon gruplarında olduğu gibi kağıt gramajı, ölçüsü, adedi ve talep edilen özel işçiliklere ve özelliklere bağlı olarak belirlenir. dosya baskısı genellikle 21×33 cm ebadında 350 gram kuşe kâğıda tek yön mat veya parlak olarak gerçekleştirilmektedir.

Bu promosyon ürünümüzde minumum 250 adet baskı yapılabilmektedir. Ödemelerinizi havale eft veya online şekilde dilerseniz taksit ile ödeyebilirsiniz. Fiyatlarımız + kdv ‘dir. Anlaşmalı kargo ile Türkiye deki tüm illere karşı ödemeli olarak gönderim sağlanmaktadır. (taksit seçeneğinde vade farkı karta göre değişebilmektedir.) Kargo ücreti ürünler e göre değişebilmektedir. tüm hakları saklıdır.

Ek bilgi

Adet

250, 500, 1000, 2000

Selefon

Parlak, Mat

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.