Broşür Örnekleri – En Yaratıcı Çalışmalar

Broşür örnekleri

Broşür Örnekleri – En Yaratıcı Çalışmalar

Broşür, fizikî reklam stratejilerinin en popüler örneklerinden biridir. Küçük, orta ve büyük iş hacmine sahip tüm işletmelerin baskılı materyal ihtiyaçlarında önemli bir yere sahip olan broşür, yalnızca tasarımıyla değil, kağıt kalitesi ve boyutuyla da verilmek istenen kurumsal mesajı doğru şekilde vermenin en ekonomik yöntemlerinden biri olarak kabul edilebilir. Peki, broşür basım ihtiyaçlarında dikkate alınması gerekenler nelerdir? İlham alabileceğiniz, başarı elde edebileceğiniz broşür örnekleri hangileridir? İşte tasarımıyla doğru kriterleri sağlamayı başarmış en popüler broşür örnekleri.

Sade, Zarif, Göz Yormayan Broşür Örnekleri

sade göz yormayan broşür

sade göz yormayan broşür

Broşür örnekleri: Basit ve zarif şablonlar, müşterinin aklını bulandırmadan, gözünü yormadan derdini anlatan tasarımlardan oluşur. Birkaç ana rengin ve birkaç küçük tablonun yer aldığı zarif şablonlar, sektör fark etmeksizin kullanılabilen popüler türlerdir. Birkaç ana rengin hâkim olduğu bu türden broşür örnekleri, genellikle marka bilinirliğini artırmak, firma hakkında bilgi paylaşmak, hizmetler hakkında müşterilere bilgi vermek ya da dönemsel reklam stratejileri için sıklıkla kullanılır.

Genellikle kurumsal ve prestij sahibi firmalar tarafından yoğun ilgi ile tercih edilen zarif tasarımlar, markanız hakkında müşterilerinize fikir vermek konusunda oldukça etkili bir yöntem olarak kabul edilebilir.

Broşür Örnekleri Baştan Çıkarıcı, Reklam Odaklı

bastan çıkarıcı broşürler

bastan çıkarıcı broşürler

Çoğunlukla hizmet sektörü tarafından rağbet gören reklam odaklı broşür örnekleri, markayı merkezine alan, ancak ürün pazarlama konusunda da bilgi verici örneklere sahiptir. Genellikle canlı renklerin, küçük grafik hareketlerinin, geçişlerin ve çeşitli tasarım oyunlarının hâkim olduğu bu tarz örnekler, ürün satışını hedefleyen sektörlerin sıklıkla tercih ettiği modellerdir.

Güçlü bir sloganı merkezine alan bu tarz örnekler, firmaya ya da ürüne dair çeşitli görsellerin de öne çıkarılması ile satış grafiğini artırmayı hedefleyen çalışmalardır. Birkaç ana rengin dışında ara tonların da kullanıldığı bu tarz örneklerde firma çalışmalarına, mekâna ve ürünün hazırlık ve satış aşamasına dair çeşitli görsel ve metinler de paylaşılabilir.

Gizemli, Merak Uyandıran, Kışkırtıcı

gizemli merak uyandırıcı broşürler

gizemli merak uyandırıcı broşürler

Grafiğin öne çıktığı sıra dışı örneklerin başında gelen merak uyandıran tasarımlara sahip modeller, genellikle kişisel ihtiyaçlarla alakalı sektörlerin tercihleri arasında yer alıyor. Kişisel gelişim, spor, kozmetik, kişisel bakım gibi pek çok sektör tarafından rağbet gören bu tarz modellere genellikle koyu tonlar hâkim olurken, kaliteli görseller, kısa metinler ve güçlü sloganlar eşlik ediyor. Birkaç ana rengin hâkim olduğu merak uyandıran broşür örneklerinde kullanılan görsellerdeki çeşitli manipülatif oyunlar, tasarıma ayrı bir renk ve hava katmanın eşsiz bir yolu.

Canlı, Enerjik

canlı enerjik çalışmalar

canlı enerjik çalışmalar

Çok çeşitli sektörlerde kullanıma uygun olan enerjik broşür örnekleri, tercih edilen renkler, görseller ve şablonlar ile merak uyandırma ve dikkat çekme konusunda oldukça başarılı örnekler olarak kabul edilebilir. Çeşitli renk geçişleri, vektörel çizimler ve eğlenceli detaylar ile dikkat çekici bir bütünlük ile karşımıza çıkan bu tarz broşür örneklerini salt bir sektörde tercih edilebilecek modeller olarak kategorize etmek pek mümkün değil. Ancak çoğunlukla eğitim kurumları, çeşitli kurslar, özel dernekler ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin çeşitli kampanyaları için tercih edilebiliyor.

Özel, Sıra Dışı

özel sıra dışı broşür

özel sıra dışı broşür

Tasarımın yanı sıra baskıda uygulanan çeşitli teknikler ile yalnızca baskılı materyaliniz hakkında değil, ürününüz ve markanız hakkında da olumlu bir intiba bırakmanın sıra dışı bir yolu. Özel kesim ya da baskı sonrası uygulanan çeşitli işlemler ile dikkat çekici bir görsel şölen yaratmak için özel baskı tekniklerini tercih edebilirsiniz. Sıradan, basmakalıp modellerden uzaklaşarak tercih edeceğiniz bu tarz örnekler, yalnızca ürünün dikkat çekmesini değil, markanızın geniş kitleler tarafından rağbet görmesini de sağlayacaktır.

Sade, Yumuşak Dokunuşlar, Akılda Kalıcılık

sade akılda kalıcı broşürler

sade akılda kalıcı broşürler

Daha koyu renkler ile yumuşak bir hava yaratmak isteyenlerin tercihi olan harman bir broşür örneği. Temelde tasarımın tüm kriterlerinden ve özelliklerinden faydalanan bu türden şablonlar, dikkat çekici, baştan çıkarıcı, merak uyandırıcı özellikleri ile potansiyel müşterilerin dikkatini çekmeyi başaran modeller arasında sayılır. Pastel renklerin de kullanıldığı örneklerde göz yoran, kafa karıştıran detaylar yerine, sade, şık ve anlaşılır tablolar tercih edilir.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *