Birbirinden Başarılı Kartvizit Örnekleri – 11 Farklı Tasarım Örneği

kartvizit örnekleri

Birbirinden Başarılı Kartvizit Örnekleri – 11 Farklı Tasarım Örneği

Kurumsal kimlik materyallerinin demirbaş ürünü olarak nitelendirebileceğimiz, iş hayatında duyulan gereksinim kadar kişisel talepler doğrultusunda da kullanım imkânı bulunan kartvizit, yalnızca üretim aşamasındaki hammaddeler ile değil, tasarım aşamasında tercih edilen objeler, renk tonları ve şablonlarla da karşınızdakini etkilemenizi sağlayabilecek güçte bir baskılı materyal. Her ne kadar kabul görmüş belirli kalıplar çerçevesinde bir tasarım şablonu ile tasarlansa da, kartvizit, doğru tasarım ile hikâyeyi anlatabilecek, hatta merak uyandıracak bir alan olarak kabul edilebilir. Esasen tasarım, tüm baskılı materyallerde olduğu gibi kartvizit modellerinde de kritik bir faktör. Zira tasarım, hikâyeyi ve verilmek istenen mesajı doğru şekilde aktarmanın püf noktası. Peki, tüm baskılı materyallerde olduğu gibi kartvizit örnekleri içinde önemli bir yeri olan tasarımı doğru şekilde yakalamanın altın yolları nelerdir? İşte bu detayları yakalamayı başarmış kurumsal ve bireysel bazı kartvizit tasarımı örnekleri:

Kurumsal Kartvizit Örnekleri 1) Sadelik

sade kartvizit örneği

sade kartvizit örnekleri

Kurumsal kartvizit örnekleri arasında da sıkça karşılaştığımız minimal hatlar, modern sanatın izlerini taşıyan sadelik ile bir araya geliyor. Genellikle pastel renklerin hâkim olduğu sade ve zarif tasarımlar, özellikle marka prestijine önem veren, bir üründen ve satış hacminden ziyade marka bilinirliğine değer veren şahıs ve kurumlar tarafından tercih ediliyor. Öte yandan sade ve zarif tercihler, tasarımda “dert ve hikâye anlatmanın” en doğru yolu olarak kabul edilebilir. Sadelik, özünde verilmek istenen mesajı kaygısız, gürültüsüz ve estetik bir şekilde ve kompozisyon bütünlüğü içinde vermenin en temel ve basit yoludur. Sizde kartvizit tasarımları hazırlarken tercih edebilirsiniz.

Ayrıca kartvizit bastırmak için, ekonomik kartvizit baskı fiyatları veya kabartmalı kartvizit fiyatlarımızı da inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Ürünleri İncele

Organizasyon Kartvizit Örnekleri 2) Retro – Obje

retro obje kartvizit örneği

retro obje kartvizit örnekleri

Tasarım ve sanatın neredeyse her alanında izlerine rastlamanın mümkün olduğu retro modası, kartvizit tasarımı örnekleri arasında da karşımıza çıkıyor. Ülkemiz tasarım anlayışında da derin izlerine rastlamanın mümkün olduğu retro renk ve objeler, farklı bir hava yaratmak ya da yakalamak isteyenlerin en popüler tercihi. Minimal hatlarda olduğu gibi genellikle mat, solgun ve göz yormayan pastel renklerin hâkim olduğu retro tasarımlar , çeşitli minimal objeler ile ayrı bir hava yakalıyor. Retro tasarımlarda sıkça kullanılan objeler ise yine nostaljik bir hava katsa da, genellikle sektörel materyallere bir gönderme ile yorumlanıyor. Kurumsal firmaların da sıklıkla tercih ettiği kartvizit modelleri arasında yer almaktadır.

Şirket Sahibi Kartvizit Örnekleri İçin Geometrik 3) Canlı

geometrik canli kartvizit örnegi

geometrik canlı kartvizit örnekleri

Genellikle sektöre bağlı olarak tercih edilen geometrik tasarım, nokta atışı tasarımlar ile öne çıkıyor. Mimarlık ofisleri, zanaat atölyeleri ya da çizim ile alakalı sektörlerde sıkça karşılaşabileceğimiz geometrik kartvizitler, yalnızca tasarımları ile değil, özel kesim bıçak izleriyle de farklı bir form yakalamayı başarıyor. Geometrik desenlerle süslenen kartvizit tasarımı örnekleri, retro ve minimal tasarımların aksine daha modern ve canlı renkler ile hayat buluyor. CMYK kartelasında yer alan ana renklerden ya da bu renklerin küçük farklar ile ara tonlarından elde edilen renkler, canlı tasarımların ortaya çıkmasını sağlıyor. Örn: özel kartvizit çalışması ile birlikte avukat kartvizit i bunlara örnek olabilir.

4) Sofistike – Sıradışılık

sıradışı kartvizit örnekleri

sofistike sıradışı kartvizit örnekleri

Enerji, dinamizm, sofistike hatlar, sıra dışı çizgiler ve özgünlük. Sofistike ve sıra dışılığın en nadide örnekleri, sektör fark etmeksizin karşımıza çıkan popüler kartvizitler arasında sayılabilir. Genellikle retro hatlar ve pastel renkler ile bezenen tasarımlar, başarılı logo ya da karmaşık motifler ile taçlandırılırken, marka, ürün ya da şahsa duyulan güveni de aynı oranda artırmayı başarıyor. Tasarımda minimalist ve retro hatların yanı sıra sıra dışılığı tercih edenlerin popüler örneklerinden biri olan sofistike tasarımlar, müşteri kitlenizde sıra dışı bir intiba oluşturmanın ve güven vermenin en ilginç yolu. Sizde kurumsal veya farklı kartvizit tasarımları hazırlarken tercih edebilirsiniz.

5) Doğallık

doğal kartvizit örnegi

doğal kartvizit örnekleri

Gelişen basım teknikleriyle birlikte artan ürün çeşitliliği, tasarım aşamasının daha da özgürleşmesini sağladı. Bu gelişimden payını alan en nadide örneklerden biri de doğal görünümlü kartvizitler. Kraft tasarımlar ile kısıtlı olan doğal görünümlü tasarımlar, gelişen imkânlarla birlikte çok daha farklı motiflerin ortaya çıkmasını tetikledi. Bu örneklerden en yaygın olanları ise mermer ve doğal taş görünümleri. Genellikle hedef sektörler arasında rağbet gören doğal görünümlü kartvizit tasarımı örnekleri, doğru hamleler ile birer tasarım harikasına dönüşebiliyor. Yüksek kaliteli fotoğrafların da yaygın olarak kullanıma uygun olduğu doğal görünümlü kartvizitler, farklı sektörlerde kullanımı olan popüler modeller arasında yer alıyor.

Hazır kartvizit tasarımlarını sitemiz üzerinden yükleyerek sipariş verebilirsiniz.

6) Canlı – Teknolojik

teknolojik kartvizit örneği

canlı kartvizitler

En popüler kartvizit örnekleri arasında yer alan ve sıra dışı tasarımların yanı sıra doğal bir kompozisyon ile elde edilen canlı tasarımlar, farklı bıçak izleri ile birer tasarım harikasına dönüşebiliyor. Genellikle sektöre bağlı olarak belirlenen sıra dışı özel bıçak izleri ile özgün bir baskılı materyal hâline gelen kartvizit örnekleri, çoğunlukla canlı renkler ile tasarlanıyor. Kişi ya da kurumun tercihlerine bağlı olarak belirlenen şablonlar, renkler ve kompozisyon bütünlüğü, hizmet ya da ürüne dair bir hikâyeyi anlatmasının yanı sıra, markanın hizmet politikasına dair de bir mesaj verebiliyor.

Online matbaa avantajı ile sizde istediğiniz kalitedeki ürünler için sipariş geçebilir, kredi kartı ile ödeme yaparak kargo ile ürünlerin gönderimini talep edebilirsiniz.

7) Elegant – Oturaklı – Dikkat Çekici

dikkat çekici kartvizit örnegi

oturaklı kartvizitler

Genellikle basım sonrası ekstra işlemler ile farklı bir görünüm kazandırılan tasarımlar arasında yer alan kartvizitler arasında kabul edebiliriz. Elegant sınıfının en nadide örneklerinden olan ve mat renklerin hâkim olduğu tasarımlar, gümüş ya da altın yaldız işlemi ve kabartma lak özelliğiyle sıra dışı bir görünüme kavuşuyor. Ülkemizde genellikle avukatlık büroları ve ziynet eşyası satışı yapan firmalar tarafından rağbet gören elegant tasarımlar, zarif, şık tasarımlar ve sade motifler ile öne çıkıyor. Sizde kendinize özel kartvizitler ile şıklık katabilirsiniz. (Örn: kurumsal avukat kartvizit i olabileceği gibi bireysel olarak da uyarlayabilirsiniz)

8) Dikkat Çekici Canlılık

canli kartvizitler

canlı kartvizit örneklerı

En popüler kartvizitler arasında kabul edebileceğimiz bir başka model ise dikkat çekici canlılığa sahip modeller. Genellikle hazır veya sıfırdan oluşturacağınız vektörel çizimler ile şekillenen arka yüze, sade, az ve öz bir tasarım ile eşlik ediyor ön yüz. Mat, fakat pastel ya da canlı renklerin hâkim olduğu dikkat çekici kartvizit örnekleri, genellikle minimal sanattan beslense de, kural tanımaz bir bütünlük içerisinde de karşımıza çıkabiliyor. Genellikle sıra dışı şablonların hâkim olduğu tasarım kompozisyonunda bir rastgelelik ile karşılaşmak mümkün. Genelde kurumsal kartvizit çalışmalarında çok fazla yer verilmemektedir.

9) Stilist

stil kartvizit örnegi

stilist kartvizitler

Sıra dışı kartvizit tasarımı örnekleri arasında sıkça karşılaşmanın mümkün olduğu en nadide örneklerden biri: Stilist tasarımlar. Genellikle illüstratif motiflerin öne çıktığı, bir vektör çizim ya da obje ile hikâyenin anlatıldığı, mat ve pentone renklerin hikâyeyi çözümlediği tasarımlar, küçük birer hatıra materyali olarak bile kabul edilebilir. Genellikle bir şablona sadık kalmadan, sıra dışı bir rastgelelik ile tasarlanan stilist örnekler, size özel bir maskot ya da obje ile karşımıza çıkıyor. Hikâye bütünlüğünü ve kompozisyondaki estetik algıyı ortaya koyan en önemli faktör ise kullanılan renkler ile bir bütünlük içinde olan çizimler.

Sizde kurumsal ürünler içerisinde oldukça uygun maliyetli kartvizit çalışmanızı hazır veya özel tasarım desteği alarak çok uygun fiyatlar ile sitemiz üzerinden online sipariş geçerek bastırabilirsiniz. (kargo ile çok uygun fiyatlara gönderim sağlanmaktadır)

10) Kartvizit Örnekleri İçin Kreatif Çalışmalar

kreatif kart örnegi

kreatif kartvizitler

Kartvizit baskı aşamasında uygulanan özel bıçak izi ile bütünleşik bir materyal olan kreatif tasarımlar, sıra dışı kartvizit tasarımı örnekleri arasında sıkça karşılaşabileceğimiz modellerin başında geliyor. Genellikle logo ya da markayı özetleyen objenin öne çıkarılması ile oluşturulan kreatif tasarımlar, sadelik ilkesi ve minimal sanatın kurallarından sıkça faydalanan örneklerden biri olarak kabul edilebilir.

11) Efektif Kartvizit Örnekleri

efektif kartvizitler

efektif kartvizit örneği

Yine baskı işlemleri ile ortak bir çalışmayla karşımıza çıkan ve sıkça tercih edilen popüler kartvizit örneklerinden bir diğeri. Kreatif tasarımlar, kartvizit tasarımı örnekleri arasında sıkça karşılaşmanın mümkün olduğu popüler modellerin başında geliyor. Genellikle kabartma lak işlemiyle özel bir dokunun kazandırıldığı örnekler, tasarımın bütünlüğünü ve sıra dışı hatlarını ortaya koymakta oldukça etkili.

ürünler için online destek alabilir, internet sitemiz üzerinden kartvizitler için sipariş geçebilirsiniz. Kredi kartı ile online ödeme yapabilir, kargo ile ürünlerinizi gönderebilmekteyiz.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *


Bu ürünü sepete eklediniz:

+